WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Зовнішньоекономічна діяльність ВАТ “Киянка (косметика) - Курсова робота

Зовнішньоекономічна діяльність ВАТ “Киянка (косметика) - Курсова робота

передає майно господарської діяльності іноземному суб'єкту як натуральну частку участі у формуванні статутного капіталу при спільній господарській діяльності.
Реекспорт - продаж іноземним суб'єктам ЗЕД і вивіз за межі України товарів, які були раніше імпортовані на територію України і не піддавалися переробці.
Імпорт - закупівля в іноземних суб'єктів ЗЕД товарів і їхній увіз на територію України, включаючи закупівлю товарів, призначених для власного споживання установами й організаціями України, розташованими за її межами.
Реімпорт - увіз через границю раніше вивезеної за межі митної території продукції, яка не піддавалася там переробці.
Транзит - переміщення товарів, вироблених за межами України через територію України без будь-якого використання цих товарів на зазначеній території.
Таблиця.1
№ Ознака класифікації Види операції
1 За напрямками торгівлі Експортні, імпортні, реекспортні, реімпортні, транзитні
2 За групами товарів Купівля - продаж машин і устаткування, сировинних і продовольчих, непродовольчих товарів і т.д.
3 За ступенем готовності товару до продажу Поставка готової продукції, вузлів і деталей для зборки, комплектного устаткування і т.д.
4 Товарообмінні операції Зустрічні закупівлі, бартер, викуп застарілої продукції, переробка давальницької сировини й інші.
5 Торгівля науково-технічними досягненнями і надання послуг Купівля-продаж, ліцензій, "ноу-хау", інжиніринг, факторинг, оренда, туризм, підряд.
6 Торговельно-посередницька діяльність Консигнації, комісійні, агентські, брокерські операції
7 Торгівля змагального типу Аукціони, біржова торгівля, міжнародні торги
Процес проведення зовнішньоекономічних операцій розбивається на кілька етапів і стадій:
1. Підготовчий етап:
ў аналіз кон'юнктура міжнародного ринку, рівня його монополіація великими компаніями, можливості проникнення на цей ринок;
ў вибір форми і методів роботи на ринку;
ў вибір контрагентів;
ў аналіз і розрахунок цін;
ў рекламна компанія.
2. Організаційний етап:
ў встановленя контакту з потенційними контрагентами;
ў підготовка і проведення переговорів, укладення контракту.
3. Виконавчий етап:
ў підготовка товару до відвантаження (експортером) і підготовка до прийому товару (імпортером);
ў оформлення документації;
ў укладення допоміжних контрактів (страхових, транспортних і т.д.);
ў врегулювання суперечок;
ў здійснення розрахунків.
Підготовчий етап.
Вивчення ринку звичайно проводиться за програмою маркетингу. Сучасна міжнародна торгівля пов'язана з великою кількістю товарів, тому й об'єкти дослідження залежать від роду діяльності фірми. Відповідно й методи, що застосовуються в ході дослідження, можуть істотно розрізнятися. Поряд з тим існує ряд найважливіших факторів, що завжди вивчаються під час підготовки будь-якої зовнішньоекономічної операції:
1. Політичні відносини з країною-контрагентом. Напружені політичні відносини з країною-контрагентом, природно, не будуть сприяти можливості укладання контракту. Введення ембарго проти тієї чи іншої держави також спрямоване на досягнення визначених політичних цілей за допомогою економічних інструментів (уданому випадку зовнішньої торгівлі). Крім цього в рамках політичних і військових об'єднань (таких, як, наприклад, НАТО) діють комітети і комісії, що встановлюють обмеження на торгівлю визначеними товарами з зазначеними країнами (наприклад, Східною Європою).
2. Ємкість і кон'юнктура товарних ринків. Вивчення ємкості ринку дозволяє визначити загальні умови, у яких можлива торгівля. Кон'юнктурні спостереження дозволяють перевірити правильність прийнятого рішення щодо ємкості ринку, виявити коливання і найвигідніші умови продажу і покупок, методи здійснення зовнішньоторговельних операцій, час і місце виходу на ринок.
3. Торгово-політичні умови. Серед торгово-політичних умов велика увага приділяється розмірам мита і зборів, методам розрахунку мита, умовам зберігання на митних складах. Крім цього вивчається ліцензійна система і порядок одержання ліцензій, можливість встановлення квот, валютних обмежень; умови торгових договорів даної країни з іншою країною-контрагентом, система санітарно-гігієнічних правил та ін.
4. Транспортні умови. Вони відіграють важливу роль, тому що впливають на ціну товару. Тому варто вивчити наявність прямих рейсів, тарифи лінійного судноплавства, фрахтові ставки; залізничні тарифи, ступінь механізації вантажно-розвантажувальних робіт, вартість збереження вантажу, ставки портових зборів, правила й особливі умови перевезень.
5. Умови платежу і кредиту. Необхідно вивчити можливість надання кредиту, його форми, що найчастіше використовуються в торгівлі тими чи іншими товарами, вартість кредиту.
6. Правові умови. Велике значення має вивчення законодавства про здійснення торгових операцій: страхування і торгове судочинство, закони про правове положення і діяльність іноземних фірм, охорону промислової власності, патентування винаходів, реєстрацію торгових знаків, арбітраж.
7. Специфічні вимоги ринку. У різних країнах склалися певні вимоги до номенклатури, асортименту товарів і їхньої якості. Вони обумовлені географічними, кліматичними умовами, традиціями, смаками і повинні обов'язково враховуватися під час підписання контракту.
8. Канали і методи збуту. Вивчається товарозбутова мережа в країні збуту, роль посередників. Особлива увага приділяється аналізу збутової мережі конкурентів, методам і техніці збуту, нормам обслуговування, рекламі.
Вибір контрагента. На підготовчому етапі до укладання угоди необхідно вибрати контрагента. У країнах з ринковою економікою відпрацьована чітка система класифікації фірм за рядом критеріїв. За видом господарської діяльності і характером операцій фірми поділяються на: промислові, сільськогосподарські, агропромислові, торговельні, будівельні, транспортні, страхові, інжинірингові, лізингові й інші.
Промислові кампанії складають одну із самих численних груп До їхнього числа відносяться фірми, у яких 50% обороту і більше складає продукція їхніх власних підприємств. За характером власності фірми поділяються на: державні державно-приватні, приватні. За приналежністю капіталу фірми поділяються на: національні, змішані, міжнародні.
Організаціний етап.
Після вибору іноземного контрагента, необхідно установити з чим контакт, тобто провести роботу з підготовки до укладання угоди. У процесі підготовки експортної угоди покупець може виконати різні способи встановленя контактів з потенційнимипокупцями.
Процедура підготовки експортної угоди.
" направити пропозицію (оферту) безпосередньо одному чи декільком можливим іноземним покупцям;
" прийняти і підтвердити замовлення покупця;
" направити покупцю пропозицію у відповідь на його запитання із указівкою конкретних умов майбутнього контракту чи проформою контракту;
" прийняти участь в торгах;
" прийняти участь у виставках і ярмарках;
" зробити рекламне оголошення в засобах масової інформації, каталогах, проспектах.
Виконавчий етап.
" підготовка товару до відвантаження (експортером) і підготовка до прийому товару (імпортером);
" укладання допоміжних контрактів (страхових, транспортних, і т.п.);
" врегулювання суперечок:
" здійснення

 
 

Цікаве

Загрузка...