WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЖурналістика, ЗМІ → Історія фотожурналістики - Курсова робота

Історія фотожурналістики - Курсова робота


Курсова робота:
З курсу "Журналістика"
"Історія фотожурналістики."
План.
Вступ.
1. ФОТОЖУРНАЛІСТИКА.
2. ПЕРШІ ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИКОРИСТОВУВАННЯ ФОТОГРАФІЇ.
3. ПОЯВА ФОТОЖУРНАЛІСТИКИ.
4. ЖАНРИ ФОТОЖУРНАЛІСТИКИ.
А) ВІД ЖАНРІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА;
Б) ВІД ЖАНРІВ ЛІТЕРАТУРИ;
В) ВІД ЖАНРІВ РИТОРИКИ І ЖУРНАЛІСТИКИ.
4.1. ВИЗНАЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ЖАНРІВ ФОТОЖУРНАЛІСТИКИ.
4.2. ВИЗНАЧЕННЯ ПУБЛІЦИСТИЧНИХ ЖАНРІВ ФОТОЖУРНАЛІСТИКИ.
4.2.1. ФОТОПОРТРЕТ.
5. ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ ФОТОГРАФІЇ.
6. ДРУГА ПОЛОВИНА 19-ГО СТОЛІТТЯ.
7. ПОЧАТОК 20-ГО СТОЛІТТЯ.
8. ПЕРІОД 1920-50-Х РОКІВ
9. ПЕРІОД 1950-80-Х РОКІВ.
10. ФОТОГРАФІЯ В РОСІЇ.
11. ВІТЧИЗНЯНІ ФОТОРЕПОРТЕРИ.
12. ФОТОЖУРНАЛІСТИКА СЬОГОДНІ
12.1.АГЕНТСТВА І ФОТОЖУРНАЛІСТИКА
12.2. ВОСЬМИДЕСЯТІ. НЕГАТИВНІ ЧИННИКИ
12.3.РИНОК ЦИФРОВОЇ ФОТОГРАФІЇ
Висновки.
Список літератури.
Вступ.
Сучасна журналістика характеризується широким використанням зображального матеріалу, який відіграє роль не лише естетичної прикраси й ілюстративного доважку до тексту, а наділений самодостатніми функціями: є документальним свідченням, що беззастережно підтверджує правдивість наведеної інформації.
Сучасний журналіст, що працює в газеті, повинен володіти основними навичками виготовлення ілюстративного матеріалу та знати способи й форми його використання та розміщення в друкованих виданнях.
Сучасна людина настільки звикла до фотографії, нашого другому зору, що вже й не замислюється, яке її місце в житті суспільства. Сьогодні фотоапарат або кінокамера є практично в кожній родині, а перегляд родинних фотоальбомів став традиційним супроводом різноманітних родинних свят.
Тимчасом журналісти повинні з усією поважністю поставитися до цього елемента своєї професії. Для них фотографія є могутнім засобом документального відтворення реальної дійсності. Фотографія - це суспільний документ, що є основою зображальної соціальної інформації.
Тема моєї роботи: Історія фотожурналістики.
Мета моєї роботи - вивчення основних понять теорії фотожурналістики, вироблення умінь і навичок правильно та ефективно використовувати теоретичні знання на практиці, розуміти особливості сучасної масово-інформаційної ситуації в світі та в Україні та місця в ній зображальної журналістики.
Теоретична та практична цінність: забезпечення вироблення в кожного студента навичок створення фотоматеріалів для друкованих ЗМІ, використання й розташування їх на газетній шпальті.
Головні завдання:
- познайомити з професією фотожурналіста, з історією розвитку фотографії;
- познайомити з історією фотографічної техніки і оптики;
- познайомити з фотоматеріалами, що застосовуються в роботі фотожурналіста;
- познайомити з історією фотографічної хімії й користуванням реактивами;
- навчити фотоекспозируванню фотоматеріалів;
- вивчити основні функції й завдання фотожурналістики;
- ознайомити із зображальними формами фотографічного знімка;
- навчити фотокомпозиції;
- навчити їх основам освітлення об'єкта зйомки як одному із зображальних способів фотографії;
- дати поняття про жанри фото журналістики і їх історію;
- ознайомити з творчими проблемами фотожурналістики, особливо з інформаційними жанрами.
Історія фотожурналістики дасть ключ до розуміння ролі фотографії в житті суспільства - зримої історії, що не знає мовних бар'єрів.
Історія фотожурналістики - порівняно молода наукова й навчальна дисципліна. Вона почала розвиватися в кінці ХІХ століття. Її мета - виробити уявлення про класику фотожурналістики, усталитися з переліком персоналій, показати еволюційні шляхи розвитку даного виду творчої діяльності людини.
Історія фотожурналістики спрямована на опанування зображальними можливостями фотографії, вивчення основних жанрів фотомистецтва.
1. Фотожурналістика.
Фотожурналістика - це функціональне поняття, що включає в себе розгалужену систему жанрів і форм інформаційно-публіцистичної діяльності. Одним з найбільш дійових методів отримання інформаційних знімків, при якому автор утримується від будь-яких засобів оранжировки дійсності, є так звана "пряма фотографія" або "репортажний метод". Під цим словом розуміється знімки, позбавлені будь-якої організації, інсценізації.
Кожний фотожурналіст проходить три головні етапи творчості.
Перший - вивчення техніки, матеріальної частини фотоапарата.
Другий - освоєння зображальних засобів фотографії, виражальних можливостей світлового, тонального і лінійного рисунка кадру.
Третя, найвища ступінь майстерності, полягає в умінні й точному використання техніки та виражальних засобів для вираження ідейно-тематичного змісту кадру.
2. Перші основні напрями використовування фотографії.
Подальші тенденції збереження і використовування зображення розвивалися по декількох напрямах. Це, по-перше, застосування фотографії як пам'ятний історичний документ, по-друге - включення її в арсенал наукового інструментарію і доказу. Але найінтенсивнішим чином світлопис став розвиватися у області побутового і історичного портрета, а також, зважаючи на уявну прогресивність в порівнянні з живописом, як альтернатива витворам образотворчого мистецтва. Ці напрями фотографії особливо важливо розрізняти в початковий період її історії, коли між деякими з них важко було провести чітку межу. Наприклад, видове фотографування географів, етнографів, репортерів-мандрівників нерідко виконувала не тільки свої природничонаукові функції, але і мала естетичний характер, а з часом ставала історичним документом. Те ж можна сказати про індивідуальні і групові фотопортрети, зняті в приватних, побутових цілях, але що стають з часом науковим і документальним свідоцтвом епохи.
3. Поява фотожурналістики.
Фотографії для журналів гравірували, це ускладнювало процес тиражування, саме тому їх мало використовували в поліграфії. Лише в кінці 70-х, початку 80-х рр. XIX в., коли в поліграфії з'являться нові види відтворення фотознімків (фототипія, цинкографія), породжені самою ж фотографією, фотографії все частіше і частіше стали з'являтися в масовому друці.
Гравюра (фр. gravure). Вид графічного мистецтва, в якому зображення є друкарським відтисненням опуклого або поглибленого малюнка, виконуваного різними прийомами гравірування на поверхні пластини ("дошки"). Друге значення - сама пластина або відтиснення з неї. Нерідко до гравюри відносять і літографію ("плоска" гравюра).
Фото-тинто-гравюра фотоживописний, найпоширеніший спосіб тиражування фотографій міських видів і жанрових сцен в другій половині XIX в.
Фототіпія- Спосіб плоского друку з скляної або металевої зерненої пластини, покритої світлочутливим шаром, на яку фотографічним шляхом наноситься відтворне зображення. При друкуванні фарбою змочуються тільки друкуючі елементи. Друге значення - відтиснення, одержане з такої пластини.
Цинкографія-Один з видів

 
 

Цікаве

Загрузка...