WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Ринок телевізійних програм - Курсова робота

Ринок телевізійних програм - Курсова робота

Ефірний час: 6.20; 7.50.

Жанр: романтично-пророчій.

Цільова аудиторія: романтичні вразливі особи.

Опис програми:гороскоп у програмі "Доброго ранку, Україно!" спрямований на найширшу аудиторію. Кожній людині кортить тим чи іншим чином зазирнути у своє майбутнє. Спроба їм у цьому допомогти.

Подана за знаками Зодіака інформація впливає певним чином на настрій глядачів. Це свого роду автотренинг – самонавіювання. Зрештою від почутого певною мірою може залежати зменшення чи збільшення кількості травмованих, розлучень, шлюбів.

Програму готують власні чаклуни-прогнозисти. Інформація – ексклюзивна.

Крім цього ТРК "Ера" на даний час користується послугами продакшин студій, закуповує такі рубрики:

 • книжкова полиця.

 • економіст.

 • магазин на околиці.

 • хай-тек.

 • щоденні автоновини.

Вся програма "Доброго ранку, Україно!" схематично має такий вигляд

ПОЧАТОК ЕФІРУ 6.05

КОРОТКІ НОВИНИ (6.30)

ДОВГІ НОВИНИ (7.00)

КОРОТКІ НОВИНИ (7.30)

ДОВГІ НОВИНИ 8.00

ЗАКІНЧЕННЯ ЕФІРУ 8.50

Після зміни керівництва у листопаді 2000 року певним чином змінився стан телекомпанії. ЇЇ очолили: генеральний директор – Юрій Захарченко, Головний редактор – Тарас Аврахов, Виконавчий продюсер – Андрій Асін. Це потягло за собою структурну перебудову, кадрові зміни як серед керівництва, так і серед "творців". Поволі, але дедалі швидше змінюється внутрішнє наповнення ранкової програми; сюжети стали динамічнішими, менш засмічиною стала мова.

Саме з 2000 року введено існуючий зараз "півгодинний крок", що дало змогу щопівгодини виходити з випусками новин. Завдяки стислості викладу це дало змогу висвітлити більшу кількість подій у випуску. Є підстави констатувати (актуальні сюжети, коментарі на злободенні теми), що через це зросла інформаційна насиченість ранкових випусків загалом. Програма "Доброго ранку, Україно!" намагаються (вважає що це вдається) дотримуватись розумного балансу: не допускати переобтяження ранкового ефіру. Випуски помережені "легкими " темами і сповнені музики.

Вечірній ефір

Особливості форми. – Вечірнє мовлення є логічним продовженням ранкового ефіру. Частково у змістовому аспекті(анансована подія остаточно розкривається і вечірній добірці новин. "Підсумок дня" або ж під час студійного обговорення з глядачами), частково за рахунок специфічних рис ефіру компанії. Насамперед, за рахунок роботи ведучих в студії, котрі у формі спілкування між собою і глядачем, анонсують та коментують наступну серію кінофільму, інформаційно-розважальні блоки вечірнього ефіру. Ефект присутності знову ж таки досягається завдяки вільному, легкому та відкритому спілкуванню з глядачем на анонсовану на початку дня тему.

Особливості сітки. – Переважно жорстка прив'язка до певного часу виходу блоків вечірнього мовлення. Започатковує ефір телесеріал. По формі – роман у новелах, по змісту – фільм для всієї родини. Після того, як глядач перед телеекраном, а ведучі у студії коротко згадали "не злим іронічним словом" героів теленовели, через коротку підводку йде аналітичний "Підсумок дня". Добірку новин продовжуватимуть циклові науково-розважальні програми. Далі – студійне спілкування з гостями та глядачами на тему дня. Доверстуються вечірня програма, з огляду на пізню годину, молодіжним телесеріалом та іншим відповідним телепродуктом.

Особливості змісту. – Основу змістового наповнення покладено на підсумковий випуск новин. Тема дня: в основу також покладено принцип подієвості з дещо "послабленим" як на нічний час змістовим навантаженням.

Велика увага приділяється стилю та поведінці ведучих. Основна концепція поведінки ведучих – "ми – друзі сім'ї" ТРК "Ера" дотримується стилю подачі своєї продукції через безпосереднє спілкування з тими, хто дивиться телевізор.

"Разом починаємо день і так само, уже з іншими ведучими, глядач завершує свій день з "Ерою". Головне чого прагнемо досягти і що значною мірою маємо – органічної єдності з глядачем". На цей результат орієнтована робота ведучих, змістовне наповнення різноманітних блоків, стилістика подачі як інформаційних, так і інформаційно-розважальних матеріалів, включно зі студійним та музичним обрамленням.

Загалом на ТРК "Ера"' працює близько 150 чоловік серед яких:

 1. Головний редактор.

 2. Заступник головного редактора.

 3. журналістів.

 4. Літературний редактор.

 5. Випускових редактора.

 1. Водії.

Відділ реклами.

Відділ PR та інші.

СТРУКТУРА ТРК "ЕРА"

Висновки

Закінчуючи нашу роботу підведемо підсумки. Тож ми можемо визначити, що: розділення функцій у організацій, які створюють телевізійну продукцію і які її транслюють – безумовно вірний шлях розвитку. Зміцнення ринку програм це оптимальне вирішення проблеми інформаційного обміну, цементуючого таку складну динамічну систему, якою є вітчизняне телебачення. Крім того розвиток ще двох ринків: ринку техніки та кадрів разом з ринком телепрограм дозволяє задовольнити запити і потреби багатьох демографічних та суспільних груп, що і сукупності становлять потенційну телеаудиторію.

На російському телепросторі компанії з виробництва телепродукції з`явилися ще в кінці 80-х років. Першою була програма "Взгляд" телекомпанії "ВИД". За нею виникають менші компанії, ми розглянули їх на прикладі REN-TV відомої як виробника передачі "Білий попугай", та "Обліку" – передача "ЕСЛИ..." В.Познера.

В Росії студії ТБ-продакшн існують за таким принципом: арендують приміщення і техніку, знімають передачу і продають її великому телеканалу, назразок ОРТ.

В Україні такий шлях розвитку студій ТБ-продакшн виявився недоцільним. Тому ТРК "ЕРА", на прикладі якої ми розглядаємо українські студії ТБ-продакшн пішла іншим шляхом. Викупила час у телекомпанії УТ-1, її вранішній і вечірній ефір і започаткувала абсолютно новий для пострадянського простору продукт: передачі "Доброго ранку, Україно!" І "Доброї ночі, Україно!"

Вдало розроблена і втілена у життя концепція каналу, успішне поєднання рубрик та блоків, кропітка та плодотворна робота колективу стали основою популярності ТРК "Ера". Працюючи як студія ТБ-продакшн телекомпанія "Ера" має всі можливості. Щоб у подальшому стати окремим телевізійним каналом. Про це свідчить не лише фінонсові показники, що дозволили компанії розширити свій ефірний час, концепція та попит споживача (глядача), а й те ,що на сьогодні ТРК "Ера" транслює не лише програми власного виробництва, а й закуповує їх у інших продакшн студій.

Список використаної літератури

 1. Вартанов А. Для начала они заложили свою квартиру... // Журналіст – 1997, №1

 2. Ворошилов В.В.// Журналистика и рынок СПБ 1997, С.35 – 39.

 3. Здоровега В. Европейський вибір: Що брати з минулого, в чого вчитися сьогодні українським ЗМІ // Вісник Львівського університету. Серія журналістика.- 2001, вип.21, С. 15-19.

 4. Іванов В. Правові засади діяльності українських мас-медіа. // Вісник Львівського університету. Серія журналістика. - 2001, вип.21.

 5. Круковский В. Татьяна Меньшикова: "Я продюсер проектов, которые до меня уже "завалили" другие"... // Журналіст – 1998, - №11-12, С.35-37.

 6. Кульчинський Р.По 10 роках "українізації" "українізатори" заговорили російською. // ПІК - 2000 №43, С, 11-12.

 7. Мащенко І.Г. // Телебачення де факто. К. 1998. С, 5-15.

 8. Мащенко І.Г. // Українське телебачення: штрихи до портрета. К. 1995.

 9. Мащенко І.Г. Телебачення де юро. К. 1998.

 10. Слісаренко І.ЗМІ та влада. Проблеми політичного маркетингу в Україні.// Вісник Львівського університету. Серія журналістика.- 2001, вип.21, С.92-95.

 11. Любимов Б.И. Великобритания и глобализация мирового теле и радиовещания (коммерциализация) // Вестник Масковского ун-та. Сер 10 журналистика. 1999 №5,6.

 12. Розанова Ю.М.Государственнаякультурная политикаи коммерческие интересы: заподноевропейские модели функционирования телевидения // Вестник Масковского ун-та. Сер 18 социология 1999 № 2. С 117-131.

 13. Цвик В.Л. Формирование новой системы телекомуникаций тенденции и проблемы // Вестник Масковского ун-та . Сер 10 журналистика. 1994 № 5. С 14-17.

 14. Шевченко Р.Г. Телебачення в Україні: порівняльний аналіз // Маркетинг в Україні. 2002 № 1. С 29-31.

 15. Чепак Д. Українська державна пропаганда. Об`єкти і методи // Вісник Львівського університету. Серія журналістика.- 2001, вип.21, С.132-136.

 16. ПІК 2000 р № 6 .С 40-41.

 17. www: vid-tv

 18. www:telekritika.kiev.ua.

 19. www.franko.lviv.ua


 
 

Цікаве

Загрузка...