WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Поліфункціональні телеканали - Реферат

Поліфункціональні телеканали - Реферат


Реферат на тему:
Поліфункціональні телеканали
Телеканал "Інтер"
Створений попервах як ретранслятор і, певною мірою, "український замінник" провідного російського телеканалу ОРТ (раніше - "Останкіно", Перший канал ЦТ СРСР), "Інтер" успадкував і значну частку його рейтингу, використовуючи ще сильны на той час ностальгійні мотиви чималої частини наших співгромадян, передусім російськомовних. Вперше ви йшов в ефір 20 жовтня 1996 року. Від 30 грудня 2002 року веде цілодобове мовлення. Як зазначено на офіційному Інтернет-сайті "Інтера", "загальнонаціональним канал є не лише за формою й технології поширення сигнала, але й за структурою, маючи представництва в багатьох обласних центрах України. В зоні впевненого прийому сигнала "Інтера" від традиційних аналогових передавачів проживає понад 40 млн. населення". Щодо змісту діяльності, "телеканал інформаційно підтримує розвиток українського шоу-бізнесу, проводить широкомасштабні соціальні акції" [5].
Український продукт у сітці мовлення "Інтеру" складається з двох сегментів - програм власного виробництва і програм українських продакшн-студій. Так, найрейтинговіші музичні програми виробляються студіями-виробниками ЧП "Кондратюк" ("Карооке на Майдані"), "В.И.К." ("Шанс"), а виробником найавторитетнішої й найвипробуванішої часом музично-інформаційної програми "Мелорама" є студія "Мелорама-продакшн". Цікаво й те, що "музичні" продакшн-студії часом розширюють діапазон діяльності, беручись за виробництво телепрограм іншої тематики. Найбільшу активність в цьому плані виявляє "Мелорама-продакшн", виробляючи також культурологічну програму "Перша експедиція", розважальну "С бодрым утром", гумористичну "Комедійний клуб", документальні фільми "Зона росту" і "Кохання проти правил" (обидва вийшли в ефір у 2007 році). Прикметне також співробітництво з "Інтером" студії-виробника музичних програм "Biz-TV" (про неї йтиметься далі), що для цього телеканалу готує популярну щонедільну розважальну телепроограму "Проснись и пой!".
Телеканал "Інтер" до 2007 року включно був лідером музичного мовлення серед загальнонаціональних полі функціональних каналів. До його найбільших музичних здобутків у зазначеній царині слід віднести.
1. Виробництво новорічних м'юзиклів. Послідовно втілюючи засади своєї редакційної політики щодо наведення містків між шоу-бізнесом України та Росії, виробники "інтерівських" м'юзиклів залучають до зйомок найвідоміших поп-співаків з обох країн. Зрозуміло, що мова цих м'юзиклів російська, але не без використання українського етнічного колориту.
Партнерами "Інтера" у виробленні фільмової продукції є кінокомпанії Film UA, Аurorа, та компанія Inter Media Production, яка входить до складу групи компаній "Інтер". Спеціально для новорічних свят були зняті й показані на телеканалі "Інтер" наступні музичні фільми:
"Вечори на хуторі біля Диканьки",
"Попелюшка" (2002),
"За двома зайцями", за одноіменною п'єсою Михайла Старицького (режисер М.Паперник, у головних ролях: А.Пугачова, М.Галкін, А.Данилко). Рейтинг мюзиклу - 30,65%, частка - 58,39% (2003). У 2004 році "За двома зайцями" був визнаний одним з трьох найкращих ТВ-программ на російському телебаченні поруч з Новорічним зверненням президента Путіна до російського народу.
"Снігова королева", за мотивами одноіменної казки Г.-Х.Андерсена, спільно з телеканалом "РТР" (режисер М.Паперник, композитор І.Крутой, у головних ролях: К.Орбакайте, М.Басков, Г.Хазанов, С.Ротару). Рейтинг - 17,65%, частка - 35,04% (2003).
"Божевільний день, або Одруження Фігаро" за мотивами одноіменної п'єси П.-О. Бомарше (спільно з російським телеканалом "НТВ", режисер С.Горов, у головній ролі російська поп-зірка Ф.Кіркоров). Рейтинг - 16,75%, частка - 39,34%.
"Їсти подано, обо Обережно, кохання" (режисер М. Паперник, в головних ролях Юлія Рутберг, Олександр Балуєв)
"Зоряні канікули" (режисер С.Горов, у головних ролях зірки Євробачення Тіна Кароль та Діма Білан).
"Карнавальная ночь: спустя 50 лет" - римейк культового радянського кінофільму 50-х років "Карнавальна ніч". Фактично являє собою музично-розважальне шоу за участю зірок української та російської естради - С.Ротару, Т.Кароль, В.Зеленського, "Віа Гри", В.Леонтьєва, Глюкози та ін.
"Дуже новорічне кіно, або Ніч в музеї". Знімала його на замовлення телеканалу компанія Фільм Плюс Продакшн. Сценарій написали учасники Студії Квартал 95. В ролях - відомий український співак В.Гришко, естрадні виконавці Н.Могилевська, Вєрка Сердючка, актор
2. Вироблення музично-ігрових, фестивальних та музично-інформаційних телепроектів.
"Карооке на Майдані" - "Шанс". Це своєрідний музично-ігровий конвейер, що поєднує в собі пісенний конкурс (змагання), масове ігрове дійство, хіт-парад-інтерактиву, ріелиті-шоу та "світську хроніку" з життя поп-зірок.
"Караоке на майдані" - музично-ігрова программа, т.зв. "вуличне шоу", що слугує першим етапом згаданого "конвейера". Його завдання - знайти "талант з народу", "звичайного хлопця чи дівчину з вулиці", яку досі мало хто знав, але який (яка) ось тут, на очах усієї вулиці стає "зіркою". Але це відбувається не одразу, а опісля трьох турів змагання, причім переможців визначають самі глядачі: в другому турі - оплесками (на чию користь оплески гучніші), а в третьому - у цілком "комерційний" спосіб (на чию користь вкинуть більше грошей до пущеного по колу капелюха). Переможець оголошується "кращим народним співцем Майдану", а далі - й зовсім неначе в казці: переможець від'їжджає з Майдану на білім лімузині.
Телепрограма "Шанс" - наступна серія шоу-конвейера, що попервах також розгортається "ніби казка": переможець "Карооке на Майдані" прямо в білому лімузині потрапляє до рук… зірок української естради Наталі Могилевської та Андрія Кузьменка. Далі впродовж 8 годин його/її інтенсивно занурюють у повсякдення "справжнього" шоу-бізнесу: над ним/нею працюють іміджмейкери й професійні музиканти, в студії звукозапису негайно записується з кимось із відомих українських саунд-продюсеров пісня, що її новопостала "зірка" того ж дня увечері виконуватиме в нічному клубі (продюсери - теж люди досить відомі: Володимир Бебешко, Костянтин Меладзе, Євген Ступка абощо). За тим - створення іміджу майбутньої "зірки" й добір концертного костюму в одній з модних крамниць за допомогою стилістів (А.Лисиця, А.Посохова, О.Навроцька, С.Ларюкова). Далі - репетиція з хореографом. Останній штрих - грим та макіяж в одному із салонів краси Києва. Зрештою (овва!) - виступ новоспеченої "зірки" в нічному клубі.
Далі - фестивально-"топові" будні. Закінчуєтся програма голосуванням телеглядачів по телефону або SMS, при цьому знов підключається "комерційна складова" проекту: дзвінки не є безкоштовними, а гроші надходять на "розкрутку" героя. Результати голосування оголошуються на початку наступної програми. Якщо гравець одержує принаймні 3698 телеглядацьких голосів (тобто аншлагову кількість глядачів для Національного палацу "Україна"), він має шанс стати учасникомфінального концерту року, в якому зможуть показати себе лише 5-7, які здобули найбільшу кілкість глядацьких голосів.
Прагнучи надати проектові рис ріелиті-шоу, його автори періодично передають в ефір телесюжети щодо просування "народного співця" на олімп шоу-бізнесу, сцени накладання

 
 

Цікаве

Загрузка...