WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Середовище МЕВ, його структура й особливості - Реферат

Середовище МЕВ, його структура й особливості - Реферат

СЕРЕДОВИЩЕ МЕВ, ЙОГО СТРУКТУРА Й ОСОБЛИВОСТІ.
Середовище МЕВ може бути визначене як система умов і факторів існування міжнародних економічних завзятів.
Розрізняють внутрішнє і зовнішнє середовище.
Внутрішнє середовище - це внутрішня будова МЕВ разом з внутрішнім законом існування, функціонування і розвитку (ЗЕД, управління, суб'єкти, форми, види).
Зовнішнє середовище - це зовнішні фактори по відношенню до суб'єктів МЕВ, умови реалізації, форми та різні види МЕВ:
1. За сферами впливу:
- природно-географічні;
- політико-правове;
- економічне;
- соціально-культурне середовище.
2. За безпосередністю впливу дії:
- умови і фактори прямої (безпосередньої) дії - міжнародні організації, міжнародні правові норми, торговельні представництва, комунікаційні мережі - це все становить інфраструктуру МЕВ;
- умови і фактори непрямої (посередньої) дії.
Природно-географічне середовище МЕВ.
Найголовніші умови і фактори, що впливають на розвиток МЕВ, пов'язані з нерівномірністю розташування природних ресурсів, з наявністю чи відсутністю тих чи інших ресурсів у різних країнах. Наявність ресурсів тісно перекликається з різноманітністю кліматичних умов, яка сприяє розвитку міжнародного поділу праці, а це відповідно відіграє значну роль у розвитку МЕВ.
Н-д: у країнах з теплим кліматом збирають 2 врожаї. Морські країни встановлюють між собою економічні зв'язки морським транспортом, країни одного материка використовують автомобілі і залізничний транспорт.
Неменш важливу роль відіграє геополітичне розташування країни - це розташування по відношенню до інших країн, на шляху чи перетині різноманітних інтересів суб'єктів світового господарства. Країни, що знаходяться на перетині таких шляхів спеціалізуються на наданні посередницьких послуг, фінансового, комерційного і транспортного плану.
Політично-правове середовище впливає на МЕВ не так у плані умов і факторів їхнього існування як у плані їхнього розвитку. Міжнародна політика є своєрідним механізмом задоволення і узгодження інтересів суб'єктів МЕВ.
Міжнародна політика - це сукупність методів і засобів направлених на досягнення цілей і завдань, що випливають інтересів МЕВ. Одним із основних політичних інтересів кожної країни є прогресування від власної економіки і власної політики, яка залежить від різних внутрішніх і зовнішніх факторів.
Н-д: Якщо ЗЕД буде успішною, то краще буде розвиватися національна економіка, країна буде багатша, підвищиться життєвий рівень населення.
До важливих політичних інтересів відносяться:
- володіння найновішою інформацією;
- найсучасніші технології;
- розвиток соціальної і культурної сфери;
- підняття загального престижу.
Економічне середовище.
Одним із показників економічного потенціалу країни є факт ефективності і можливості використання природних ресурсів.
Н-д: Україна має порівняно великі поклади нафти, але спроможна видобувати лише 15%, тому що немає ні потужностей, ні технології.
Наукові дослідження, розвиток засобів виробництва, техніки і технології відіграють велику роль у розвитку МЕВ.
Розвинені країни, як правило, експортують продукцію переробної промисловості, а країни. Що розвиваються частіше імпортують сировину, або напівфабрикати там де є високий інтелектуальний потенціал, краще розвинена система комунікацій, транспортні мережі, що прискорює розвиток виробництва і ЗЕД.
Сприяє розвитку МЕВ і розбудована на суспільному рівні фінансово-кредитна система країни. Не менш важливим елементом економічного середовища є рівень доходів і рівень споживання у тій чи іншій країні.
Соціально-культурне середовище МЕВ.
Соціально-культурне середовище МЕВ зводиться до факторів, які випливають з поведінки людини. Складовою частиною є розвиток мотивації до праці (ділиться кваліфікована робота, престижна робота).
Одним із найважливіших факторів у розвитку МЕВ є порозуміння - здатність знайти спільну мову:
- знання різних іноземних мов;
- створення електронно-технічних норм переходу;
- розвиток засобів масової інформації;
- морально-етичні норми;
- формування нового мислення, злом старого мислення;
- вироблення єдиних норм поведінки в бізнесі, діловій етиці та в менеджменті;
- мирне вирішення національних та міжнаціональних проблем;
- єдиний підхід до соціальної політики;
- досягнення більш високого загального рівня життя і зменшення відмінностей між "багатими" і "бідними" державами.
З цією метою створюються так звані структурні фонди ЄС, різні цільові фонди ООН.
[18, ст. 16-18]
НАЦІОНАЛЬНІ ЕКОНОМІКИ ТА ЇХ СИСТЕМАТИЗАЦІЯ
Для характеристики структури світового господарства на первинному рівні, тобто на рівні відносин між країнами, використовується прийнята в міжнародній практиці класифікація, згідно з якою всі країни світу підрозділяються на три основні групи:
- розвинуті країни з розвинутою економікою;
- країни, що розвиваються;
- країни з перехідною економікою.
Група розвинутих країн з ринковою економікою включає 24 країни. Вони підрозділяються далі з метою аналізу на частково співпадаючі класифікації підгруп таких великих промислово-розвинутих країн:
- сім країн з найбільшим обсягом валового внутрішнього продукту (ВВП) в групі розвинутих країн з ринковою економікою (РКРЕ). Це - Німеччина, Італія, Канада, Великобританія, США, Франція та Японія;
- країни Західної Європи;
- Північна Америка, котра включає Мексику, Канаду та США.
Це - найбільш розвинута частина системи світового господарства, ядром якої є 3 головні центри сили: США, Японія, Західна Європа.
Країни, що розвиваються (КР) - це близько 140 країн Азії, Африки, Латинської Америки, Океанії, Європи.
Країни, що розвиваються, займають майже 70% території Землі, їх населення становить понад 80% всього населення Земної кулі. Валовий внутрішній продукт (ВВП) досягає близько 20% загального світового обсягу. До країн, що розвиваються,

 
 

Цікаве

Загрузка...