WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Митна конвенція із застосуванням книжки МДП (конвенція МДП) - Реферат

Митна конвенція із застосуванням книжки МДП (конвенція МДП) - Реферат

проходить по території країни, яка не підписувала Конвенцію МДП, або якщо процедура МДП припиняється через більш пільгові транзитні системи, то операція МДП призупиняється на цій частині маршруту. У даному разі перевезення з дотриманням процедур МДП може поновитися за умови, що митні печатки і пломби не пошкоджені, як і інші засоби митної ідентифікації.
3. Книжка МДП.
Книжка МДП складається з чотирьох сторінок, обкладинки, невідривного аркуша та його корінця (обидві частини однакового розміру жовтого кольору), відривних аркуша № 1 і корінця № 1 білого кольору (вони призначені для використання в митницях відправлення і ввезення), відривних аркуша № 2 і корінця № 2 зеленого кольору (вони призначені для використання в митницях вивезення і призначення) та протоколу про дорожньо-транспортні пригоди (жовтого кольору).
Щодо призначення обкладинок книжки МДП, то на сторінці 1 усі п'ять граф заповнюються гарантійним об'єднанням, що видало книжку МДП (в графі 1 зазначається дата, до якої ця книжка може бути пред'явлена митниці відправлення). На сторінці 2 надруковані французькою мовою правила користування книжкою МДП. На сторінці 3 надруковані ті самі правила, тільки англійською мовою. І на сторінці чотири у верхньому правому куті знаходиться відривний купон з номером книжки МДП, який повертається володарю у разі вилучення книжки з відмітками митного органу, що зробив це:
Книжки, що використовуються останнім часом, складаються з 14 або 20 аркушів (листків) (тобто, 7 або 14 комплектів призначені відповідно для перевезення вантажів по території 7 або 10 країн).
4. Гарантійні об'єднання
Усі перевезення мають міжнародну гарантію. Заінтересовані національні гарантійні об'єднання створюють чітку систему гарантій, яка керується і фінансується Міжнародним союзом по автомобільному транспорту (МСАТ), що розміщується в Женеві (Швейцарія). Коли виникає необхідність використати гарантії, митні органи пред'являють позов гарантійному об'єднанню країни, на території якої відбулося порушення, щоб врегулювати питання в рамках цієї країни. Уже в майбутньому національне гарантійне об'єднання зможе через посередництво МСАТ повернути свої втрати із міжнародного страхового фонду.
5. Дорожньо-транспортні пригоди (ДТП)
Дорожньо-транспортними пригодами вважаються випадкові обставини, що спричинили пошкодження вантажних відділень транспортних засобів або митних печаток і пломб. Про скоєння дорожньо-транспортної пригоди необхідно повідомляти письмово в межах однієї доби ввезення або відправлення будь-якими доступними оперативними каналами зв'язку. Будь-які дії після ДТП повинні проводитись тільки під контролем митниці. У разі пошкодження відділень транспортного засобу або засобів ідентифікації в результаті ДТП складається протокол про порушення митних правил, робиться відповідний запис у відривних аркушах та їх корінцях книжки МДП.
Якщо перевізник звернеться до митниці, в зоні дії якої сталося ДТП, митниця зобов'язана:
o отримати від цього перевізника письмове пояснення про обставини ДТП;
o прийняти рішення про можливість подальшого перевезення вантажів з дотриманням процедури МДП;
o заповнити протокол про ДТП або засвідчити протокол, складений органами дорожньо-транспортних служб (інспекцій).
Після ДТП вантажі можуть бути перевантажені на інший дорожньо-транспортний засіб і відправлені за призначенням з дотриманням процедури МДП.
У разі, коли процедура МДП неможлива, вантажі можуть бути відправлені в митницю призначення за процедурою доставки товарів під митним контролем.
Відповідальність перевізника і гарантійного об'єднання
Трапляються випадки видачі без дозволу митного органу, втрати або недоставлення в митницю призначення вантажів. За цієї ситуації митний орган, в зоні дії якого скоєно таке правопорушення, оформляє в установленому порядку справу про порушення митних правил і після її розгляду виносить постанову про накладання відповідного стягнення.
Справу про порушення вказаних вище митних правил відкривають, як правило, такі митниці:
o митниця призначення - при ввезенні товару в країну призначення;
o митниця вивезення - при транзиті товарів по території інших країн;
o митниця відправлення - при вивезенні товарів з країн відправлення.
У кожному випадку, коли необхідно стягнути митні платежі і податки, складається акт на безспірне стягнення з перевізника митних платежів і пені. Якщо протягом одного місяця після вимоги платежів неможливо стягнути з перевізника відповідні кошти, про це укладається акт. Цей акт разом з копіями протоколу і постанова з відривним аркушем книжки МДП направляється у відповідне управління організації митного контролю. У протоколі про порушення митних правил та в постанові про накладення стягнення зазначаються, що перевезення здійснювалось у процедурі МДП, і номер книжки МДП.
Якщо перевізник частково сплатив стягнення, в акті зазначається сплачена сума і додається копія платіжного документа.
Висновки
1. Метою діяльності ГАТТ/COT є зниження торговельних перешкод на шляху обміну товарами та послугами між країнами шляхом зменшення митних тарифів та усунення нетарифних методів регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
2. Провідну роль у ГАТТ/СОТ, МВФ та інших впливових міжнародних організаціях відіграють економічно розвинуті країни, які несуть основний тягар витрат на функціонування цих організацій. Користуючись своїм домінуючим становищем, спираючись на могутній економічний, науково-технічний та інформаційний потенціал, вони диктують вигідні для них умови іншим країнам, вимагаючи від усіх країн дотримуватись принципів "свободи торгівлі", "відкритості економіки".
3. На думку французького економіста Мішеля Пебро, "сліпе за-стосування цього правила ("відкритості економіки") швидко привело б до підкорення слабого сильним, до виникнення об'єктивної ситуації "економічного "колоніалізму", нестерпної для країн".
4. Максимальна відкритість національних ринків різних країн значно полегшує експансію на ці ринки фірм і корпорацій розвинутих країн, які мають конкурентоспроможну економіку, якане потребує захисту від іноземної конкуренції.
5. Для України актуальною проблемою є умови вступу до ГАТТ/COT. Вступ країни до цієї організації відкриє не тільки додатковий ринок збуту для українських товарів, але й український ринок для конкурентоспроможніших закордонних товарів, що призведе до ліквідації деяких видів вітчизняного виробництва та занепаду цілих галузей.
6. Про пріоритетність національних економічних інтересів розвинутих країн над різними гаслами про вільну торгівлю переконливо свідчить факт відмови західних країн-членів НАТО від придбання і навіть спільного виробництва конкурентоспроможного суперсучасного українського літака АН-70.
7. Одним з найефективніших методів міжнародних перевезень вантажів є перевезення із застосуванням книжки МДП.
8. Метою цієї форми МДП є полегшення міжнародних перевезень вантажів міжнародними транспортними засобами, спрощення і гармонізація прикордонних та імпортних митних процедур і формальностей, створення міжнародної системи митного контролю.
9. Зона дії Конвенції МДП поширюється на всю Європу, Північну Америку, частину Північної Африки, Чілі, Уругвай, Близький та Середній Схід.
10. Положення Конвенції МДП стосуються перевезень автомобільним і змішаним транспортом. У ній містяться вимоги до засобів і технології перевезення.
Література:
1. В.І. Дутчак, О.В. Мартинюк "Митна справа". Навчальний посібник.- Київ 2002
2. Терещенко С., Науменко В. Основи митного законодавства в Україні: теорія і практика; Навчальний посібник.- К.; АТ "Август", 1999
3. Соколенко С.І. Сучасні світові ринки і Україна. - К.; Демос, 1995 р.
4. Управління зовнішньо-економічною діяністю. За ред. А.І.Кредісова. - К.; Фенікс, 1996

 
 

Цікаве

Загрузка...