WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Митний контроль - Курсова робота

Митний контроль - Курсова робота

1.4 Склади митниць

Склад митниці - це спеціально обладнане приміщення, де зберігаються товари та інші предмети, яке є власністю митниці України або використовується нею.

За погодженням з Державним митним комітетом України начальник митниці може купувати або брати в оренду приміщення під склад митниці, якщо на складі митниці недостатньо наявної площі чи обладнаних приміщень.

На складах митниць можуть зберігатися товари та інші предмети, що підлягають обов'язковій передачі митниці для зберігання. Крім того, на підставі договору підприємств (або громадян) та митниці можуть зберігатися такі товари, що не підлягають обов'язковій передачі митниці для зберігання. В цьому випадку за надання послуг зберігання береться плата.

Забороняється зберігати на складі митниці товари та інші предмети, зберігання яких потребує наявності у приміщенні спеціального обладнання, якщо такого немає на цьому складі. Такі товари та предмети, як і габаритні вантажі можуть за рішенням начальника митниці зберігатися на складах підприємств під митним забезпеченням.

1.5 Митні ліцензійні склади

Наказ Державної митної служби України від 31 грудня 1996 р. за N 592 'Про затвердження Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів' дає визначення митного складу як такого митного режиму, при якому ввезені з-за меж митної території товари зберігаються під митним контролем без справляння мита та інших податків та без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень в період зберігання, а товари, що вивозяться за межі митної території України, зберігаються під митним контролем з моменту початку їх митного оформлення митними органами України до фактичного вивезення за межі митної території України.

Зберігання товарів в режимі митного складу забезпечується шляхом використання спеціально призначеного та обладнаного приміщення або іншого місця - митного ліцензійного складу.

Власником митного ліцензійного складу може бути будь-яка юридична чи фізична особа, що є учасником зовнішньоекономічної діяльності, а також будь-який іноземний суб'єкт господарської діяльності за умови дотримання ними вимог законодавства України і положення про порядок відкриття та діяльності митних ліцензійних складів.

Положення про порядок відкриття та діяльності митних ліцензійних складів затверджується Державним митним комітетом України. Ввезення товарів та інших предметів на митний ліцензійний склад і випуск товарів чи інших предметів з митного ліцензійного складу здійснюється відповідно до цього положення.

Ліцензію на право експлуатації митного ліцензійного складу видає Державний митний комітет України за поданням юридичної чи фізичної особи та погодженням з відповідною митницею.

2 Оформлення товарів під митний контроль та їх зберігання під митним контролем

2.1 Технологія передання товарів на зберігання під митним контролем

Передання товарів на зберігання під митним контролем провадиться з дозволу начальника митного органу, його заступника або іншої посадової особи, уповноваженої відповідним наказом начальника митниці.

Після фактичного надходження вантажу в митний орган призначення представник підприємства звертається з письмовою заявою за підписами керівника цього підприємства та його головного бухгалтера на ім'я начальника митного органу. Формою заяви (Додаток 2) передбачено надання підприємством зобов'язання подати так звану попередню вантажну митну декларацію (декларацію-зобов'язання) у встановлений строк. До Заяви додаються:

- зовнішньоекономічний контракт (крім випадків надходження вантажів благодійної допомоги);

- договір комісії (у разі передання товару на зберігання комітентом);

- облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (у разі надходження товарів на адресу комітента подання облікової картки не є обов'язковим);

- товаросупровідні документи, що дають можливість ідентифікувати цей товар;

- договір оренди складу (якщо склад для зберігання орендується підприємством);

- договір підприємства з власником складу (якщо товар зберігатиметься під митним контролем на складі підприємства, яке не є стороною контракту чи власником товару), в якому передбачено відповідальність сторін за збереження товару та сплату всіх необхідних митних платежів;

- договір про повну матеріальну відповідальність, укладений відповідно до статті 135-1 Кодексу законів про працю.

- попередня або попередня (акцизна) вантажна митна декларація у разі, якщо товари ввезено відповідно до вимог Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби від 04.05.98 N 267 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.05.98 за N 339/2779;

- вантажна митна декларація, оформлена відповідно до митного режиму митного складу (якщо товар був попередньо розміщений на митному ліцензійному складі);

- копія довідки Державної податкової адміністрації про реєстрацію місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі розміщення на зберігання під митним контролем зазначених товарів.

При цьому в разі залишення у справах митниці копій зазначених документів вона повинна звірити їх з оригіналами, а ксерокопії цих документів завіряються печаткою підприємства.

Якщо передання товарів на зберігання під митним контролем проводиться за участю підприємства-посередника, що здійснює декларування на підставі договору, то до вищезазначеного комплекту документів додаються ще:

- копія договору на декларування товарів;

- копія кваліфікаційного свідоцтва особи, уповноваженої на декларування.

У цьому разі в реквізиті Заяви 'Примітки' зазначається інформація про надання повноважень посереднику щодо передачи товарів на зберігання під митним контролем.

У разі, якщо такі операції з передання певному підприємству товарів на зберігання протягом строку дії тих чи інших документів (договорів), є неодноразовими (систематичними, або постійними), митний орган може визначити доцільність подання їх копій при оформленні кожної такої конкретної операції.

У разі виконання всіх вимог, зазначених вище, митний орган дає дозвіл на зберігання товарів під митним контролем.

Якщо ж підприємство є порушником митних правил при здійсненні зовнішньоекономічних операцій або допускало порушення строків подання декларації-зобов'язання, то начальник митного органу має право заборонити зберігання товарів під митним контролем.

Якщо товари, які переміщуються через митний кордон України, визнані такими, що підлягають подальшому фітосанітарному, ветеринарному, екологічному, радіологічному та іншим видам контролю на території України, то митному підрозділу на момент вивантаження цих товарів з транспортного засобу, яким доставлено товари, подаються відповідні сертифікати, дозволи і т.і.

При потребі митний орган дає дозвіл або вимагає передання на зберігання під митним контролем товарів у транспортному засобі, яким цей товар був доставлений на адресу одержувача вантажу відповідно до товаросупровідних документів.

Передання товарів на склад для зберігання під митним контролем здійснюється у присутності посадової особи митного органу, уповноважених осіб підприємства та у відповідних випадках - власника цього складу. Факт такого передання обов'язково фіксується Актом.

Акт заповнюється у трьох примірниках:

- перший примірник залишається у справах митного органу;

- другий примірник призначається для власника складу;

- третій примірник призначається для підприємства (посередника).

Якщо підприємство є одночасно власником складських приміщень, то Акт заповнюється в установленому порядку у двох примірниках.

У разі виявлення під час передання товарів на зберігання під митним контролем порушення митних правил посадова особа митного органу, яка виявила правопорушення, складає відповідний протокол.

Заява, Акт та всі подані документи перебувають на контролі в митному підрозділі. У разі передання товарів на зберігання під митним контролем у присутності представників інших органів виконавчої влади (Держстандарту, Служби державного ветеринарного контролю, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Головної державної інспекції з карантину рослин, Державної служби з охорони навколишнього природного середовища, Торгово-промислової палати та ін.) відомості про цих осіб (прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада) заносяться інспектором митного органу до Акта.

2.2 Технологія оформлення декларації-зобов'язання

Декларація-зобов'язання має бути подана підприємством митному підрозділу в обов'язковому порядку на 15-й день перебування товарів під митним контролем. У разі, якщо оформлення попередньої або попередньої (акцизної) вантажної митної декларації проводиться відповідно до вимог Положення про порядок контролю за ввезенням окремих видів товарів, або в разі надходження в Україну вантажів благодійної допомоги декларація-зобов'язання не подається.

Декларація-зобов'язання на бажання підприємства може бути подана митному органу впродовж 15-денного строку перебування товарів під митним контролем, у тому числі разом з Актом й у день передання товарів на зберігання під митним контролем.


 
 

Цікаве

Загрузка...