WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН - Реферат

Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН - Реферат

може обійтися без цих елементів.
Крім того у веденні ДПІ знаходиться бібліотека, що націлена на обслуговування делегацій і персоналу; картографічна секція, що обслуговує головним чином Департамент з Політичних Питань (ДПП) і Департамент Операцій з Підтримки Миру (ДОПМ) та ряд глобальних публікацій. Бібліотеці доручено також здійснювати спостереження за системою бібліотек-депозитаріїв і надавати довідкові матеріали широкій громадськості; карти доступні для громадськості, а публікації являють собою інформаційні матеріали, призначені для широкої аудиторії. Нарешті, у світі існує мережа інформаційних центрів, створених Генеральною Асамблеєю для забезпечення безпосереднього контакту Департаменту зі своєю аудиторією, що складається з представників різних народів і віддалених географічно від Центральних установ ООН.
Тому, ДПІ додає всі зусилля для задоволення постійно зростаючого попиту на інформацію про діяльність ООН. Наприклад, у результаті різкого підвищення інтересу до ООН під час святкування її 50-ої річниці обсяг підготовлюваних Департаментом довідкових матеріалів, фактологічних бюлетенів, заміток для виступаючих і спеціальних радіо- і телевізійних програм, розповсюджуваних поштою і за допомогою електронних засобів зв'язку серед цільових аудиторій в усьому світі, потроївся.
В наш час емоційний вплив візуальної інформації може впливати на прийняття політичних рішень. Культури протягом довгого часу були ізольовані одна від одної, а сьогодні стали складовою частиною "світового села". Як наслідок цього, Організація активніше повинна боротися за увагу громадськості. В умовах запеклої конкуренції на інформаційному ринку ДПІ прагне визначити шляхи підвищення уваги до актуальних питань, забезпечення своєчасності підготовлюваних їм матеріалів і підтримки стандартів якості, для того щоб наскільки це можливо охоплювати найбільш широкі маси світового населення. Досягнення всіх цих цілей є першорядною задачею ДПІ.
В цьому зв'язку дається взнаки вже згадувана фінансова криза. Наприклад, в бюджеті на 1996-1997 роки для Департаменту був передбачений нульовий ріст. А потім пішло скорочення обсягу фінансування. Згідно із рішенням 51-ої Асамблеї бюджет був зменшений ще приблизно на 5,5 відсотка. Фактично, ДПІ працює з меншим обсягом ресурсів, але виконує більший обсяг роботи. Бюджетні скорочення впливають на висвітлення засідань у пресі; підготовку радіопрограм на багатьох мовах; підготовку видання "Хроніка ООН"; типографське видання інформаційних і довідкових публікацій; діяльність ряду інформаційних центрів; та інші аспекти роботи.
Фактично, ДПІ почав вживати новаторських заходів по забезпеченню ефективного виконання роботи ще до того, як Організація виявилася в тисках нинішньої фінансової кризи. Іншими словами, основною метою є забезпечення ефективного здійснення програм, і фінансова економія є одним з додаткових результатів.
Досягнення Департаменту, починаючи з середини 1990-х містять у собі: охоплення діяльністю ключових груп з метою досягнення багатофакторного ефекту, таких, як навчальні заклади, НУО, "мозкові центри", ділові кола й урядові заклади на національному і місцевому рівнях; установлення міцних зв'язків співробітництва з організаціями масової інформації в усьому світі, зокрема в області віщання; освоєння передових інформаційних технічних засобів для підготовки і здійснення програм в області публічної інформації; вихід на нові рівні департаментського і міжустановчого співробітництва, зокрема через ОІКООН; здійснення серії прогресивних ініціатив в області управління, що забезпечили раціоналізацію в роботі Департаменту і високий ступінь інтеграції його діяльності.
Починаючи з 1995р. ДПІ став використовувати організаційний механізм, покликаний забезпечити безстороннє висвітлення діяльності Організації і швидке реагування на неточності в репортажах ЗМІ. Для оперативного й ефективного рішення цих задач необхідно мати ефективний потенціал в області збору інформації та потенціал в області реагування на інформацію ЗМІ. Для зміцнення потенціалу в області збору інформації Департаментом був розроблений підхід, що ґрунтується на концепції центрального інформаційного бюро, яке здійснює свою діяльність у відповідності з глобальним інформаційним циклом. Цими елементами займається Секція поширення новин. Але необхідно прийняти міри для подальшого зміцнення потенціалу ООН в цій галузі, оскільки надійного та працюючого механізму реагування на відгуки про роботу Організації в ЗМІ на сьогодні в Департаменті не існує. Наприклад, можна створити спеціальну групу, яка буде відповідати за аналіз повідомлень у ЗМІ і давати рекомендації щодо належного реагування на них. Це дозволить у випадку публікації необ'єктивної інформації вживати необхідних заходів з метою повідомлення точних даних. Корисним елементом такого потенціалу є публікація, "Setting the Record Straight" ("Правда про Організацію Об'єднаних Націй").
Відповідно до рекомендацій постійної робочої групи, здійснюється ряд заходів інформаційно-пропагандистського характеру і широке поширення матеріалів. Наслідком цієї ініціативи стало опублікування в простому і доступному для ЗМІ форматі серії фактологічних бюлетенів зі спростуванням помилкових заяв, що час від часу робилися на адресу ООН у пресі й інших ЗМІ. На користь ефективності цієї ініціативи говорить великий попит, яким користуються фактологічні бюлетені у приватних осіб, а також організацій, у тому числі в ЗМІ. Вони поширюються через Мережу, а також інформаційними центрами ООН на місцевих мовах серед широкої аудиторії. Усі ці бюлетені містяться у Всесвітній інформаційній мережі, де з ними мають можливість знайомитися приватні особи, що вміють користуватися нею.
З середини 1990-х років в рамках своїх зусиль по сприянню усвідомленому розумінню громадськістю цілей і діяльності ООН у світі ДПІ веде загальносистемний Календар спеціальних заходів і виставок у Центральних установах і рекомендував всім управлінням, програмам, фондам і спеціалізованим установам регулярно обновляти свою інформацію на цей рахунок. Ця інформація доступна для громадськості і ЗМІ через Веб-сайт ООН.
Основна проблема ДПІ зв'язана з відсутністю чіткості в постановці його головної задачі, а також недостатньо чітким визначенням цільових аудиторій. Причина цього в тому, що ДПІ має у своєму розпорядженні найбільше число мандатів і обов'язків. Крім того, постійно росте число доповідей, що Департаменту регулярно пропонуєтьсяпредставляти. Сюди входять доповіді Комітету з програм і координації, Управлінню служб внутрішнього нагляду, Об'єднаній інспекційній групі та іншим. Загалом, ДПІ одержав від ГА більше 120 мандатів, проводить більше 60 офіційних заходів і, крім того, виконує численні спеціальні прохання Секретаріату.
Мандати Департаменту дуже різноманітні: від мандатів досить загального характеру до більш конкретних, і не завжди здійсненних задач (наприклад, задача "підвищення рівня поінформованості широкої громадськості про вигоди, зв'язані із застосуванням космічної техніки"), а також вузькоспеціалізованих задач, які краще вирішувати на місцях.
До числа можливих рішень цих проблем відносяться розробка більш цілеспрямованих інформаційних повідомлень; більш чітке визначення цільових аудиторій і залучення нових учасників; розстановка пріоритетів при розподілі обмежених ресурсів між видами діяльності; виявлення програм і видів діяльності, які можна зробити більш ефективними чи скасувати; і створення в рамках ДПІ структури для досягнення цих цілей.

 
 

Цікаве

Загрузка...