WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → " Часопис ""ПІК"" як приклад українського ""Часопису новин""" - Курсова робота

" Часопис ""ПІК"" як приклад українського ""Часопису новин""" - Курсова робота

Коментований репортаж, що з`явився в 30-і рр. 20-го ст. внаслідок нового підходу до подачі новин, являє собою комбінацію інформації і коментарю, звіт про подію, в який органічно вмонтовані оцінки, думки (редакції і експертів-фахівців), політичний, історичний і економічний "фон"; подія в ньому подається в більш широкому інформаційному контексті з прогнозуваннямїї впливу і наслідків.

З самого початку застосування в "Таймі" коментований репортаж став широко використовуватися для тенденційної інтерпретації і подачі новин у вигідному для видавців політичному освітленні. "Створюйте думку!" – завжди вимагав Льюс від своїх корепондентів, літературних співробітників і редакторів. "Покажіть мені людину, що стверджує, що вона абсолютно об`єктивна , - любив він повторювати, - і я покажу вам людину, що займається самообманом".

Відмінними рисами коментованого репортажу в "Таймі" є драматичний, несподіваний або, навпаки, уявно-спокійний початок і белетризована головна частина матеріалу. Не випадково такий матеріал ніколи не називається "стаття", "замітка", "кореспонденція", "репортаж". Це незмінно "ньюс стори"- "розповідь про новини." Створюючи чергову розповідь, "Тайм" часто вживає слова і звороти, які повинні показати читачеві, що за тим або іншим твердженням криються факти, перевірені могутнім механізмом видавничої корпорації; але джерело інформації при цьому залишається неясним і невизначеним. Політика "Тайму" відносно джерела своїх новин залишається незмінною протягом всіх років його існування, про що свідчить хоч би заява одног з відповідальних співробітників часопису, зроблена на початку 90-х років:"Ми не повинні розкривати джерело своєї інформації. Але у випадку необхідності зобов`язані його охарактеризувати".

До характерних елементів "таймовського" коментованого репортажу потрібно віднести і персоніфікацію новин, виявлення майже в кожній події зв`язку з людиною, яка має будь-яке відношення до події; представлення будь-якої новини на фоні найрізноманітніших малозначних деталей. Все це створює при сприйнятті інтерпритації "Таймом" певної події необхідний психологічний "клімат довіри", який примушує читача приймати на віру будь-які думки редакції, що видаються за "об`єктивну" інформацію.

"Таймстайл". З перших же днів появи на світ часопису "Тайм" одне з головних завдань Генрі Льюса і Брайтона Хеддена полягало в тому, щоб виділити часопис із загальної маси періодичних видань того часу, привернути до нього увагу читачів. Ще на стадії розробки "Проспекту" редактор літературного додатку "Нью-Йорк пост" Генрі Сенбі порадив молодим журналістам виробити для журналу його власний лінгвістичний стиль, здатний внести новий елемент в американську прозу.незважаючи на дещо дивну з точки зору бізнесу рекомендацію, партнери віднеслися до неї цілком серйозно і приступили до розробки особливого, стислого стилю, який увійшов в історію американської журналістики як "таймовський" стиль.

А.Н. Бурмістенко зазначає, що можна виділити щонайменьше п`ять складових елементів, які в сукупності дають поняття "таймстайл":складні прикметники, інверсований порядок побудови речення, неологізми та оказіоналізми, уживання екзотичних слів в новому значенні, широке використання простомовних слів і виразів, сленгу, жаргону і наближення стилю журналу до розмовної мови .

Оскільки обсяг журналу порівняно невеликий, а кількість інформації, призначеної для публікації кожен тиждень, величезна, на журнальних сторінках не залишається місця для загальних фраз і міркувань. Мова журналу надзвичапйно концентрована, насичена оцінками, які містять бажані і вигідні редакції висновки.

На сучасному етапі редакція намагається зробити стилістику часопису більш літературною, респектабельною і благозвучною, надати новинам белетризованої форми, зберігши при цьому стислість, ексцентричність і агресивність стилю.

Дослідники американської преси сходяться на тому, що "таймстайл"значно вплинув на мову американської журналістики і відповідно на розмовну мову американців .

Разом з іншими структурними і концептуальними компонентами він був запозичений аналогами "Тайму" в інших країнах. Не випадково в багатьох згадках про "часописи новин", що були скопійовані з "Тайму", відмічається агресивний, скандальний характер матеріалів, що публікуються в них.[13]

1.4 Тенденції розвитку зарубіжних "часописів новин" в 90-х роках 20-го ст

Потрібно зазначити, що в зарубіжній пресі склалося свого роду міжнародна тенденція: існування на інформаційному ринку кожної країни пар часописів – конкурентів, досить вдмінних між собою, щоб дати відчуття різноманітності, але в той же час досить схожих,щоб спільно пропонувати читачеві найбільш повну панораму фактів, думок, порад і моделей поведінки. Ця ситуація характерна і для групи інформаційних тижневиків, стабільність якої, незважаючи на всі значні нововведення, підтримується парами "Тайм"і "Ньюсуік" в США,"Штерн"і "Шпігель" в Німеччині, "Експрес" і "Пуен" у Франції, "Панорама" і "Еспрессо" в Італії.

За прогнозами фахівців, в третьому тисячолітті виживуть ті часописи, які знайдуть своє місце, свою нішу в читацькій аудиторії, чий редакційний і рекламний продукт буде націлений на обмежений контингент читачів-споживачів. Будуть зазнавати труднощів і, можливо, закриватися видання з масовою і невизначеною за інтересами аудиторією. Передбачається скорочення розповсюдження, особливо в роздріб, часописів новин ( тиражі їх вже й сьогодні не ростуть).

Процес падіння тиражів інформаційних тижневиків безпосередньо пов`язаний з процесом витіснення друкарської продукції електронною журналістикою, яка стає все більш активною. Реакцією, яка виникла у відповідь на таку ситуацію, стало зростання числа часописів у всіх розвинутих зарубіжних країнах, оновлюючих або практично змінюючих свій формат, структуру, стилістику, зовнішній вигляд – все те, що називається формулою видання. Так, в числі багатьох американських часописів пережив процес оновлення і "Тайм". Середина 90-х рр. – час нових формул для більш ніж трьохсот французських часописів. Процес оновлення захопив і журнальні ринки Італії і Німеччини.

Збільшення числа нових формул пояснюється декількома причинами. Перша, як відмічають дослідники, пов`язана з удосконаленням методів маркетингу. Це особливо важливо, для часописів, що прагнуть відповідати духу часу. Друга причина пов`язана з середовищем нових, в тому числі і електронних ЗМІ, інтеграція в яке ставить до макета періодечного видання певні вимоги. І, нарешті, третя причина пов`язана з читачем, який у величезній мірі зумовлює необхідність вироблення нової формули, оскільки саме він формує попит і забезпечує конкуренцію між виданнями .

США "Тайм" вимушений був підписати умову з автомобілебудівною корпорацією "Дженерал моторс" про друкування складних у виробництві рекламних вкладок. На початку 90-х рр. Підписані були довгострокові контракти і з іншими автомобільними концернами – американським "Крайслером" і японською "Маздою".

Сьогодні рекламні матеріали "Тайму", що як і раніше становлять близько 50% всього обсягу , стали барвистішими, подача їх стала більш витончена. Сучасний "Тайм" – "глянсовий", добре ілюстрований тижневик, що зберіг кращі риси колишнього "Тайму", як і раніше готовий битися за ведучі позиції на інформаційному ринку Сполучених Штатів та інших країн.[13,5]

Франція. "Евенман дю жеди"- самий молодий з французьких інформаційних тижневиків не тільки за часом виникнення (1984), але й за характером читацької аудиторії: цей часопис завжди мав серед своїх читачів високий відсоток молоді. Вихід з важкої фінансової ситуації нове керівництво побачило в оновленні формули видання, але при цьому основні чинники концепції журналу були збережені і лягли в основу нової формули, яка була представлена читачам на початку 1996р. У ході перебудови було також здійснене зниження ціни видання, основна ставка була зроблена на підписну компанію.Змінився не лише зовнішній вигляд, сталися зміни і в області змісту.

Поєднання інтерактивної орієнтації на читача з оригінальною редакційною коцепцією, поглибленою розробкою власного методу збору і обробки інформації (метод розслідування), неповторною тональністю і стилістикою видання і забезпечує новаторський характер формули "Евенман дю жеди" в порівнянні з формулами інших лідуючих видань.[23]

Італія. Зміни в групі італійських тижневиків особливо виразно виявилися в період парламентських виборів 1996 року, на фоні яких можна було помітити деякі нові тенденції в розвитку основних конкурентів цього виду ЗМІ – "Панорами" і "Еспрессо". По-перше, "Панорама" все більше набуває статусу "тижневика думок". Якщо раніше прерогативою журналу була подача якнайширшого спектра фактів, то сьогодні сторінки "Панорами" все більше нагадують "дайджест думок". Ці матеріали, однак, явно проходять редакційний відбір.

По-друге, якщо з точки зору форми "Панорама" і "Еспрессо" в даний момент знаходиться на стадії зближення, то з точки зору змісту і політичних пристрастей ці видання виявилася майже на полюсній відстані. У журналах навіть з`являються спеціальні рубрики, цілком присвячені критиці суперника. Претендуючи на роль якісного джерела новин, обидва тижневика стоять далеко від моделі чисто інформаційного видання, до якої, проте, поки і не прагнуть. Недаремно, щоб скласти власну думку про те, що відбувається 40% читачів "Панорами" і "Еспрессо" читають обидва ці видання, в яких нерідко інформація викладається "з точністю до навпаки".[19,20,21]


 
 

Цікаве

Загрузка...