WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Поліфункціональні телеканали - Реферат

Поліфункціональні телеканали - Реферат

директор ТО музичних та розважальних програм НТКУ Олена Загороднюк, "ми намагалися якомога ретельніше підійти до питання сценічної видовищності: застосували свіжі ідеї щодо візуалізації сценічних номерів та використовували нові технології під час зйомок. В одному музичному проекті ми об'єднали різні епохи української пісні" [7].
Хоча втілення задуму не можна вважати цілком вдалим як за постановкою (марафон концертних номерів в умовах телефільму істотно гальмує дію, позбавляє її "фільмової" інтриги), так і за змістом - для людей, які пам'ятають перших виконавців українських пісень, скажімо, 50-60-х років, сучасні естрадні "живчики" виглядають почасти настільки неспівмірними з блискучими співаками-професіоналами Ю.Гуляєвим, Д.Гнатюком, Д.Петриненко, що на перший погляд може справитися враження серйозної культурної деградації України навіть порівняно з "клятим совітським минулим". Є й чимало хронологічних хиб: скажімо, "Пісня про рушник" написана у 50-і, а не в 60-і роки, а "Київський вальс" І.Шамо, навпаки - у 60-і, а не в 50-і. В серії, присвяченій 80-м рокам, подане ціле попурі з пісень В.Бистрякова, але майже не знайшлося місця для пісень "національного відродження" (крім, хіба що, двох пісень Т.Петриненка) тощо.
Але втім, в разі належного критичного переосмислення цей проект може мати перспективу до переробки й продовження.
Новий канал
Новий канал в українському телепросторі існує з літа 1998 року. Досі не виявляв себе як активний музичний мовник, але саме у 2007 р. відбулися події, які можуть дещо скоригувати його жанрово-тематичну диспозицію в українському телепросторі.
Перша серйозна заявка щодо цього була зроблена каналом 9 червня 2007 р., коли він одержав ексклюзивне право прямої трансляції концерту світової мегазірки Елтона Джона з київського майдану Незалежності.
Невдовзі Новим каналом розпочато участь у міжнародному проекті "Фабрика зірок", причім розпочато досить амбіційно, з потужною піар-компанією. Зокрема, створено два спеціальних інтернет-ресурси, що відрізняються вишуканим барвистим оформленням і чималим обсягом інформації про згаданий проект.
Зрештою, що таке "Фабрика зірок" у її витоках?
Концепцію "Star Academy" (саме така оригінальна назва проекту) свого часу розробила голландська компанія Endemol. Але першою країною, у якій показали шоу, стала Франція. Там "Академія зірок" стартувала 20 жовтня 2001 року. А двома днями пізніше аналогічне шоу з назвою "Operation Triunfo" ("Операція Тріумф") з'явилося в ефірі Іспанії. Нині своя "фабрика зірок" існує в 50 країнах. І скрізь її покровителями є найбільші національні шоу-"зірки (зокрема, в Росії - А.Пугачова, І.Матвієнко, М.Фадєєв).
Що таке "Фабрика зірок" в Україні?
Як зазначено на сайті цього проекту (http://fabrikazirok.novy.tv/about/), "ФЗ" в Україні - це:
7 тисяч учасників кастингу;
16 тисяч учасників-фабрикантів, майбутніх зірок українського шоу-бізнесу;
Унікальний Зірковий будинок;
Культові педагоги та гості;
3 місяці ув'язнення заради великої слави;
Непідробні пристрасті;
Унікальні технології: 28 камер, режим Online на офіційному сайті.
В основу української "ФЗ" покладене ріелиті-шоу із життя учасників проекту. Спеціально для них збудований досить коштовний "Зірковий будинок", де вони знаходитимуться весь час проведення змагання.
Вперше в практиці українських пісенних змагань влаштовано й пряму онлайнову трансляцію проекту на його офіційному сайті.
Вражає й авторитетність педагогів, які готували учасників ріелиті-шоу до концертних виступів:
Оперна співачка, солістка Національної опери України Олена Гребенюк, хореограф, керівник київського шоу-балету "Freedom" Олена Коляденко (відома також як член журі популярного телепроекту "Танці з зірками" на каналі "1+1"), відомий у шоу-бізнесі України та Росії стиліст і дизайнер Анжела Лисиця, стиліст зачісок, член британського клубу Alternative Hair Club Володимир Тарасюк, один із засновників і визнаний метр українського кліпмейкерства Макс Паперник, патопсихолог, ведучий соціального проекту "Наші" на телеканалі "НТН" Вадим Колесников, відомий сучасний режисер, постановник гала-концертів української "ФЗ" Роман Віктюк, абсолютна чемпіонка Європи, світу й Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва, голова компанії "Mamamusіc", продюсер зірок української естради Ірини Білик та Вєрки Сердючки, музичний продюсер "ФЗ" Юрій Нікітін [8, http://fabrikazirok.novy.tv/ educators).
Підсумками української "Фабрики зірок" стали не лише гала-концерт, але й серіал Щасливі разом, показаний на Новому каналі в новорічну ніч (стартував проект у телеефірі 7 жовтня 2007 року).
Цього року на Новому каналі започатковано й щотижневу оглядову музично-інформаційну програму "Шоуманія" ("сенсації, останні новини музики, провокаційні питання до артистів, сміливі розслідування й "найгостріше" зі світу шоу-бізнесу. Все це - "Шоуманія". І навіть більше! Адже новим ведучим зоряного проекту "Нового каналу" стала ЛЮДИНА-ЕПАТАЖ, найсміливіший і найнеординарніший, непередбачуваний Дмитро Коляденко!" Більше того, "Шоуманія" - найнародніша музична програма в Україні. Недосяжний музичний Олімп ми намагаємося наблизити до людей. Годі вже знаменитостям удавати, що вони злетіли так високо, що простим смертним їх не дістати. Дістати! Ще й як дістати!") [8].
Нарешті, Новий канал відгукнувся власним проектом популяризації національної мега-зірки, "срібного призера" пісенного конкурсу "Євробачення-2008" Вєркоманія в Європі Вєрки Сердючки.
"Там, де Вєра та її мама, - там тільки радість, сміх та просто масовий кайф! "Зібен-зібен, ай-лю-лю!" - такими вигуками зустрічали Вєрку з мамою і місцеві мешканці Лондону, і туристи з найрізноманітніших країн світу. Сама природа відчувала приїзд неперевершеної зірки: сонце просто осліплювало всіх, що не властиво для Лондону" [8].
ICTV
Один з перших в Україні недержавних телеканалів. Розпочав мовлення менш, ніж через рік опісля здобуття Україною державної незалежності - 15 червня 1992 року. Співзасновником каналу став концерн РРТ, що дозволило створити потужнута якісну мережу покриття. Одним із співзасновників ICTV була також компанія "Сторі Ферст", частина акцій якої належить всесвітньо відомому виробникові кінопродукції, компанії "Юніверсал".
Піком популярності ICTV вважається 1996 рік, коли цей "сімейний" телеканал посідав третю сходинку у рейтингу українських телеканалів [10].
У 90-і роки ICTV заявив про себе як потужний музичний мовник, який популяризував тодішні українські молодіжні фестивалі (насамперед "Таврійські ігри"), мав музично-інформаційну програму, яку вела популярна тоді в Україні телеведуча Сніжана Єгоорова. Наймасштабнішим проектом ICTV, чималою мірою завдяки якому він здобув репутацію "українського патріотичного каналау", став щоденний хіт-парад українських поп-виконавців "Територія А".
На жаль, опісля зміни власника телеканалу в 2000 р. "Територія А" та інші "українізаторські" ініціативи ICTV було згорнуто. У 2005 р., на хвилі "помаранчевого відродження" була спроба відновити в ефірі "Територію А", але спроба захлинулася на старті (найімовірніше, з фінансових причин).
У 2007 р. канал ICTV прилучився до російського новорічного музичного проекту Дискотека 80-х,

 
 

Цікаве

Загрузка...