WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Поліфункціональні телеканали - Реферат

Поліфункціональні телеканали - Реферат

віражу, примірювання одягу, неймовірних хвилювань перед черговим виступом, ніяковіння під час бесід з відомими митцями й продюсерами…
Зрештою, фінальна програма года телепроекту "Шанс" виходить в ефір у переддень Новорічних свят, являючи собою яскраве шоу, що має засвідчити влиття новопосталих "зірок" у велику й осяйну "зіркову родину" українського шоу-бізнесу. Більше того, переможець "Шансу" одержує титул "Народної зірки України" (назва умовна).
Щоправда, у 2007 р., наприкінці дев'ятого року існування проекту "Карооке - Шанс" відбулася… його передислокація на інший канал: з осені 2007 р. новим місцем "прописки" проекту став інший телеканал-лідер України - "1+1". Безболісність такої передислокації для подальшої якості втілення проекту стала можливою передусім завдяки достатній потужності продакшн-студій, що його виробляють.
Впродовж червня 2007 року на "Інтері" втілювався ще один, щоправда менш масштабний інтерактивно-ігровий проект "Живий звук". Як заявили його організатори, "Живий звук" спрямований саме на те, щоб задовольнити музичні смаки й потреби не лише й не так меломанів, як пересічних громадян, які "просто люблять гарну музику всіх стилів від року до хіп-хопу". "Родзинкою" проекту стала SMS-вікторина про життя і творчість героїв усіх п'яти випусків "ЖЗ" .
Мелорама, щонедільна програма. Як зазначено на сайті "Інтера", "Мелодрама" - "головна музична інформаційно-аналітична програмаів країни". Свіжі новини шоу-бізнесу, музика різноманітних стилів та напрямків, аналіз сучасних тенденцій у світі музики, максимально неупереджене й оперативне висвітлення подій останнього тижня, найвідоміші (навіть скандальні й одіозні) персони зі світу шоу-бізнесу. Особлива увага надається ексклюзивній інформації, інтерв'ю й прем'єрам останніх робіт відомих артистів. Програма пропонує найрізноманітніші форми подачі інформації, починаючи від тематичних сюжетів та новинних добірок, й закінчуючи інтерн'ю в студії та прем'єрами нових пісень у студійному виконанні. Понад 70% програми (за оцінками її витворювачів) приділено локальним подіям та популяризації українських поп-музикантів. "Програма не спрямована на вузький прошарок музичних фанів, а передусім створюються для пересічного громадянина. Отже, головним принципом у доборі програмного продукту завжди залишається принцип упізнаваності й популярності серед телеглядачів. Основне завдання програми - донети до глядача необхідну інформацію в невимушеній, позитивній і, водночас, авторитетній формі".
Крім того, "Мелорама-продакшн" пропонує й комерційну послугу для абонентів мобільного зв'язку, а саме - закачування рінгтонних мелодій у мобільні телефони (для абонентів UMC-МТС, Джинса, KyivStar та DJuice).
Нарешті, вагоме місце в музичному ефірі "Інтера" посідають ретрансляції іноземних телепроектів, передусім російських. Серед них - проекти російського телеканалу ОРТ "Пісня року" (спадкоємець радянського новорічного пісенного шоу "Песня года" на ЦТ), "Нові пісні про головне" ("Новые песни о главном"), що є альтернативним проектом щодо "Пісні року". Щоправда, в останньому випуску "Пісні.." (2 січня 2008 р.) "Інтер" вдався до певної "українізації" проекту, беручі інтерв'ю в кожного з учасників концерту на тлі масштабного плакату із символікою "Інтера", а кожний з інтерв'юйованих неодмінно передавав вітання Україні та згадав про своїх друзів та родичів "у цій чудовій співучій країні".
З нового 2008 року на "Інтері" стартує новий ретрансльований російський телепродукт "Дві зірки" - "шоу, в якому співають усі, навіть ті, кого складно уявити собі на великій сцені з мікрофоном в руках та оркестром у ложі. Лише живий звук, імпровізації та найнесподіваніші дуети. Цей проект став першим шоу, у якому зірки вчаться співати у зірок. До улюблених всіма співаків приєднуються відомі люди, які досі на професійній сцені не співали. Конкурсантів об'єднують в пари за принципом "професіонал + дилетант". Щосуботи на "Інтері" пари виходять на сцену "Двох зірок", щоб довести глядачам та журі, що саме їхній дует - найкращий! Судді проекту - Ілля Рєзнік, Барбара Брильська, Гарік Мартіросян та Володимир Матецький. А ведучими - Алла Пугачова і Максим Галкін". Як свідчить план найближчих заходів у рамках цього телепроекту, з українських виконавців у ньому планується лише участь Насті Каменських.
А в новорічну ніч 2008 року "музична росіяда" телеканалу "Інтер" поповнилася ще й музичним шоу "Мелодии и ритмы зарубежной эстрады по-русски".
Серед досить нечисленних "західних" музичних проектів, ретрансльованих "Інтером", найбільш розголошеним є процедура нагородження однією з головних музичних нагород світу MTV Europe Music Awards 2006 (нічний ефір).
Телеканал "1+1"
Заснований у серпні 1995 року. Вийшов в ефір у вересні того ж року. З 1997 р. "1+1" здійснював мовлення на Другому загальнонаціональному каналі. До 2004 року обсяг мовлення "1+1" складав 15 годин на добу, з 30 липня 2004 року - цілодобовий. Технічне покриття території України - 95%.
Від початку свого виходу в ефір "1+1" зарекомендував себе як україномовний телеканал, який популяризує сучасну українську масову культуру. Справді, у 1996-1998 роках на цьому каналі були регулярні музичні телепередачі, присвячені новітнім зіркам національного шоу-бізнесу ("Хіт-фабрика", "Пісня року").
Проте опісля економічної кризи восени 1998 р., що завдала відчутного удару по національному шоу-бізнесу, що тоді лише спинанвся на ноги, й скупівлею багатьох шоу- і мас-медійних організацій російськими власників, що на "1+1" посилилося ще й переходом керівника телекомпанії О.Роднянського до російського телеканалу "СТС" (за сумісництвом), відбулася чи не обвальна русифікація всього шоу-простору на "1+1". Мало того, що цей канал з "пропагандиста світового кіно в українських перекладах" став фактично головним в Україні пропагандистом новітніх російських телесеріалів (нерідко з кримінальним та великодержавним "душком"), суголосно цьому новому курсові "вперед до Росії!" розпочалася практика ретрансляції розважальних - гумористичних та поп-музичних - російських телепроектів. Навіть тривалий час єдина (після 1998 р.) музична програма про вітчизняний шоу-бізнес "Як стати зіркою" була російськомовною.
Одним з "брендів" такого зрусифікованого "1+1" став начебто спільний проект з московським каналом СТС "Хороші пісні". Проте анічогісіньки українського - ані ведучих, ані виконавців (крім поодиноких "інтегрованих у спільний простір" виконавців на кштал "Віа Гри" та Вєрки Сердючки, яких в Росії багато дехто вважали "майже своїми") - в цій програми немає.
Серед нечисленних "проблисків" у бік української музичної культури - разовий проект, мюзикл "Новий рік у метро" та дитячамузична програма "Стати зіркою" (проект "зірки" українського шоу-бізнесу Тіни Кароль; мала стати альтернативою до проекту УТ-1 "Крок дозірок"; вийшло декілька випусків), випущені наприкінці "помаранчевого" 2005 року.
Щоправда, восени 2007 р. крига щодо української пісні на "1+1" почала скресати.
По-перше, напередодні нового 2008 р. "1+1" випустив власний музичний телепроект - "Смішні пісні про головне" (зйомку здійснювала продакшн-студия Медіа Арт Продакшн), ідею якого можна сформулювати як "російське крізь українське": популярні свого часу радянські пісні у виконанні

 
 

Цікаве

Загрузка...