WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Загальна характеристика музичного телеефіру України у 2007 році - Реферат

Загальна характеристика музичного телеефіру України у 2007 році - Реферат

значно зріс і становить у середньому близько 75%. У 2006 році передачі іноземного виробництва переважно озвучені українською мовою, але лише близько 30-40% фільмів іноземного виробництва перекладаються державною мовою" [4].
"14 липня 2006 року було підписано Меморандум між Національною радою та телекомпаніями про співпрацю, спрямовано на розбудову телеінформаційного простору держави.
Так, ст. 5 цього документу була спрямована на виконання ст.9. А саме:
"Сторони усвідомлюють необхідність виконання законодавства у перехідний період, тому забезпечують дублювання українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів, з поступовим переходом, на заміну титрування, до повноцінного дублювання державною мовою у такі строки:
з 1 жовтня 2006 року для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою має становити не менше 50 відсотків загального обсягу добового мовлення, до якого не зараховується титрування, при цьому частка дубльованих українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів не може складати менше 50 відсотків від загальногодобового мовлення іншомовних аудіовізуальних творів;
з 1 грудня 2006 року для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою має становити не менше 65 відсотків загального обсягу добового мовлення, до якого не зараховується титрування, при цьому частка дубльованих українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів не може складати менше 65 відсотків від загального добового мовлення іншомовних аудіовізуальних творів;
з 1 лютого 2007 року для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою має становити не менше 75 відсотків загального обсягу добового мовлення, до якого не зараховується титрування, при цьому частка дубльованих українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів не може складати менше 75 відсотків від загального добового мовлення іншомовних аудіовізуальних творів" [4; повний текст Меморандуму див. на Інтернет-сторінці http://www.nrada.gov.ua/cgi-bin/go?page=80].
2. Щодо змістового наповнення телепрограм:
"Основу програмної концепції мовлення телерадіоорганізації мають становити такі передачі: інформаційно-аналітичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні.
Аналіз діяльності телерадіоорганізацій свідчить, що у "чистому" вигляді заявлених форматів мовлення телерадіоорганізації домогтися практично неспроможні. Слід робити поправку на те, що формування програмного наповнення каналів потребує цілісних підходів, що в кінцевому підсумку приводить до синтезованих форматів мовлення, які точніше відображують понятійне сприймання програм телеканалів. Це розважально-інформаційний, інформаційний, інформаційно-просвітницький, спортивний, музичний формати тощо. Наприклад, загальнонаціональні канали за форматом є такими: НТКУ - розважально-інформаційний, "Ера" - інформаційний, "Інтер" - розважально-інформаційний, "Студія 1+1" - розважально-інформаційний, ICTV - розважально-інформаційний, СТБ - інформаційно- розважальний, "Новий канал" - розважально- інформаційно-культорологічний, "5 канал" - інформаційний, К! - розважально-культурологічний, ТРК "Київ" - інформаційно-паізнавально-розважальний, ЗАТ "ТЕТ" - розважальний" [4].
Яким чином наведені положення Звіту кореспондуються із ситуацією в царині музичних програм? Розглянемо по конкретних телеканалах.
Добираючи ті чи інші телеканали для розгляду, ми керувалися ще й таким важливим показником їхньої діяльності, як їхній рейтинг в аналізований період. Основним джерелом рейтингових показників для нас слугували відомості, що їх регулярно публікує моніторингова компанія "ГФК Юкрейн" .
За відомостями цієї компанії, розподіл рейтингів телеканалів України наприкінці 2007 р. виглядав таким чином:
Таблиця 3. Рейтинг (Rat%) та частка (Shr%) ТВ - каналів
за листопад 2007 р.
При цьому "Rat% - Рейтинг програми/ каналу - середній відсоток глядачів програми/ каналу від загальної кількості людей, що становлять вибірку дослідження. Shr% - Частка аудиторії програми/ каналу - відсоток глядачів програми/ каналу від загальної кількості телеглядачів за період перегляду програми/ каналу. При розрахунку враховується тривалість перегляду програми/ каналу кожним глядачем (у секундах). Вибірка ТВ-дослідження складає 1600 домогосподарств (родин), які проживають в містах з чисельністю жителів від 50 тис. чоловік і мають хоча б один працюючий телевізор. При розрахунку враховуються всі члени родини у віці понад 4 років" (джерело: ТВ-панель ГФК-Юкрейн [29, http://www.media.gfk.ua, листопад 2007 р.]).
Прикметне, що спеціалізовані музичні канали мають помітно нижчий рейтинг від поліфункціональних каналів-лідерів, а з-поміж мозичних помітно "відривається" у лідерстві М1. Цікавим є також успіх невиниклого музичного каналу RU-Music, який випередив у рейтингу навіть такий широко розголошений (хоча й також новий для України) телепроект, як MTV-Україна.
Що ж до рейтингу найпопулярніших телепрограм, то вони, за дослідженнями ГФК Юкрейн, розподілилися наступним чином:
Таблиця 4. Кращі ТБ-програми за листопад 2007 р.
Із власне музичних програм до цього переліку потрапило тільки "іменинне" шоу телеканалу "Інтер" (трансляція з київського майдану Незалежності). Певною мірою з музичними програмами кореспондуються й "Танці з зірками" (нагадаймо, що у 2006 р. цей проект посів найвищу рейтингову сходинку серед усіх торішніх українських розважальних програм).
Чимало корисних відомостей щодо рейтингів телепрограм різних тематичних напрямків, які допоможуть нам змалювати картину щодо телепрограм музичних, навів український тижневик "Контракти" (таблиці 5-7).
Таблиця 5.
Таблиця 6.
Таблиця 7.
Таким чином, розважальні, в т.ч. музично-розважальні програми посідають 2-3 сходинки у рейтингах телепрограм, а

 
 

Цікаве

Загрузка...