WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Музичні телеканали - Реферат

Музичні телеканали - Реферат


Реферат на тему:
Музичні телеканали
Канали такого профілю в Україні є суто пострадянським дітищем, продуктом "ринкової доби". Всі вони засновані недержавними власниками.
Нині в телепросторі України реально присутні 8 вітчизняних музичних канали, ще один - одержав ліцензію на мовлення наприкінці 2007 року.
Перед тим, як розглядати діяльність кожного каналу зокрема, варто вирізнити їхні основні спільні риси:
Всі ці канали мають цілодобове мовлення.
Основний тип телепередач - нон-стоп марафони поп-музичних відеокліпів.
Наявність випусків музичних новин у манері VJ, з неодмінною "світською хронікою", жартами, чутками (навіть побрехеньками) з життя "зірок" шоу-бізнесу. Прикметне, що між каналами навіть розпочалося своєрідне змагання за залучення в якості ведучих... гарненьких мулаток, які розмовляють вишуканою українською мовою (почин цей розпочав телеканал М1, запросивши до ефіру темношкіру ведучу музичних новин Кароліну Шафіон; нещодавно цей почин підхопив канал RU-Music. Хто наступний?).
Наявність короткотривалих "немузичних" передач в жанрі ріелиті-шоу, мультфільмів тощо, які фактично відіграють роль інтермедій між хіт-марафонами.
При майже цілковитому україномовному текстовому забезпеченні програм українська мова в піснях - поки що рідкість.
Найстаріший український музичний канал - O-TV (подекуди фігурує під кирилічною абревіатурою ОТВ), який здійснює мовлення з 1998 р. Його оператором є ТОВ "Музичний канал "О-ТВ", серед власників-засновників - відомий український поет і підприємець Олександр Бригинець (який на час заснування цього каналу був президентом Території "А").
Основний принцип подачі матеріалу - хіти нон-стоп с паралельним чатовим текстовим рядком (своєрідний "Інтернет-стриптиз" спілкування глядачів, здебільшого на усілякі побутові теми, не пов'язані з демонстрованою музикою); основний принцип організації матеріалу - хіт-парад типу "топ". Останнім часом канал значно допрацював і урізноманітнив дизайн, в основі якого - поділ екрану на три частини: для показу відео кліпів, для демонстрації чатових текстів, для демонстрації рейтингів пісень з поточного хіт-параду, почергованої рекламою. Основні програми - т.зв. "Национальный хіт-парад Украины", "ОТВ-чат", "Кліпоманія", "OTV-Interactive". Є також власна новинна програма - "Music News" (за змістом витримана в кращих традиціях поп-музичних новин, що ґрунтуються передусім на "світській хроніці" з життя поп-зірок). Основу музичного матеріалу складають відеокліпи українських (з них близько половини російськомовних) і західних, менше - російсьских виконавців.
Водночас, даним телеканалом досі не налагоджений Інтернет-зв'язок з глядачем (заснований раніше Інтернет-сайт каналу вже понад рік не працює).
У 2001 році в національному телеефірі розпочали мовлення одразу два музичних канали - М1 та Enter Music.
Канал М1, який позиціонує себе також як Перший національний музичний канал, на сьогодні є лідером щодо кількості й різноманітності власних телепрограм (понад 20!).
Кліп-марафони нон-стоп:
М20 (хіт-парад з 20 кліпів-учасників. Переможців визначають телеглядачі SMS-голосуванням), Хіти (нон-стоп марафони відеокліпів переважно зарубіжних виконавців).
Музично-інформаційні програми:
"eMOneNews" (головна інформаційна прогграма на М1, "це новини музичного каналу, які рідко говорять про музику. Нас більше цікавлять популярні люди і те, що у них всередині. Можна згадати тут дев'ять випусків щодоби. Або ексклюзивне відео від Associated Press Television News... Але eMOneNews легше описати через просте порівняння. eMOneNews - як театр, тільки можна дивитися вдома. Як інтернет, тільки безкоштовно. Як радіо, тільки з картинками. як газета, тільки зі звуком. eMOneNews - як життя, тільки трохи цікавіше..."), Music Post ("Усе про шоу-бізнес. Думаєш, це звичайна програма новин? Ні! Це - щось особливе").
Програми-інтермедії (ток-шоу, спогади, "світська хроніка" тощо):
"Всі кліпи" ("Ретроспектива усіх кліпів найпопулярніших українських артистів. У студії М1 зірка особисто коментує кожне відео, згадує обставини, за яких воно знімалося, і свої враження від готового кліпу...").
"Ласкаво ходимо" ("Відкривати двері до помешкань зірок та проникати в найпотаємніші кутки їхнього приватного життя вас запрошує ведуча Валентина Хамайко…, вона розкриє найбільші таємниці ваших кумирів, а також покаже як вони виглядають без освітлення софітів"), "Дай покататися!" ("Ви можете не бути впливовим продюсером, багатим спонсором чи особистим другом українських знаменитостей, але можете покататися в розкішних авто, що їм належать"), Хроніки української моди", M1cipe ("знайомить глядача з життям найяскравіших жінок сучасності - зірок світу моди, кіно та естради"), Web.cam ("всевидюче око в світі зірок, і це око - твоє! Це як найсмачніший у світі шоколад - спробуєш один раз, і він "заволодіє" тобою..."), "Карооке" ("Напочатку були пісні. Пісні ці були у співаків. Інші співати цих пісень не могли... В день певний заповзятливі корейці вигадали караоке. Купили собі чудо-машину не всі і не одразу. Люди поділились на тих, хто співав і тих, хто мовчав"), Хіт Готов ("Відтепер стати зіркою може кожен, до того ж, за рекордно короткий термін!.. Майбутніх знаменитостей знаходять просто на вулиці та записують з ними стовідсотковий хіт. Виробництво композиції триває всього шістдесят хвилин, а керує ним один з відомих продюсерів українського шоу-бізу"), "Maxtreme" (репортажі про спортивні події як в Україні, так і з усього світу"),"Козирний people" ("дослідження красивого відпочинку"), "Tviй формат" (програма для тих, хто готується відвідати концерт), "SHAKEанемо, бейбі" ("відверті запитання, пікантні подробиці, гострі жарти... Пентхаус регулярно надається в оренду виключно красивим і Дуже Важливим Персонам, що приводять із собою всіх своїх друзів. В програмі вечірки - перегляд їхнього домашнього відео (такими ви ще не бачили зірок!), знайомство з їхнім оточенням і показовий виступ з демонстрацією таланту!"), Guten Morgen!" (ранкова розважальна передача, що включає вікторини, кулінарні оповіді й відеокліпи), "Вольности Вольновой" (ток-шоу Світлани Вольнової із "зірками" шоу-бізнесу про

 
 

Цікаве

Загрузка...