WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Угорсько – українське співробітництво - Реферат

Угорсько – українське співробітництво - Реферат

виділити особливо вдалі економічні проекти. А саме вкладення кількох мільйонів доларів у модернізацію вуглезбагачувальних підприємств Донбасу товариством "Систем Консалтінг", акціонерне товариство "МОЛ" планує розмістити на території України мережу автозаправних станцій [...]. Хоча в Україні на сьогодні функціонує понад 200 спільних угорсько - українських підприємств говорити про активну угорську інвестиційну діяльність дещо не вірно. Це зумовлено насамперед непродуманою податковою політикою Української держави, що згубно впливає на розвиток бізнесу і недосконале законодавство по залученню іноземних інвестицій.
Перший рік угорсько - українських відносин у сфері реальної економічної співпраці на державному рівні був відзначений укладанням трьохсторонньої міждержавної Угоди між Урядом Угорської республіки, Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі транспортування ядерного палива між Угорською Республікою і Російською Федерацією через територію України [18]. Цей документ мав досить принциповий характер, оскільки транспортування ядерних матеріалів через територію третьої держави завжди пов'язане з певними проблемами. В даному випадку Україна пішла на зустріч Угорщині, АЕС "Пакш", якої, як і атомні станції побудовані на Україні, працювали на ядерному паливі російського виробництва. Плануючи перевезення ядерного палива, сторони домовилися про створення алгоритму транспортування, охорони, передачі свіжого та відпрацьованого ядерного палива та компенсації збитків, що мали бути завдані можливою аварією.
Важливо, що ще 13 серпня 1992 р. угорські та українські урядовці підписали Угоду про співробітництво у галузі охорони навколишнього середовища та територіального розвитку у якій закріпили такі основні моменти спільної роботи над розв'язанням існуючих та недопущення появи нових економічних проблем [19]:
1) захист атмосфери від забруднення;
2) охорона водних і земельних ресурсів від забруднення промисловими відходами;
3) вивчення біологічних та генетичних наслідків забруднення навколишнього середовища;
4) спільна розробка економічних стандартів;
5) розробка безвідходних, ресурсозберігаючих та екологічно чистих технологій;
6) переробка, знешкодження та утилізація промислових і побутових відходів;
7) надання взаємної допомоги при ліквідаціїнаслідків стихійних лих;
8) проведення спільних консультацій, регулярне інформування сторін, розробка спільних дій у питаннях захисту навколишнього середовища.
Очевидно, що без визначення параметрів співпраці у сфері охорони довкілля підписання Угоди про транспортування ядерного палива через українську територію до Угорщини було б неможливим.
Економічне співробітництво Угорської Республіки та України знайшло відображення у співпраці в питаннях розвитку транспортної мережі двох країн. Переговори між країнами закінчились підписанням низки міждержавних угод, що сприяли прагненню обох держав використати своє вигідне географічне становище. Якщо проаналізувати рівень співпраці обох держав, то можна говорити про те, що Угорщина та Україна були природним містком між Західною Європою та Азією. Фактично обидві держави ставали посередниками між високими технологіями Євросоюзу та сировинними ресурсами Центральної Азії [...].
За Угодою про міжнародне автомобільне сполучення угорська та українська сторони регламентували перевезення пасажирів та вантажів через державний кордон, визначали права та порядок надання дозволів на перевезення вантажів та пасажирів через кордон. Наступним кроком у цій сфері стала Угода про реконструкцію автомобільного мосту через річку Тиса на угорсько - українському кордоні, яка мала бути завершена не пізніше першої половини 1997 р. (міст був введений в експлуатацію 30 червня 1997 р.). Сторони домовились, що витрати на реконструкцію та управлінням мосту будуть здійснюватись спільно на паритетних засадах.
Наслідком активного співробітництва стало здійснення угорськими перевізниками протягом 1996 - 1998 рр. близько 50 тис. перевезень, а українськими - близько 63 тис. Також між Угорщиною та Україною функціонує понад 30 регулярних автобусних маршрутів, на яких здійснюється 43 рейси в тому числі 21 маршрут (33 рейси щоденно) між містами, розташованими у прикордонній зоні.
Наступним за важливістю видом транспорту став авіаційний. Уклавши Угоду про повітряне сполучення, уряди Угорщини та України зобов'язалися гарантувати призначеним авіапідприємствам (ними стали "Українські авіалінії" та "Аеросвіт" з українського боку та "Малев" з угорського) [20]:
1) справедливі та рівні умови експлуатації договірних ліній за встановленими маршрутами;
2) урахування інтересів призначених авіакомпаній при створенні нового маршруту;
3) узгодження між сторонами змін до затвердженого графіку авіаперевезень;
4) функціонування угоди протягом невизначеного терміну.
Також 19 травня 1995 р. в Києві було підписано Угоду про залізничне сполучення через державний кордон. Це є досить важливий документ як для Угорщини, так і для України, оскільки залізнична мережа обох держав у справі спільної експлуатації прикордонних залізниць мала велике значення для економічного зближення і забезпечення ефективного товарообігу угорських та українських виробників. Країни домовилися про наступний порядок можливих збитків під час перевезення пасажирів та вантажів [21]:
А) Залізниця кожної Договірної сторони несе відповідальність за збитки, що спричинені з вини її персоналу.
Б) Залізниця кожної з договірних сторін несе відповідальність в рівних частках.
В) Відповідальність за збитки, що завдані внаслідок незадовільного стану колії, залізничних будівель, споруд і локомотивів несе Залізниця тієї Договірної сторони, яка зобов'язана утримувати ці локомотиви, будівлі, споруди та колію.
Г) Відповідальність за збитки, що сталися внаслідок технічної несправності вагонів несе Залізниця тієї Договірної сторони, яка прийняла вагони.
Значна увага Угорщиною та Україною приділялась використанню водних шляхів. З цією метою, ще 28 липня 1993 р. між урядом Угорщини і урядом України було укладено Угоду з питань водного господарства на прикордонних водах. Сторони брали на себе зобов'язання використовувати прикордонні водні ресурси, будувати нові, реконструювати та ефективно експлуатувати діючі гідротехнічні споруди, охороняти водні ресурси від забруднення, слідкувати за якістю та чистотою води, інформувати одна одну про можливі випадки забруднення річки Тиса.
Ще одним документом з низки підписаних Угорщиною та Україною договорів у сфері транспорту була Угода про

 
 

Цікаве

Загрузка...