WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Роль засобів масової комунікації у формуванні екологічної політики - Реферат

Роль засобів масової комунікації у формуванні екологічної політики - Реферат

учасниками семінару фільми та репортаж для CNN, розробляли нові теми з проблем Чорного моря.
Всесвітня Патріархія запропонувала делегаціям країн і невеличкі кошти для конкретних природоохоронних справ. Святі отці з КиєвоПечерської лаври підтримали проект розчистки колодязів на території цієї святині та збереження чорних грифів у Криму. Ідею було запропоновано тележурналісткою Тетяною Шаманаєвою, котра вже декілька років веде спостереження за цими рідкісними птахами та підтримує їх у тяжкі зимові часи.
? 21. Дитячі установи та навчальні заклади.
? 22. Наукова література та спеціальні видання для журналістів з наукових проблем.
? 23. Різноманітні заходи для журналістів:
пресконференції, брифінги, поїздки, зустрічі та "круглі столи", робота та засідання клубу Спілок журналістів та інших професійнихоб'єднань, семінари підвищення кваліфікації тощо.
На семінарах для журналістів варто зупинитися окремо. Добре організовані, із залученням фахівців як у сфері комунікації, так і екології, такі заходи здатні стати поштовхом до тривалого опрацювання екологічної тематики, підказати багато нових тем, налагодити цікаві контакти на майбутнє.
? 24. Інтернет та електронна пошта.
Конкурентом традиційної журналістики стає комп'ютерна, що детально досліджують у численних роботах українські журналістикознавці, зокрема В.В.Різун, В.Ф.Іванов, та О.К.Мелещенко , . Пересічний споживач інформації все частіше звертається не тільки до газетного кіоску, а й до комп'ютерних мереж. Особливо це стає важливим тоді, коли від оперативності отримання інформації залежить її цінність.
Більшість науковців та представників екологічних організацій з метою оперативного отримання інформації використовують Інтернет, технологію "всесвітнього павутиння" World Wide Web та електронну пошту. На думку А.З.Москаленка, "розширення і диференціація аудиторії преси, нові соціальні завдання, науковотехнічна революція породжують необхідність виникнення нових видів і типів періодичних видань, включаючи програми і канали електронної преси" .
Наприклад, матеріали бюлетеню "Медична екологія" київської організації "Екопреса" можна було прочитати як на папері в традиційному вигляді, так і в Інтернет. У цій мережі в електронному вигляді чимало екологічніх видань майже з усього світу.
? 25. Різноманітні заходи для громадськості:
- науковопопулярні доповіді, виступи, конференції;
- свята та народні традиції тощо.
? 26. Події - від катастроф та акцій протесту до організації виставок, ярмарок, концертів тощо.
? 27. Населення (наприклад, пересічна людина "з вулиці").
? 28. Особисті знайомства, сім'я тощо.
Доступ до екологічної інформації є одним із важливих чинників роботи журналіста. У разі відмови надати необхідну інформацію треба вдатися до офіційного листування та зробити запит .
?
Запит на екологічну інформацію
___________________________________________________________________________________________________________
(назва державного органу, установи, організації, підприємства)
___________________________________________________________________________________________________________
(адреса державного органу, установи, організації, підприємства)
___________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові запитувача, його повна адреса або назва громадської організації, її адреса згідно з державною реєстрацією)
Прошу Вас надати мені (нам) таку інформацію___________________________________________________________________
(зазначити конкретний вид необхідної екологічної інформації)
Зазначена інформація:
" а) стосується моїх (наших) екологічних прав та інтересів;
" б) викликає громадський інтерес і не вимагає необхідності формулювати свою зацікавленість у ній.
Моє (наше) право на одержання зазначеної інформації гарантується чинним законодавством України, а саме:
" 1. Конституцією України, статті 16, 32, 34, 40, 50.
" 2. Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", стаття 9.
" 3.Основами законодавства України про охорону природи, ст. 6.
" 4. Законом України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", стаття 4.
" 5. Законом України "Про відходи", сттаття 14.
" 6. Законом України "Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань", стаття 4.
" 7. Законом України "Про інформацію", статті 9, 35, 47.
" 8. Міжнародною Конвенцією "Про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища", ратифікованою Верховною Радою України 6.07.1999 року.
Інформацію прошу (необхідне зазначити)
" а) видати особисто;
" 6) вислати за адресою;
" в) надати можливість ознайомитися.
У разі відмови в наданні інформації прошу дати письмову аргументовану відповідь, яка за необхідності дозволить оскаржити Ваші дії в судовому порядку.
Дата Підпис
Примітки:
" а) запит направляється листом на замовлення з повідомленням про вручення;
" 6) квитанція про відправлення листа й офіційне повідомлення про відмову в наданні інформації є необхідними в разі звернення до суду.
Етика й екологічна інформація
Доступ до інформації не вирішує всіх існуючих проблем. Має бути й відповідальність за правдиве та конструктивне висвітлення проблем довкілля. Необхідно протидіяти зловживанню екологічною інформацією для провокування неспокою й недовіри між людьми різних держав.
Просвіта широкої громадськості й підтримка добровільної діяльності повинні стати головними завданнями. Слід також мати на увазі участь у дискусіях із великих проектів, що мають значення для довкілля, а також у пошуках їх найкращих здійснень.
Ці принципи потрібно враховувати при розгляді інформації на міжнародному рівні. Недооцінка цих факторів призводить до неадекватного сприйняття матеріалів на екологічну тематику, а при відхиленні від певних норм навіть викликає несподівану для авторів реакцію.
Подібні ситуації виникали в початковий період висвітлення Чорнобильської катастрофи, коли внаслідок когнітивного дисонансу споживач інформації відчував дискомфорт. Почуття протиріччя виникає у людини в тому разі, коли вона одночасно володіє двома психологічно несумісними фактами щодо того чи іншого предмету . Одразу після трагедії 1986 року дію ЗМК було направлено, з одного боку, на применшення масштабів і наслідків того, що сталося. А з іншого, звучав заклик суворо й ретельно дотримуватися різноманітних заходів профілактики радіоактивного забруднення організму людини й довкілля. Населення потрапило в складну психологічну ситуацію, адже головним джерелом

 
 

Цікаве

Загрузка...