WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Світове господарство в умовах кризи 30-х рр. - Реферат

Світове господарство в умовах кризи 30-х рр. - Реферат


Реферат на тему:
Світове господарство в умовах кризи 30-х рр.
Це одним фактором, що обумовив розвиток світогосподарськиз зв'язків була Велика депресія 1929 - 1933 років. Вважається, що першою ознакою цієї депресії стало падіння акцій 24 жовтня 1929 року на Нью-Йоркській біржі. Ця криза порушила всі міжнародні економічні зв'язки, призвела до масового скорочення промислового виробництва а також до занепаду інших галузей економіки в провідних країнах світу.
Найбільшого потрясіння зазнала економіка США, досить відчутною вона була в Великобританії, Німеччині, Японії. (дані див. підручник)
США.
В контексті впливу світової кризи кінця 20-х початку 30-х років, слід перш за все розглянути країну, що стала початком цієї кризи - США.
Держава, владні структури до мінімуму зменшили своє втручання в економіку (відповідно до поширеної в той час економічної політики). Криза і її наслідки змінили економічну політику держави і її ставлення до економічних процесів. США пішли власним шляхом в подоланні наслідків кризи. Цей власний шлях був пов'язаний з новим курсом президента Рузвельта, який спирався на посилення роді держави в регулюванні економічними процесами. Сильна особа президента і відповідальність уряду за наслідки втілюваної ними програми стали основою відновлення економіки. Власне вперше в світовій практиці за мирних умов держава взяла на себе роль регулятора і координатора господарської діяльності (СРСР випадав і тогочасного устрою - капіталістичного чи імперіалістичного). Цей досвід виявився виправданим.
Головними ланками нового курсу президентаРузвельта були:
1) оздоровлення банківської і фінансової системи (досить жорсткими методами: визнано банкрутство сотень банків);
2) прийняття закону про золотий резерв і великомасштабна закупка золота з метою зміцнення національної валютної системи;
3) девальвація долара - з метою підтримки промислового капіталу;
4) відновлення промисловості (у відповідності із законом, прийнятим у зв'язку з кризою);
5) організація суспільних робіт, як засіб боротьби з безробіттям і підвищення купівельної спроможності суспільства;
6) закон про регулювання сільського господарства (заходи, які були вжиті урядом Рузвельта з цього приводу в ті часи, до цих пір являються основою сільського господарства США);
7) прийняття закону про соціальне забезпечення.
Інші країни.
Франції важко давався вихід із кризи, антикризові програми французького уряду майже не спрацювали. Тому навіть до початку 2-ї світової війни Франція в своєму розвитку так і не піднялася до рівня 1929 року.
Трохи осторонь стоять Німеччина, Японія і Італія. Вони пішли по шляху мілітаризації власної економіки. Причому мілітаризація німецької економіки супроводжувалася поширенням в громадську думку ідею реваншу, а в політику - ідеології і практики фашизму. Зрештою така орієнтація трьох держав - вагомих суб'єктів міжнародних відносин - призвела до формування блоку (який отримав назву "вісь Берлін - Рим - Токіо").
виплавки сталі, близько 68% виробництва залізної руди.

 
 

Цікаве

Загрузка...