WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Поліфункціональні телеканали - Реферат

Поліфункціональні телеканали - Реферат

створивши при цьому його українську версію [38]. Жанр - концертна трансляція (концерт відбувся у листопаді 2007р. в київському Палаці спорту). Учасники київського концерту: виконавці з країн Європи Bad Boys Blue, Ottawan, Рікардо Фольї, Ricchi E Poveri, росіяни Віктор Салтиков, Олександр Барикін, Світлана Разіна, гурт "Кар-Мэн", українські поп-"зірки" Ані Лорак, Олександр Пономарьо, вГайтана, Maxima, Lama, гурти "Скрябін", "SMS", "Гуашь", "Авіатор", "4 kings".
ТЕТ
Телеканал Тет так само, як і ICTV, належить до "ветеранів" українського недержавного телебачення. Первісна назва - "Тет а тет" - вже налаштувала глядачів на формат "сімейного" та "інтелігентного" телеканалу. У 90-і - на початку 2000-х років був відомий культурологічними проектами (зокрема, інформаційно-аналітичною програмою "40 хвилин джазу").
Нині "Тет" позиціонується як розважальний канал. Першим в Україні став практикувати "цілонічні" передачі в жанрі "хіти нон-стоп", що являли собою 5-6-годинні "марафони" поп-музичних кліпів, переважно - "зірок" західного шо-бізнесу, чергованих щогодинними стислими музично-інформаційними та спортивними передачами. До середини 2006 року такі програми-марафони - "Хіт-актив" - готувала для "Тету" українська продакшн-студія "Biz-TV". З середини 2006 року "Тет" замість "Хіт-активу" став виробляти власні телепередачі в жанрі коментованих хіт-марафонів - СЕМЕРО VJ ("П'ять з половиною годин української та зарубіжної музики і новин щоночі. Семеро абсолютно різних ві-джеїв, по одному на кожен день тижня... Різняться ві-джеї не лише за днями виходу в ефір. У кожного з них свій образ, свої смаки й погляди на розваги та відпочинок. Хтось більше уваги приділяє моді та стилю, хтось - анекдотам чи народному гумору, хтось - інтригам світського життя"), хіт-парад "Сьоме небо" ("звучить багато різної, переважно української музики й цікавої інформації... Кожен ві-джей представляє власний, складений на свій смак, хіт-парад "Сьоме небо". Тож, композиція, що в понеділок була на першому місці, у вівторок може взагалі "пролетіти" повз ефір"), щогодинна музично-інформаційна програма "Сім новин". Своєрідною фішкою, що відрізняє згадані телемарафони на "Теті", є пісенний Топ-7 (замість практикованих у світовій практиці "десяток" і "двадцяток") [9].
Надзвичайно знаменним є й те, що саме у 2007 р. нічні хіт-паради на каналі "Тет" зазнали радикальної "українізації" - переважна більшість демонстрованих відеокліпів не лише репрезентує українських виконавців, але й пісні українською мовою (в орієнтовному співвідношенні 17 до 20).
"ТРК "Україна"
Телеканал "ТРК "Україна", власником якої є донецьке ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент", зарекомендував себе як зорієнтований на російську "масову" культуру. Втім, він ніколи не претендував на роль активного музичного мовника, а найбільшим музичним проектом, що демонструється в ефірі цього каналу, є продукт російського телебачення новорічне шоу "Новий рік на Шаболовці" (витворене в жанрі "блакитного вогника"), а також естрадні концерти, зокрема, "Страсти-мордасти", "Здравствуй, дедушка Мороз!", також витворені в Росії. У 2006 р. на ТРК була спроба започаткувати власний музично-інформаційний проект "Шоу-Біз", але опісля першого ж випуску його здійснення припинилося. Чимало місця сторінкам українського й російського шоу-бізнесу (майже всуціль у жанрі "світської хроніки") приділялося у власній шоу-новинній програмі ТРК "Україна" "Невипадкові зустрічі". Навіть з'явився досить ефектний її анонс на сайті телекомпанії: "Все просто, как песни Поплавского. У Пенкина больше 100 пар обуви, Гайтана ложками ест шоколадный крем, Боярский играет в казино… и это только начало! Они болеют, чихают, иногда скрываются от журналистов, страдают от лишнего веса или, наоборот, пытаются набрать его. У них смешные фотографии в паспорте и наивные детские, или наоборот, фантазии. Они обычные люди, эти звезды... просто очень интересные!"
Виноски
Була розміщена на сторінці http://www.kanalukraina.tv/telecast/29, на жаль, вилученій з офіційного сайту телекомпанії опісля ліквідації програми "Невипадкові зустрічі"
Але виробництво й цієї програми у 2007 р. було припинене.
З 2008 р. "Україна" не випускає жодної власної музичної телепрограми.
КРТ - "Київська Русь"
Інший "донецький" канал, що також має ліцензію на всеукраїнське мовлення, КРТ - "Київська Русь" (створений у 2003 р.) також зорієнтований переважно на російську культуру. На відміну від ТРК "Україна", КРТ має більш "академічний" і "духовний" ухил (зокрема, має регулярні російськомовні передачі, що пропагують канонічне православ'я). 2007 рік позначився для цього телеканалу народженням щонічної музичної передачі "Музика на КРТ" (20 хв. звучання), витриманої в жанрі "хіти нон-стоп"; складається переважно з відеокліпів "зірок" російського шоу-бізнесу із вкрапленнями кліпів українських та західних виконавців.
"Глас"
Концептуально близький до КРТ канал "Глас" , але зі значно посиленою релігійною домінантою, також має головних інвесторів у Донецькій області. Телеканал декларує такі основні цілі свого існування:
"Допомогти нашим глядачам почути слова істини, премудрості, добра і правди, що містяться в текстах Святого Письма, вітчизняних і зарубіжних філософів, істориків, письменників та поетів, в усній народній творчості тощо.
Показати красу Богом створеного світу.
На прикладах нашої історії та культури донести думку про те, що ми є нащадками великого народу святої Київської Русі" [15].
Всі програми телеканалу мають виразну релігійно-просвітницьку спрямованість і охоплюють різні аспекти людського життя. Прикметне, що всі ці програми - власного виробництва цього телеканалу і ведуться українською мовою. Серед них - і щоденна (по будніх днях) музична програма "Духовні пісні", в основі якої - музика українськихкомпозиторів та "місцевих" піснеспівних стилів. Телепрограма "Духовні пісні" дає можливість глядачам почути найкраще з репертуару Святої Церкви. У виконанні багатьох хорів лунають піснеспіви Великого посту і Страсної седмиці, Пасхи Христової і Світлої седмиці; красою та урочистістю вражають тропарі й кондаки, що співаються під час богослужінь з нагоди великих церковних свят: Різдва Христового, Богоявлення, Преображення Господнього, Успіня Пресвятої Богородиці тощо. "Духовні пісні" дарують глядачам багато з того, що не лунає під час буденного, недільного чи святкового богослужіння, але посіло значне місце в серці кожного християнина. Йдеться про псалми, канти і гімни, які розповідають про євангельські та церковно-історичні події і покликані допомогти людині глибше замислитися над своїм життям. Своєрідною студією для програми є Академічний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Києво-Печерській Лаврі - йому властиві прекрасна акустика та багатий вибір іконографічних настінних зображень. Ці розписи вдало доповнюють програму і допомагають телеглядачам зосередитися на подіях, про які йдеться у співах" - зазначено в анотації до цієї програми на офіційному сайті телеканалу "Глас" [15, http://glas.org.ua/projects/koncert].
СТБ і НТН
Не можна оминути увагою й "музичну картину" на досить рейтингових каналах СТБ і НТН, спільним між якими є те, що вони використовують в ефірі "минулий" російський культурний продукт. Водночас, СТБ, яке перші

 
 

Цікаве

Загрузка...