WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Міжнародні зв'язки України з Польщею - Реферат

Міжнародні зв'язки України з Польщею - Реферат

польсько-українського оперного фестивалю і фестивалю рок-музики. І таких прикладів безліч.
Перспективними є й наші спільні освітні програми. Після тривалих дискусій і планувань цього академічного року розпочне свою діяльність Польсько-український колегіум у Любліні, який буде зародком спільного Польсько-українського університету.
У польських учбових закладах здобувають освіту дедалі більше українських студентів. Саме лиш наукове стажування, організоване Касою імені Юзефа Мяновського, Фондом сприяння розвитку науки, пройшли 600 стипендіатів, з них 300 осіб з України. Достойною уваги є ініціатива Конференції ректорів недержавних вузів, яка передбачає надання протягом п'яти років 100 стипендій для навчання у Польщі молодим людям з України. Багато пропозицій може надійти й від української вищої школи - як засвідчила практика, польські випускники київських чи харківських вузів дають собі раду на ринку праці в умовах ринкової конкуренції.
Новим явищем є співробітництво мас-медіа, яке реалізується у кількох напрямках. Перший напрямок - це кооперація Крайової ради радіомовлення і телебачення Польщі з відповідною українською установою - Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення, яка формально розпочалася підписанням 18 березня 1997 р. договору про співпрацю. Другий напрямок - обмін програмами між TVP S.A. (Акціонерне товариство "Польськe телебачення") і Національною телекомпанією України. І нарешті третій - це контакти між комерційними станціями і радіомовними компаніями. З ініціативи Консультаційного комітету президентів Польщі і України під час IV Форуму бізнесу в Дніпропетровську 3-4 червня 2001 року відбулася перша зустріч підгрупи представників мас-медіа, до складу якої увійшли польські та українські власники електронних мас-медіа. Польські підприємці в галузі телебачення і радіомовлення вважають медіа-ринок України дуже перспективним, а працівники багатьох польських радіокомпаній і станцій телебачення є частими гостями в Україні.
Варто зазначити, що у торговому обміні між обома нашими країнами - незважаючи на те, що 2000 року Польща була лише сьомим експортним партнером України і восьмим з імпорту - нині спостерігається тенденція до зростання і подолання негативних наслідків торговельної кризи 1998 року. 2000 року товарообмін сягнув 1,3 млрд. доларів США. З одного боку це пояснюється дедалі більшою привабливістю українського ринку для польських середніх і малих підприємств, з другого - розширенням торговельної пропозиції Польщі. Здійснюються великі інвестиційні проекти: 19 серпня цього року на трубопроводі Одеса-Броди буде встановлений так званий золотий стик, заплановані переговори про можливе продовження будівництва трубопроводу до Гданська. Майже не поміченою залишилася інформація про введення в дію 15 травня 2001 року постійного залізничного товарного зв'язку сполученням Гданськ-Одеса. Можливо, економічні контакти між Польщею й Україною розвиваються не так швидко, як зазначено у політичних деклараціях, проте прогрес свідчить про зміцнення реальних зв'язків в умовах ринкових економік, до яких ідуть держави.
До Північноатлантичного альянсу Польща принесла солідне придане: контакти з Україною у військовій сфері, прикладом яких є співробітництво відомств національної оборони країн та створення - на основі договору міністрів національної оборони від 1995р. - спільного польсько-українського батальйону миротворчих сил. Батальйон оцінили в Хартії Україна-НАТО як вартий підтримки і наслідування приклад порозуміння і співпраці армій Центральної Європи. Проводяться зараз по черзі у Великобританії і в Україні також польсько-українсько-англійські навчання повітряно-десантних підрозділів "Козацький степ". Важливим елементом кооперації обох сторін була і є програма "Партнерство заради миру".
Як член Північноатлантичного союзу Польща бере участь у формуванні його політики стосовно України, польські офіцери в НАТО постійно співпрацюють з українськими офіцерами із представництва України в Брюсселі. Польська сторона вбачає великі можливості для співробітництва у сфері військової підготовки. Ми готові ділитися нашим досвідом з питань цивільного контролю над армією, бюджетного планування, реструктуризації збройних сил тощо. Є потреба й у обміні офіцерами в рамках короткострокових практичних навчань. Після ратифікації Верховною Радою України договору про спільний польсько-український батальйон миротворчих сил у липні 2001 року почалася його миротворча місія в Косові в рамках контингенту КФОР, де він здобув собі дуже хороші оцінки командування та прихильність албанських і сербських мешканців Косова. 9 січня 2001 року президенти Польщі і України змогли особисто ознайомитися з діяльністю польсько-українського батальйону у цьому місті.
Під час зустрічі президента Александра Квасьнєвського з Леонідом Кучмою в місті Казімєж 15 березня 2001 року сторони висловилися за створення спільної військової частини. Загалом до складу польської бригади повинен увійти батальйон українських військ. Зараз тривають необхідні переговори і технічні узгодження, які визначать склад частини та термін, протягом якого її організують.
Прогнози щодо розвитку польсько-українських стосунків
На наші країни найближчим часом чекають величезні випробування, що безпосередньо стосуються процесів, які відбуваються у світі і на європейському континенті. Глобалізація, наслідки якої відчуває кожна країна, не дозволяє марнувати час, якщо ми хочемо забезпечити розвиток економіки і підвищення конкурентоспроможності на міжнародному ринку.
Якщо не буде спільних рішень, які сприятимуть досягненню відкритого громадянського і інформаційного суспільства, ми втратимо мить дуже корисної для наших країн політичної кон'юнктури. Швидка і плідна співпраця банківських і страхових установ, розвиток телекомунікаційних мереж, інформаційних портів Інтернету для передачі даних про юридичні і фінансові умови діяльності потенційних інвесторів, а також спільна підготовка кадрів менеджерів в галузі новітніх технологій - ось ті напрямки, рухаючись у яких, нам удасться зберегти і розвинути вженагромаджений потенціал взаємодії.
Великим шансом для наших обох країн є розширення Європейського Союзу на схід, у тому числі вступ до нього Польщі. У недалекому майбутньому східний кордон Польщі стане східним кордоном розширеного Європейського Союзу, а на кордоні з Україною будуть запроваджені процедури, обумовлені Шенгенським договором, що є частиною acqui communautaire об'єднаної Європи. Це сприятиме пожвавленню руху між Польщею й Україною і одночасно - посиленню боротьби з нелегальною міграцією, організованою злочинністю та наркоторгівлею. Польська сторона намагатиметься запровадити максимально зручну систему видачі віз. Членство Польщі в Європейському Союзі відкриває для України нові можливості у сфері політичних і економічних перетворень, зокрема впровадження в західних областях України економічних здобутків наших західних воєводств, що межують з Німеччиною. Україні належить докласти всіх зусиль, щоб не втратити отриманий від європейської інтеграції шанс.
На практиці це означатиме якнайбільшу активність України у справі модернізації держави й економіки, цілковиту реалізацію наявних демократичних інститутів, підтримку ідеї громадянського суспільства, розширення сфер діяльності неурядових організацій. А чи можливо це? - запитає хтось. На це запитання молоді українці вже дали позитивну відповідь.

 
 

Цікаве

Загрузка...