WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Міжнародна економічна інтеграція. Європейська асоціація вільної торгівлі (пошукова робота) - Реферат

Міжнародна економічна інтеграція. Європейська асоціація вільної торгівлі (пошукова робота) - Реферат

ринкової економіки в регіоні Чорного моря;
збільшення потенціалу та інноваційної здатності підприємств та ство-рення, таким чином, нового виробничого потенціалу для двосторонніх та багатосторонніх ділових контактів.
Специфічність ЧЕС полягає в наступному :
по-перше, ЧЕС як потенційно місткий внутрішній ринок зі значним науково-технічним потенціалом має перспективу стати і ключовим місцем торгівлі між Європою, Близьким Сходом та Азією;
по-друге, це перше велике інтеграційне угрупування країн постконфронтаційного етапу розвитку світової економіки, яке може поєднати держави, що до останнього часу розвивалися, маючи різні політичні та економічні установки;
по-третє, до ЧЕС увійшли новоутворені незалежні країни - колишні республіки СРСР, які вперше роблять спробу зінтегруватися на певній організаційній основі без явного домінування Росії, на відміну, наприклад, від економічного союзу на основі СНД. Крім того, участь у ЧЕС і Росії, і інших колишніх республік СРСР надає характерного колориту взаємовідносинам між країнами-учасницями.
Органи та інститути ЧЕС.
Міжурядова частина угоди передбачає створення органу прийняття кінцевих рішень - зустрічі міністрів закордонних справ, які проводяться один раз на півроку, і його допоміжних органів, тобто офіційних засідань та робочих груп експертів. Такі зустрічі проводяться в порядку ротації головуючого в ЧЕС з метою аналізу співробітництва та встановлення нових задач. В період свого керівництва головуючий міністр закордонних справ відповідної країни здійснює загальну координацію діяльності ЧЕС. У квітні 1995 року на зустрічі міністрів закордонних справ, що відбулась в Афінах, 28 була запроваджена система "трійки". Для опрацювання поточних питань збираються наради головних посадових осіб.
Для успішного вирішення завдань, що стоять перед ЧЕС, необхідним є більш ефективний організаційний механізм, що забезпечить в комплексі роботу всіх його органів. Сьогодні в ЧЕС сформовані та функціонують більше 11 робочих груп, в тому числі з торгівлі та промислового співробітництва, банківської справи та фінансів, статистики, транспорту, зв'язку, енергетики, науки та техніки, екології, сільського господарства, туризму та інших питань.
Таблиця 8.3.
Координація країн ЧЕС діяльності робочих груп
Робочі групи Країни
1. Банківська справа і фінанси Греція*, Туреччина, Україна
2. Зв'язок Молдова*, Грузія, Туреччина
3. Залізничний транспорт РФ*, Албанія, Греція
4. Енергетика Вірменія*, Молдова
5. Боротьба із злочинністю Грузія*, РФ
6. Захист навколишнього середовища Болгарія*, Україна
7. Охорона здоров'я Грузія*
8. Наука і технологія Румунія*
9. Туризм Туреччина*, Болгарія*, Болгарія, Румунія
10. Торгівля та економічне співробітництво Україна*, Вірменія
11. Транспорт РФ*, Грузія, Румунія
* - Країна координує роботу робочої групи на протязі 2-х років. Всіма видами співпраці , які "замикаються " на вказаних робочих групах здійснює керівництво Постійний міжнародний секретаріат, що постійно функціонує, штаб-квартира якого знаходиться у столиці Турецької Республіки - Стамбулі.
Організаційне забезпечення ЧЕС покладено на Міжнародний секретаріат, що знаходиться в Стамбулі.
В рамках ЧЕС засновано Координаційний центр з обміну статистичними даними та економічною інформацією (на базі Турецького інституту статистики). В місті Варна при участі Комісії ЄС створено Регіональний енергетичний центр. Досягнута домовленість про розповсюдження діяльності Волконського центру підтримки малого та середнього підприємництва (Бухарест) на регіон ЧЕС. Країнами-учасницями також схвалена пропозиція Греції про створення міжнародного центру чорноморських досліджень при фінансовому сприянні ЄС. Болгарія активно підтримує створення в Софії трансрегіонального центру з розвитку транспортної інфраструктури в чорноморському регіоні, оскільки даний регіон має систему найважливіших транспортних артерій. Співробітництво в даній сфері, без сумніву, буде мати стратегічне значення.
На 4-х зборах Міністрів закордонних справ 30 червня 1994 року всі країни-учасниці ЧЕС підписали Угоду про заснування Чорноморського Банку Торгівлі та Розвитку (ЧБТР) в Салоніках (Греція). Угода про заснування банку підписана та ратифікована всіма 11 країнами-учасницями ЧЕС. 24 січня 1997 року ця угода вступила в силу.
3. Функції ЧБТР:
" сприяти розвитку міжрегіональної торгівлі, включаючи виробництво між країнами-членами;
" фінансувати промислові проекти і виробництва у країнах-членах;
" співпрацювати з міжнародними закладами і національними фінансовими агентствами в країнах-членах;
" надавати допомогу для розвитку і реформування економіки однієї з країн-членів;
" інвестувати проекти в економічній і соціальній сфері країн-членів, надаючи гарантії.
Членами ЧБТР можуть бути країни-учасниці ЧЕС, а також інші банки та фінансові організації.
Фонди, з якими працює ЧБТР, поділяються на звичайні та спеціальні. Звичайні включають: капітал банку, який створюється за рахунок платежу частки згідно Договору країнами-учасницями про внесення частки у вигляді суми повернених кредитів або гарантій. Спеціальні фонди створюються однією або кількома країнами. Механізм - залучення фінансових ресурсів з інших фінансових джерел, які не обговорені у Договорі ЧБТР.
Початковий капітал ЧБТР був поділений на 1 млн. акцій - 1 мільярд спеціальних прав запозичення (СПЗ) або приблизно 1,5 мільярдів доларів США (за існуючим курсом 1 СПЗ = 1,5 доларів США). Квоти країн-учасниць наступні :
" Росія, Греція, Туреччина (по 16,5 %) - 165000 акцій;
" Україна, Болгарія, Румунія (по 13,5 %) - 135000 акцій;
" Азербайджан, Албанія, Вірменія, Грузія, Молдова ( по 2 %) - 20000 акцій.
У червні 1993 року з метою налагодження міжпарламентської взаємодії, надання правової підтримки в реалізації планів, затверджених декларацією зустрічі по ЧЕС, та зміцнення політичної стабільності в регіоні була заснована Парламентська Асамблея Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), членами якої вже є всі країни, що входять до ЧЕС. (Крім цього, Асамблея покликана сприяти встановленню більш близьких, дружніх стосунків в інших сферах між національними парламентами країн ЧЕС та їх народами, які ґрунтуються на базових принципах демократії).
ПАЧЕС складається з 70 членів, які призначаються національними парламентами на строк не менше 1 року. Квоти країн-учасниць визначені з урахуванням чисельності населення і складають не менше 4 парламентаріїв. Найбільшу квоту має Росія - 12 депутатів, по 9 депутатів мають Україна та Туреччина, 7 - Румунія, 6 - Греція, по 5 - Грузія, Азербайджан, Болгарія, по 4 - Албанія, Вірменія, Молдова. Генеральні сесії ПАЧЕС проводяться два рази на рік по черзі в столицях країн-учасниць. У відповідності з принципом ротації переходить і право головування.
Ділова РадаЧЕС, заснована у червні 1992 року, - орган координації підприємницьких ініціатив, генерування ідей та проектів співробітництва в регіоні. Вона має статус

 
 

Цікаве

Загрузка...