WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Митний контроль - Курсова робота

Митний контроль - Курсова робота

0перація по здійсненню транзиту підлягає контролю до моменту підтвердження ВКДВ інформації про перетин митного кордону України. Ксерокопія ВМД типу ТР-80 додається до ВМД типу ІМ-74 для зняття з контролю та передачі ВМД до архіву ТВВ. У разі повідомлення з ВКДВ про відсутність підтвердження доставки вантажу до митниці призначення, інспектор

приймає заходи щодо виявлення факту порушення митного законодавства або підтвердження факту доставлення вантажу до місця призначення, і в разі порушення митного законодавства складає протокол про порушення митних правил.

3.12 Порядок розміщення на МЛС товарів з метою їх подальшого експорту за межі митної території України.

Розміщення товарів на МЛС з метою експорту дозволяеться виключно для формування відправки консолідованого вантажу.

Підставою для розміщення експортного вантажу на МЛС є:

- заява власника вантажу;

- ВМД, заповнена відповідно до митного режиму 'митний склад' у встановленому порядку;

- зовнішньоекономічний договір;

- дозволи інших контролюючих служб (в разі потреби);

- договір між власником МЛС та власником вантажу на зберігання товарів, що формуються до відправлення;

- інші документи, необхідні для здійснення митного оформлення вивезення товарів згідно з митним режимом 'експорт';

- в разі необхідності - лист-узгодження між митницями на проведення митного оформлення.

3а наявністю необхідних підстав проводиться митне оформлення ВМД типу ЕК-74, яка фіксується в окремому журналі реєстрації вантажів на даному МЛС та розміщується до текі з ВМД даного МЛС.

Після формування відправки консолідованого вантажу власник складу проводить декларування товарів із заповненням ВМД на експорт.

В разі, якщо товар розміщується на МЛС за листом-узгодженням між митницями на проведення митного оформлення, підтвердження до митниці, що надавала узгодження для проведення зазначеної операції, надсилається тільки після оформлення експорту товара та надходження інформації з прикордонної митниці про перетин митного кордону України.

Після надходження інформації про перетин консолідованим вантажем митного кордону України, ксерокопія ВМД на експорт додається до ВМД типу ЕК-74, яка знімається з контролю та надається до архіву ТВВ.

3.13 Порядок передекларування вантажів, що зберігаються на МЛС.

Передекларування вантажу, що знаходиться на МЛС, можливе при умові надання письмової заяви українського власника (або товароотримувача) вантажу у наступних випадках:

а) у разі випуску з МЛС товару за ціною, іншою від ціни на товар, що був розміщений на МЛС за договорами консигнації, агентськими та іншими видами посередницьких договорів, умовами яких передбачається залишення права власності за нерезидентом. Переоформлення ВМД ІМ-74 можливе при наявності документального підтвердження нерезидента-власника вантажу (лист-звернення, інвойс, додаток до договору консигнації) з вказаними новими цінами на товар за дозволом начальника митниці або його заступника. При цьому потрібно обов'язкове отримання довідки про визначення митної вартості, яка надається уповноваженою особою оперативного підрозділу при ТВВ у разі збільшення ціни,або довідки про визначення митної вартості, яка надається відділом тарифів та митної вартості, у разі зменьшення ціни.

б) при наступному виявленні помилки по коду товару згідно з ТН ЗЕД, який вже розміщений на МЛС. Рішення щодо остаточного визначення рішення заявленого коду по ТН ЗЕД приймається начальником митниці або його заступником на підставі класифікаційного рішення відділу тарифів та митної вартості.

в) при зміні українського отримувача товару, якій розміщений на МЛС, в зв'язку з розторгненням контракту та укладанням нерезидентом-власником товару нового контракту переоформлення здійснюється з дозволу керівництва митниці при наявності документального підтвердження (згода нерезидента-власника вантажу на розторгнення попереднього контракту; лист попереднього українського отримувача товару про розторгнення контракту; належним чином оформлені рахунок-фактура та зовнішньоекономічний договір між власником вантажу нерезидентом України та новим українським отримувачем товару; довідка уповноваженого банку про відсутність розрахунків за зовнішньоекономічним договором, на підставі якого вантаж було розміщено на МЛС.

Передекларування у вище перелічених випадках проводиться шляхом складання нової ВМД типу ІМ-74 без анулювання попередньої декларації. В графі 37 нової ВМД зазначається код 7474 ** (де ** - особлівості переміщення товару через митний кордон України), у графі 40 нової ВМД робиться посилення на номер попередньої ВМД типу ІМ-74. Нова ВМД типу ІМ-74 фіксується в окремому журналі реєстрації вантажів на даному МЛС та заноситься до текі контролю ВМД даного МЛС.

Про проведення переоформлення вноситься відмітка у журналах контролю за МЛС. Попередня ВМД типу ІМ-74 підлягає зняттю з контроля та передається до архіву ТВВ.

3.14 Порядок оформлення документального підтвердження для пропуску через митний кордон україни сільськогосподарської продукції (1-24 групи ТН ЗЕД).

Ввезення сільськогосподарської продукції, на яку відсутній сертифікат відповідності Держстандарту Україні, дозволяється виключно на МЛС. При цьому, підставою для пропуску через митний кордон України є обов'язкове попереднє підтвердження для прикордонної митниці факту наявністі МЛС в зоні діяльності КРМ та про можливість розміщення кожної конкретної партії імпортованої сільгоспродукції на цих складах.

Оформлення документального підтвердження здійснюється в такій послідовності:

1. Листи-узгодження на переміщення сільськогосподарських вантажів до КРМ готуються в 3-х примірниках. Перший примірник залишається на контролі в оперативному підрозділі , який контролює діяльність МЛС. Другий залишається в загальному відділі КРМ. Третій примірник листа узгодження надається заявнику на руки для пред'явлення на прикордонну митницю.

2. Суб'єкт зовнішьоекономічної діяльності звертається в оперативний підрозділ КРМ, в якому він акредитований, з листом-узгодженням на переміщення вантажу до КРМ (форма листа-узгодження наведена в Додатку №6). Лист-узгодження повинен бути засвідчений підписом керівника підприємства та власником МЛС. В оперативному підрозділі проводиться перевірка наявності боргів суб'єкта ЗЕД по КРМ та в разі відсутності зауважень робиться запис: 'Боргів немає', який засвідчується підписом та ОНП інспектора.

3. У разі наявності питання щодо боргів суб'єкта ЗЕД лист-узгодження повинен бути завізований у відділі по контролю за доставкою вантажів.

4. Лист-узгодження надається до оперативного підрозділу, в зоні діяльності якого знаходиться МЛС. Після перевірки наявності договору між підприємством-імпортером сільскогосподарської продукції та МЛС, в разі відсутності зауважень лист-узгодження візується начальником оперативного підрозділу та один екземпляр ставиться на контроль інспектором, що контролює діяльність МЛС, на якій планується розміщення вантажу.

5. Після проходження всіх необхідних підрозділів КРМ керівник підприємства чи уповноважена ним особа візує повідомлення у начальника КРМ або у його заступника та реєструє у загальному відділі КРМ.

З метою прискорення проходження сільськогосподарських вантажів через митний кордон України, за заявою суб'єкта ЗЕД, загальний відділ КРМ відправляє лист-узгодження у прикордонну митницю факсімільним зв'язком.

6. Після надходження сільськогосподарської продукції до митної зони КРМ та переміщення вантажу на МЛС за ВМД типу ІМ-74, лист-узгодження знімається з контролю та підшивається до ВМД разом з усіма необхідними для митного оформлення документами.

Розміщення сільськогосподарської продукції, яка надійшла до КРМ, дозволяється тільки на МЛС який зазначений у листі-узгодженні.

3.15 Порядок розміщення на МЛС вантажів, що доставляються транспортно-експедиційними організаціями.

У разі розміщення на МЛС вантажу, що переміщується через митний кордон України транспортно-експедиційними організаціями (далі-ТЕО) з використанням автотранспорту, з метою подальшого зберігання на МЛС та завантаження на інший автотранспортний засіб для подальшого доставлення отримувачам в інших населених пунктах України, оформлюються ВМД типу ІМ-74.

ВМД типу ІМ-74 складається (незалежно від фактурної партії товарів) на всі вантажі, що заявлені в загальному транспортному документі (CMR), на кожний окремий транспортний документ (CMR) з поданням окремого ПП на кожного власника вантажу та наведених нижче документів:

1) мотивованої заяви від ТЕО на розміщення товару на МЛС;

  1. договору на виконання транспортних послуг між нерезидентом та ТЕО;

  2. договору на зберігання вантажу на МЛС;

  3. рахунку-фактури, інвойсу;

  4. товаросупровідних документів на вантаж;

  5. документів контролю доставки;

  6. облікової картки суб'єкта ЗЕД;

  7. якщо необхідно - інших документів.

При розміщенні товару на МЛС ВМД типу ІМ-74 складається на кожний окремий транспортний документ (CMR, ТТН), при цьому на кожний окремий транспортний документ надається ПП на власників вантажу, у товаросупровідних документах має бути зазначена вся необхідна інформація щодо:

- відправника (гр.1 CMR);

- отримувача (гр.2 CMR);

- перевізника-ТЕО (гр.16 та 23 CMR);

- експедитора (гр.13 CMR);


 
 

Цікаве

Загрузка...