WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → " Часопис ""ПІК"" як приклад українського ""Часопису новин""" - Курсова робота

" Часопис ""ПІК"" як приклад українського ""Часопису новин""" - Курсова робота

Ноу-хау першого номера тижневика було запровадження сторінки-пародії на рубрику колишніх політпросвітних журналів "Пропагандистові та агітатору"(с.19). Вона містить матеріали під гаслом "Геть недоторканість" – реакціяю редакції на дебати у Верховній Раді з приводу позбавлення депутатів юридичної недоторканості. У подальшому редакція від цієї рубрики відмовилась.

У першому ж номері було опробовано прийом подвійного хедлайну."Піковці" намагалися виявити подвійний зміст назв деяких матеріалів за допомогою графіки, коли слова у назві, набрані іншим шрифтом, читається як друга назва, наприклад,: НЕ те тепер НАТО (с.14), ХТО грає – той МАЄ (с.18), РУХ напереДОдні ЮВІЛЕЮ (с.20), ЧИ винні ЄВРЕЇ, що українці БІДНІ? (с.24), Жіночі СВЯТА або ПОМСТА Святого Валентина (с.42) тощо. Цей прийом теж не знайшов поширення у подальших випусках тижневика.

Слід зазначити, що редакторська концепція та формула часопису були відразу добре продумані й щодо змісту, й щодо структури та дизайну видання. Усе це має вплив на читача.

Дизайн часопису, наприклад, опрацьований навіть до таких, на перший погляд, дрібниць, як колір – маркет блоків: для першого блоку – це червоний, який є водночас й кольором всього часопису. Він є у логотипі на сторінці змісту. Колір блоку "ПІКова тема" – синій, а блоку "Стиль ПІК" – зелений. У першому номері ці кольори використовуються у межах блоків як тло для анонсів на їх початку, вступів до статей, підкреслюються назви тематичних рубрик на початку сторінок. Відповідні кольорові стрічки-маркери кожного блоку нанесені у правому верхньому куті з правого краю кожної непарної сторінки. У першому номері на цих маркерах розміщена назва блоку, в подальшому вони надаються без неї й за шириною та місцем розташування співпадають з кольоровим тлом анонсів на сторінках змісту.

Перші примірники часопису виходили накладом 5 тисяч примірників, з 2000 року і до сьогодні наклад становить 22 тисячі.

Досьогодні формула часопису продовжує вдосконалюватися. Зміни тією чи іншою мірою торкаються всіх її складників.

Дизайн обкладинки став більш відповідний до стилю всього часопису. Введена трьохчастинна структура (як для сторінки змісту): верхня частина обкладинки містить назву-логотип часопису, яка розташована ліворуч й перекриває трьохкольорове тло, більшу середню частину якого займає чорна стрічка, на правому краї якої розміщена фотографія (іноді дві) або малюнок до одного з матеріалів із зазначеною на ній сторінкою. Головний матеріал номеру анонсується на середній частині обкладинки за допомогою великої кольорової фотографії на чорному фоні. Фотографія супроводжується хедлайном, набраним великими літерами, та посиланням на відповідну сторінку часопису.

Нижня сторінка обкладинки,що відокремлена від середньої червоною рискою. Містить заголовки або хедлайни найактуальніших матеріалів часопису,набрані значно меншим шрифтом. Посилання на сторінки у всіх трьох частинах обкладинки даються червоним кольором. З 2002 року нижня частина обкладинки як така зникає залишається лише підвальчик: червона смуга з Інтернет - адресою часопису.

Між обкладинкою й сторінкою змісту з`явилися дві сторінки реклами, іноді на першій з них з`являються періодичні рубрики "Листи в ПІКу" – відгуки читачів щодо окремих матеріалів (може супроводжуватися фотографією обкладинки відповідного номера) або ж в цілому на тижневик – та"Колонка редатора" – завжди на чорному тлі з фотогрфафією О.Кривенка, а з 2001р. – Ігоря Юрченка.

Зберігається поділ сторінки змісту на три частини, але в кожній з них відбуваються зміни. З початку, верхня частина (стрічка анонсу), як і подальший перелік статей розбита на три колонки, які розділені вертикальними лініями до нижньої частини сторінки. Стрічка анонсу стала двокольоровою. З 2002р. із збільшенням кількості блоків вертикальний поділ зникає і з`являється назва "Нині ПІК". Середня частина – перелік заголовків та хедлайнів до деяких з матеріалів – надається без будь-яких фотографій чи малюнків. Назви анонсованих матеріалів ще раз наводяться у переліку публікацій, слово ЗМІСТ відсутнє. Нижня частина сторінки "Нині ПІК" стала вдвічі більша. Під логотипом з`являється визначення часопису – "Всеукраїнський тижневик", вказується засновникта видавець – ТОВ "ПІК", номер свідоцтва про реєстрацію та дата виходу першого номера. Праворуч розміщені дані про склад редакції, зокрема вказуються імена та прізвища керівника проекту, головного редактора, відповідального секретаря, редакторів блоків та інших. Завершує сторінку вузька чорно-червона стрічка на тлі якої наводиться передплатний індекс часопису в каталозі Укрпошти.

Дещо змінився дизайн блоків в середині випусків. Чорно-червоний (або відповідно чорно-синій та чорно-зелений) двоколір відтепер є тлом, на якому подаються анонси на початку блоків. За структурою стрічки анонсів блоків повторюють стрічку анонсу на сторінці змісту. Колір блоків використовується як тло для подання різних додаткових матеріалів, які супроводжують й доповнюють зміст статей: довідок, коментарю, досьє тощо.

Вступні частини (ліди) до статей та інтерв`ю часопису тепер подаються перед назвою (іноді після) й відрізняється від тексту статті шрифтом й набором не у колонку, а рядками через ширину всієї журнальної сторінки. Відразу ж зазначимо, що великі аналітичні матеріали ( статті,story, інтерв`ю тощо) усіх блоків готуються в дусі "часописів новин": вони супроводжуються довідками, думками експертів, статичними данними, коментарями фахівців й навіть (з кінця 2000р.) астрологічними портретами, якщо публікація присвячена конкретній людині (політику, урядовцю,видатному діячу тощо).

У 2000році з`являється новий розділ – "На часі", який відтепер розпочинає кожний номер і зазвичай містить одну статтю, присвячену найактуальнішій події тижня. З 2002р. матеріали діляться на п`ять блоків, а розділ "На часі" переростає у блок "На часі ПІК". Із збільшенням блоків змінюється їх розташування.

Блок "На часі ПІК" висвітлює головні події соціально – політичного життя в Україні, пов`язані з діяльністю Верховної Ради, уряду та Президента. Усередині блоку прийнята така рубрикація матеріалів, при якій аналітичні публікації одного й того ж тематичного напрямку в чергових випусках надаються кожного разу за новою тематичною рубрикою, наприклад,:"За лаштунками", "Нацнебезпека", "Політична мапа" та інші. Більш сталий та періодичний характер мають рубрики "Конфесіонал", "Точка зору","На захід", "На схід" та інші.

До постійних рубрик блоку входить перш за все "ПІКова сімка",яка містить "Рейтинг ненормативної мудрості" й "Вершини ненормативної мудрості". У межах останньої підрубрики визначається лауреат читацьких симпатій – автор найбільш дотепного вислову минулого тижня.

Завершує розділ суміжно до "ПІКової сімки" односторінкова рубрика "Події в особах", яка містить три сатиричних дописи на теми тижня й колонку авторських сатиричних мініатюр.

Блок "Гроші ПІК" має рубрики: "Бюджет 2002", "Тарифи", "Прогнози" та інші. Висвітлюються події та стан економіки України.

В Блоці "Тема ПІК" є рубрики: "Нові технології", "Україна етнографічна", "Автоностальгія" та інші. Найчатіше у випусках з`являються рубрики "Соціум", "Чужі світи" тощо.

Тематика блоку "Стиль ПІК" охоплює широкий діапазон тем культурного життя в Україні та за рубижем:"Діалоги", "Дискусії", "Етика та естетика" тощо. обов`язковим елементом розділу тривалий час була рубрика "Фейлетон", що завершувала блок й весь часопис. З 2001 року вона трансформувалася у "Політичний фейлетон" й змінила "прописку", посівши місце у блоці "Час ПІК".

Блок "Абзац ПІК" має рубрики: "Культи", "Нагороди", "Еволюція" та інші. На останніх сторінках часопису поданий анонс найцікавіших кінофільмів тижня та сканворд. Остання сторінка журналу – реклама.

Слід відзначити, що концепція молодого тижневика ще до кінця не визначена, його структура постійно змінюється, доповнюється, що є свідченням активного пошуку свого обличчя, своєї особистості але ставка як і на початку робиться на цікаву подачу фактів та якісну ілюстрацію.

Безумовно, що запровадження розглянутих рубрик і блоків зумовлене бажанням видавців значно поширити коло читачів тижневика. У розрахунку на масового читача тижневик надає в останньому номері року календар на наступний рік з політико-економічним й астрологічним прогнозами, який можна використовувати як настінний. Але ціна цього видання зависока ,як на масового читача.

Постійні зміни в дизайні часопису свідчать про те, що пошуки найбільш діючих прийомів візуального впливу на читача ще тривають.

Приваблює читача й мова тижневика – яскрава, дотепна, гостра й водночас коректна, вона залишається у межах літературної мови. Стиль часопису створюється різноманітними мовними засобами, використання яких є традиційним для різномовних "часописів новин". Це й використання зниженої та розмовної лексики, розмовних конструкцій, це й мовленнєва гра із застосуванням усіх її засобів: багатозначності, синонімії, алюзій, переформулювання відомих висловів, афоризмів. Найяскравішим втіленням стилю "часописів новин" є, як відомо, заголовки, хедлайни та ліди, тож на ведемо приклад: "Не Петром єдиним... Комуністам надали останній шанс для політичної евакуації"(№7,2000р.).


 
 

Цікаве

Загрузка...