WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Світова валютна система (пошукова робота) - Реферат

Світова валютна система (пошукова робота) - Реферат

ф'ючерси, форвардні контракти, валютні свопи) зменшити або зовсім уникнути валютних ризиків які пов'язані з проведенням операцій в різних валютах .
Отримання спекулятивного прибутку учасниками ринку у вигляді різниці курсiв валют. Валютні ринки дозволяють заробляти на проведенні операцій з валютними інструментами, учасники заробляють на різниці курсів купівлі та продажу певної валюти. Тобто спекулянт відкриває позицію по певній валюті і очікує зміни курсу, якщо курс змінився таким чином яким очікував спекулянт то він заробить прибуток якщо, ні то збиток .
Визначення валютних курсів - діяльність операторів на валютних ринках постійно змінює валютні курси тих валют, з якими працюють на цьому ринку. Існує багато причин зміни валютного курсу певної валюти, але всі вони діють опосередковано через зміну попиту і пропозиції на цю валюту на валютних ринках. Таким чином саме на валютному ринку визначається вартість певної валюти.
Диверсифiкацiя валютних резервів банків, підприємств, держав - тут мова йде про те, що суб'єкти МЕВ можуть певним чином застрахувати себе від змін валютних курсів шляхом розосередження своїх грошових активів в різних валютах
Регулювання економіки - ця функція є похідною від функції визначення валютних курсів, бо через зміну валютного курсу відкрита економіка може регулювати диспропорції які виникають в ній.
Існує чотири групи суб'єктів валютного ринку :
I. Державні установи , основне місце серед яких займають:
центральні банки - управління валютними резервами, проведення валютних інтервенцій, регулювання рівня процентних ставок по вкладенням в національній валюті;
казначейства окремих країн.
II. Юридичні та фізичні особи , зайняті у різноманітних сферах
зовнішньоекономічної діяльності:
компанії, що приймають участь у міжнародній торгівлі; мають попит на іноземну валюта , а також її пропонують; операції здійснюють через банки;
компанії, які здійснюють закордонні вкладення активів (Investment Funds, Mohey Market Funds,International Corporations), тобто інвестиційні фонди, крупні міжнародні корпорації;
приватні особи - неторгові операції -туризм, переказ заробітної плати, пенсій, гонорарів і продаж готівкової валюти.
III. Комерційні банківські установи, які забезпечують валютне обслуговування зовнішніх зв'язків:
комерційні банки (ТНБ) - проводять основний обсяг валютних операцій, акумулюють загальні потреби ринку у валютних конверсіях, а також у залученні/розміщенні коштів і виходять з ними на інші банки;
IV. Валютні біржі та валютні відділи товарних фондових бірж.
валютні біржі - в країнах з перехідною економікою - обмін валют для юридичних осіб і формування валютного курсу;
валютні брокерські фірми - зведення покупця і продавця іноземної валюти і здійснення між ними конверсійної чи кредитно-депозитної операції. Знімаються комісійні.
Структура валютного ринку
За суб'єктами
Міжбанківський (прямий і брокерський) (біля 80% обсягу всіх операцій на світовому валютному ринку припадає на міжбанківський ринок, оскільки валютні біржі існують не в усіх країнах світу)
Клієнтський
Біржовий
Торгівля через валютну біржу
Торгівля деривативами
За терміном операцій
Спот ринок (поточний)
Форвардний ринок (терміновий)
Своп ринок
За функціями
Обслуговування міжнародної торгівлі
Чисто фінансові трансферти (спекуляція, хеджування, інвестиції)
За валютними обмеженнями
Вільні
Обмежені
За застосуванням валютних курсів
З одним режимом
З кількома режимами
За об'ємом і характером валютних операцій
Глобальні (світові)
Регіональні (міжнародні)
Внутрішні (національні)
За територіальною ознакою:
1.Європейський ринок - Лондон, Франкфурт-на-Майні, Париж, Цюрих.
2.Американський ринок - Нью-Йорк, Чикаго, Лос-Анджелес, Монреаль.
3.Азіатський - Токіо, Гонконг, Сингапур, Бахрейн.
Структура світового валютного ринку в 2001 році.
операції спот -35%
операції форвард -10,8%
операції своп - 54,2%
Таблиця 3.
Обсяги світового валютного ринку (щоденний обіг в млрд. дол.)
Інструмент
1989 рік 1992 рік 1995 рік 1998 рік 2001 рік
1 2 3 4 5 6
Операції спот 317 394 494 568 387
Операції форвард 27 58 97 128 131
Операції своп 190 324 546 734 656
Похибка в звітах 56 44 53 60 36
Загальний розмір ринку 590 820 1190 1490 1210
Джерело: за даними Банку міжнародних розрахунків( Treinnial central bank survey of foreign exchange and derivative market activity in 2001 issued by Bank for interbnational settlements in march 2002 // www.bis.org)
Найбільше всього скоротилася торгівля на ринках "спот", де середньоденний обсяг торгів скоротився з 568 мільярдів доларів до 387 мільярдів доларів. Обсяг торгівлі свопами скоротився з 734 млрд. до 656 млрд. доларів. І лише торгівля ф'ючерсними контрактами зросла незначним чином до 131 млрд. доларів.
Головними причинами скорочення обсягів міжнародного валютного ринку на думку експертів Банку Міжнародних Розрахунків були:
введення євро;
зростаюча доля електронного брокінгу на міжбанківському спот ринку;
процеси консолідації в банківській галузі;
більш значний рівень неприймання ризиків операторами ринку після фінансової кризи 1998 року;
консолідація в промислових галузях, що призвело до скорочення кількості клієнтів та зменшенню обсягів операцій .
Валютна пара долар-євро була найбільш торгуємою парою в 2001 році її частка склала 30% світового торгівельного обігу, пара долар/ієна складала близько 20% та долар/фунт стерлінгів - 11 %.
Роблячи підсумок, треба відмітити, що головною причиною появи і розвитку валютних ринків була необхідність обслуговування міжнародних економічних відносин. Спочатку валютні ринки обслуговували лише торгівельні операції, а потім з розвитком МЕВ почали обслуговувати і інші їх види. Без валютних ринків міжнародна економічна діяльність на сьогоднішній день не можлива, про що свідчать обсяги цього ринку - 1210 млрд. доларів на добу, що робить його найбільшим ринком в світі. Основними суб'єктами сучасних валютних ринків виступають держави, юридичні та фізичні особи, банки, валютні біржі та брокерські фірми.
Основними видами операцій, які виконують суб'єкти цього ринку є традиційні операції до яких відносять операції спот, форвард та ф'ючерсні операції та нетрадиційні валютні операції - свопи, опціони, а також процентні інструменти. Головню особливістю міжнародних валютних ринків останні три роки є тенденція до скорочення обсягів валютних операцій на всіх сегментах, викликана введенням євро, консолідацією в банківській та промислових галузях, зростанням частки електронного банкінгу та зростанням неприйняття ризиків операторами ринку після фінансової

 
 

Цікаве

Загрузка...