WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Міжнародні організації та форуми - Реферат

Міжнародні організації та форуми - Реферат

стверджують, що більш актуальною проблемою є поширення досвіду запровадження конкурентного законодавства та розвиток культури конкуренції серед країн, що мають недостатній рівень розвитку конкуренції.
Під час четвертої Міністерської конференції, що відбулася в листопаді 2001 року в Катарі, був прийнятий Порядок денний щодо подальшого розвитку, головною ідеєю якого є те, що тільки вільна торгівля сприяє розвитку світової економіки. Завдяки активним зусиллям та глибокому переконанню держав в корисності встановлення багатосторонніх правил конкуренції, конкурентна політика була включена в порядок денний СОТ щодо переговорів. Міністерська декларація містить три основних положення щодо конкуренції (ст. 23 - 25):
1. Переговори [зі створення багатосторонніх правил конкуренції] повинні початися після 5 Міністерської конференції базуючись на рішеннях, що будуть ухвалені;
2. Усвідомлюючи необхідність надання технічної допомоги країнам, що розвиваються, ця робота буде здійснюватись у взаємодії з іншими міжнародними організаціями, в першу чергу, з ЮНКТАД;
3. Подальша діяльність Робочої групи буде здійснюватись на засадах:
" прозорості,
" недискримінації,
" добросовісного застосування процедури та буде сконцентрована на питаннях:
o неприпустимих картелів,
o добровільного співробітництва,
o технічної допомоги та інституційної розбудови.
Міжнародна мережа з питань конкуренції - унікальна міжнародна організація створена для обговорення суто питань конкуренції. Вона об'єднує на добровільних засадах конкурентні відомства розвинених країн та країн, що розвиваються.
Мережа відкрита до вступу для будь-якої держави. Міжнародні організації, бізнесові та академічні кола вільні брати активну участь у її діяльності, але не можуть бути задіяні до роботи щодо прийняття рішень. Діяльність Мережі спрямована на поширення найкращого досвіду у сфері запровадження конкуренції, зближення процедурних та базисних правових норм країн-членів, створення найбільш сприятливих умов для подальшого розвитку конкурентної політики кожної з країн та міжнародного співробітництва у цій сфері. Формально Міжнародна мережа була створена 24 жовтня 2001 року в Університеті Фордхама (США) силами тимчасового керуючого комітету за участю представників конкурентних відомств з 14 країн. Наразі 59 країн є членами Мережі. В її складі діють 4 робочі групи:
" з прийняття нових членів;
" з питань захисту конкуренції;
" з інституційної розбудови та розвитку конкуренції;
" з питань злиттів.
28-29 вересня в Італії за участю 59 конкурентних відомств та 50 неурядових радників відбулася перша установча конференція Міжнародної мережі. Надалі конференції будуть відбуватись щорічно по черзі в кожній з країн (2003р. - Мексика, 2004р. - Корея, 2005р. - Німеччина, 2006р. - Південна Африка, 2007р. - Росія...).
20-23 жовтня 2002 року в США відбулося засідання робочої групи з питань злиттів.
Глобальний форум з питань конкуренції ініційовано ОЕСР під впливом загальної сучасної тенденції до об'єднання зусиль конкурентних відомств і міжнародних організацій в умовах глобалізації та інтернаціоналізації світової економіки.
Метою Форуму є:
" аналіз і зближення конкурентної політики різних держав, зокрема, зосередження уваги на економіках тих країн, які не є країнами-членами ОЕСР, але мають багато спільних інтересів з цими країнами,
" політичний діалог на високому рівні, спрямований на досягнення взаєморозуміння та на визначення "найліпших різновидів практики",
" проведення неформальних консультації та зворотній зв'язок стосовно всього комплексу питань конкурентної політики.
Форум скликається раз на рік та не претендує перебрати на себе функції інших міжнародних організацій та установ, а зосереджує зусилля на економіках тих країн, які не будучи членами ОЕСР, спрямовують свої зусилля на розвиток і удосконалення національних режимів захисту конкуренції шляхом організації неформального політичного діалогу між посадовими особами високого рівня зазначених країн. У минулому такий діалог створив довіру й взаєморозуміння, що вможливило чудову аналітичну розробку й зближення конкурентної політики країн - членів ОЕСР. Форум призначений зробити подібний внесок до дедалі зростаючого світового товариства країн, які тим чи іншим шляхом утілюють конкурентне законодавство та проводять конкурентну політику.
Як й інші різновиди діяльності Організації економічної співпраці та розвитку, Форум ґрунтується на міжурядовій діяльності, хоча з бізнесовим товариством проводяться консультації й воно бере участь у засіданнях Форуму під час розгляду певних питань. На засідання Форуму запрошуються представники міжнародних організацій, таких як Конференції ООН із торгівлі та розвитку, Всесвітньої організації торгівлі та Всесвітнього банку.
На теперішній час відбулося уже три засідання Глобального форуму, на яких, зокрема, розглядалися питання щодо неприпустимих картелів; міжнародної співпраці, пов'язаної зі здійсненням контролю за транснаціональними злиттями; співвідношення конкурентної політики і національного економічного зростання та розвитку; створення внутрішнього режиму конкуренції і необхідної технічної допомоги; оптимальної структури конкурентного відомства в системі органів виконавчої влади; системи заходів, спрямованих на формування проконкурентної свідомості у суспільстві.
Глобальний форум з питань конкуренції відіграє важливу роль у системі міжнародних заходів з питань конкуренції, оскільки ОЕСР, надаючи урядам країн-членів широкі можливості щодо підвищення поінформованості з усього спектру національних політик та їхнього впливу на міжнародну спільноту, на сучасному етапі розширює коло учасників своїх дискусій, залучаючи до них представників країн, які не є членами Організації. Використання напрацьованого ОЕСР суттєвого досвіду подоланняантиконкурентних дій в економіці, що мають вплив на міжнародну торгівлю, дозволяє останнім повніше оцінювати перспективи вжиття певних заходів у сфері національної конкурентної політики і обмінюватися інформацією відносно отриманих результатів. Регулярна участь представників Антимонопольного комітету України у Форумі має велике значення для зростання міжнародного авторитету України у питаннях впровадження конкурентної політики та поширення інформації про її діяльність у зазначеній сфері.
У зв'язку з викладеним можна зробити наступні висновки.
По-перше, питання розвитку конкуренції є предметом обговорення міжнародних економічних організацій та форумів і вони пов'язані з інтеграційними процесами світової економіки. Разом з цим на теперішньому етапі не можна зробити точного прогнозу подальшого стану конкурентної політики на світовому рівні, зважаючи на відмінність підходів різних країн. Однак, останні тенденції дискусій в межах міжнародних організацій та форумів, а також процес розвитку конкуренції як такий, свідчать, що конкурентне законодавство та політика мають регулюватися міжнародними нормами.
По-друге, СОТ в силу універсальності свого статусу та світового масштабу здійснюваної діяльності розглядається як головний розробник міжнародних правил конкуренції.
По-третє, більш деталізовані правила мають бути встановлені в галузі злиттів та картелів. На користь цього висновку свідчать діяльність ОЕСР та Міжнародної мережі з питань конкуренції, спрямована на регулювання діяльності міжнародних картелів.
Перед світовим конкурентним співтовариством постає завдання підготовки національних конкурентних законодавств до впровадження міжнародних правил конкуренції. Найбільш актуальним воно є для країн, які ще не мають власного конкурентного закону або досвід запровадження конкурентного законодавства яких є незначним.
В будь-якому разі, очевидно, що всі країни світу, незалежно від рівня застосування конкурентного законодавства, повинні налагодити активний обмін корисною інформацією, поширення кращого досвіду запровадження конкурентного законодавства, зокрема, в рамках міжнародних організацій, які опікуються питаннями конкуренції.

 
 

Цікаве

Загрузка...