WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Місце засобів масової інформації у сучасному суспільстві - Курсова робота

Місце засобів масової інформації у сучасному суспільстві - Курсова робота

Публікація під назвою "Повінь" не тільки описує збитки, як самих мешканців і міста в цілому, але й наголошує на тому, що жертв могло бути менше, якби уряд щорічно виділяв кошти на противипадкові заходи. Тим більше, що Буковина визнана такою, де часто бувають паводки (Додаток Ї).

Також стаття розповідає про те, що люди зі співчуттям поставилися до такої ситуації, й проявили милосердя. "Біда людей об'єднує, робить їх добрішими й це сильніше за будь-яку стихію".

Отже, можна зробити висновок, що роль газети "Доба" у соціальній сфері важко визначити однозначно, бо певні проблеми, такі як забезпечення дітей, їх соціальний захист газети висвітлює в повному обсязі, залишаючи нерозкритими теми соціального захисту пенсіонерів, медиків та ін.

Тепер звернемося до луганської газети "Вечерний Луганск", а саме до соціальних тематик.

Проаналізувавши друковані матеріали за 2008–2009 рр., ми визначили, що газета дуже мало приділяє уваги населенню та його проблемам, соціальні теми на сторінках з'являються дуже рідко. Шпальти газет переповнені публікаціями про політику, як міста Луганськ, так держави в цілому, взагалі склалося враження, що "Вечерний Луганск" – поле суперечок між різними гілками влади, розраховане на читацьку аудиторію, також багато матеріалу присвячена "футбольним баталіям", аналізом економічного, у тому числі кризового становища й т. п.

Взагалі можна скласти такий список соціальних тем у газеті "Вечерний Луганск".

Перше місце як у газеті "Доба" посідає проблема забезпечення дітей та їх соціальний захист.

Друге місце займає тема пов'язана із соціальним забезпеченням працівників охорони здоров'я.

На третьому місці – матеріали присвячені темі здобуття освіти.

Четверте місце посідає проблема пов'язана із транспортом у місті Луганськ.

Теми пов'язаних із висвітленням соціальних проблем пенсіонерів, військових майже відсутні.

Тож проаналізуємо як газета відображає життя дітей. Перша публікація, яка потрапила нам до рук має назву "Цветы на асфальте". Це аналітична стаття, яка піднімає проблему безпритульних дітей. У статті розповідається чим займаються діти на вулицях: "не говоря о вредных привычках (курении, алкоголизме, наркомании), – это сотни грязных, оборванных детей, которые демонстративно нюхают клей на глазах у безразличных взрослых." Як бачимо автор наголошує на байдужості дорослих у цьому питанні. Повідомляється, що безпритульні діти внаслідок поганого життя та вічних злиднів мають серйозні проблеми зі здоров'ям. Також подаються статистичні дані про кількість безпритульних дітей в Україні й у Луганській області. Автор розповідає про

психологічні аспекти таких дітей, про те як їм важко жити після вільного життя в інтернаті на вулиці та ін. (Додаток Й).

У статті акцентується увага, що "В отношении к данному социальному явлению начинают преобладать дискомфорт и равнодушие со стороны общественного большинства, помноженные на ситуативные общественные кампании", "Необходимо понять реальные масштабы детской беспризорности, создать соответствующую законодательную базу".

Стаття містить багато проблемних питань, на наш погляд, вона здатна переконати в невідкладності такого питання.

Газета містить матеріал "Список детских учреждений", яка повідомяляє, що "Национальный форум профсоюзов Украины призывает всех неравнодушных помочь детям-сиротам". Подається список будинків для сиріт та інтернатів. Автор закликає не бути байдужим до дитячих доль.

Ми вважаємо, що подавати інформацію про такі заклади дуже корисно, і це може вирішити певне коло питань. Завдяки такій публікації деякі діти зможуть знайти свої батьків.

Як показує практика життя – іноді страждають не тільки діти, а й батьки від свої рідних дітей. Так у публікації "Как вигоняют из собственного дома розповідається про батька, який дозволив своєму сину жити вдома разом з дружиною. На що отримав гарну подяку – сам опинився на вулиці. Публікація містить лист постраждалого чоловіка до суду та необ'єктивне рішення останнього. Автор наголошує на тому, що кожен громадянин чи мала дитина, чи доросла людина мають право на житло (Додаток К).

На нашу думку, друкувати подібні матеріали в газетах – правильне рішення. Так до рішення проблеми може долучитися місцева влада та небайдужі мешканці нашого міста.

За кількістю матеріалів, присвячених соціальному життю медичних працівників публікації займають друге місце. Переглянемо деякі з них.

Нашу увагу привернула аналітична стаття "Тупость прикрываем прожектами: в Луганске вновь заговорили о медицинской реформе", яка інформує, що "В конце мая на сесси Областного совета была утверждена "Концепция реформирования специализированных лечебно-профилактических учреждений Луганской области". У матеріалі автор виражає своє негативне ставлення до ситуації, звертається до читача, роз`яснює деякі питання, намагаючись "відкрити очі" на необґрунтовану діяльність керівництва.

Цей матеріал передусім стосується працівників у сфері медицини, тому що будь-які реформи можуть вплинути на їх роботу.

Так, у статті "Медицинский гамбит" постає питання про закриття єдиного міського травмпункту. Автор розкриває всі секрети та чутки навколо цієї справи – закриття пов`язане з високою конкуренцією зі сторони приватної лікарні "Медаком". Згодом з`ясовується, що це не закриття, а перебудова лікарні за новими стандартами. Автор спростовує погану думку народу про керівних осіб лікарні (Додаток Л).

Аналізуючи тему відображення навчального життя на сторінках газети "Вечерний Луганск", ми визначили, що зміст матеріалів нічим не відрізняються від публікацій газети "Доба". Є різниця в тому, що "Доба" частіше висвітлювала ці питання на своїх сторінках, повідомляючи про останні новини, "Вечерний Луганск" у свою чергу не вдавався до таких подробиць.

А тема якості луганських доріг та проблемами, пов'язаними з дорожнім рухом, навпаки, дуже часто з'являлася на сторінках газети. Про це свідчать наступні публікації: стаття "Диагноз – дорожная непроходимость" піднімає питання поганого стану доріг на вулицях Малої Вергунки, містить ілюстрації розбитих доріг, що викликає розчарування в діяльності Міської ради в розвитку міста (Додаток М).

Цікаво, але матеріал "Луганчане задыхаются от пыли" має той самий смисл, тільки в іншій формі і представляє звернення мешканців цетральних вулиць селища Мала Вергунка до Луганського голови з проханням виділити техніку на приберання вулиць.

Ці два матеріали – яскраві приклади важливості ЗМІ у рішенні проблем суспільства, коли народ за допомогою ЗМІ намагається привернути увагу влади до певного питання.

Інтерв`ю "Транспортная альтернатива: куда девался муниципальній транспорт?" повідомляє про проблеми у сфері транспорту.

Отже, проаналізувавши вищезазначені газети, ми прийшли до висновку, що відображення соціальних проблем у газеті "Доба" та в "Вечернем Луганске" різняться.

Це зумовлено територіальною розташованістю видавничих центрів та розвитком промисловості або її відсутністю. Таким чином, у "Добі" багато статей присвячених безробіттю та роботі за кордоном.

Але є багато схожого, наприклад, тема дитячої незахищеності посідає перше місце серед публікацій обох газет, що свідчить про актуальність цієї проблеми в будь-якому регіоні й вбудь-який час. Або висвітлення на сторінках питань щодо вступної кампанії університетів, вартості навчання, новин у сфері освіти та ін.

Хочеться відмітити більшу соціальну активність чернівецької газети, майже кожний номер якої, хоч не повідомляв про певні події, новини, наводив статистичні дані й т.п.

Як уже було зазначено газета "Вечерний Луганск" має більш активну політичну спрямованість, насичену сатиричними матеріалами, іноді гострою критикою владних структур, соціальні проблеми народу в цій газеті знаходяться на другому плані.

Проаналізувавши тему соціального захисту населення на сторінках

українських газет, можна зробити висновок, що останнім часом цій темі приділяється більше уваги ніж раніше, але недостатньо. Справа не в кількості публікацій, а в їх якості. Журналістам треба серйозніше підходити до цієї теми. Висловлювати свою точку зору, мати достатньо фактів, уміти зацікавити читача – ось головні риси в творчості журналіста. Особливість матеріалів на соціальну тематику в тому, що частіше всього читач чекає конкретних дій від публікацій. Сподівається, що повинні відбуватися зміни на краще. І хоча це не завжди вдається, важливо вже те, що ця тема все частіше почала висвітлюватися засобами масової інформації.

Як свідчить аналіз, подрукувати ефективно соціальну інформацію, яка б відповідала умовам розбудови громадянського суспільства, значна частина працівників засобів масової інформації нездатна, в наслідок застарілого мислення, низької національної свідомості, недосконалого знання рідної мови, відсутність належних здібностей, низького загального розвитку, безпорадності у питаннях сучасної економіки, політичної, соціальної й особливо комерційної діяльності.

Соціальних проблеми, які потребують вирішення дуже багато. І сучасні засоби масової інформації намагаються охопити всі.

У сучасних ЗМІ можна побачити велику кількість невеличких матеріалів, які просто інформують про ту чи іншу подію в соціальній сфері. А якщо цей матеріал пропустити через своє серце і розум, додати трошки аналізу, вражень і порад фахівців – цей матеріал принесе користь читачеві.


 
 

Цікаве

Загрузка...