WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН - Реферат

Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН - Реферат


Реферат
на тему:
Департамент публічної інформації (ДПІ) ООН.
Найважливішою ланкою всієї інформаційної системи ООН є Департамент публічної інформації (ДПІ). Це - один з найкрупніших підрозділів у Секретаріаті Організації. У середині 1990-х рр. ДПІ мав біля 300 штатних співробітників, річний бюджет у розмірі більше 30 млн. дол., розгалужену систему збору, опрацювання і поширення інформації. Він має у своєму розпорядженні своє відділення в Європейській штаб-квартирі ООН у Женеві, керує роботою інформаційних центрів організації більш ніж в 60 країнах.
У резолюції ГАООН 1946 р., прийнятій у зв'язку зі створенням ДПІ, підкреслювалося, що ООН зможе здійснити свої задачі тільки в тому випадку, якщо народи всього світу будуть цілком поінформовані про її цілі і діяльність. Резолюція встановила перелік тем, що підлягають першочерговому висвітленню як ДПІ, так і іншими інформаційними службами Секретаріату ООН. Серед них - проблеми боротьби за мир, роззброєння, права людини, деколонізація і соціально-економічний розвиток різних країн.
Напрямки діяльності, функції і структура ДПІ були сформульовані Технічним консультативним комітетом з інформації ООН на основі тієї ж резолюції 1946р. Відмічалося, зокрема, що робота цього Департаменту повинна бути організована і спрямована таким чином, щоб сприяти в можливо більшій мірі правильному розумінню народами світу діяльності і завдань ООН. У межах повноважень головних органів Організації загальна відповідальність за проведення інформаційної діяльності покладалася на Генсека, а безпосередня, під його керівництвом, - на заступника ГСООН, що очолював ДПІ. Об'єкти діяльності Департаменту були визначені таким чином: преса, радіо, телебачення, кіно, наочні приладдя і виставки, зв'язок із громадськістю, видавнича і довідкова робота. Ці напрямки були і залишаються головними в діяльності ДПІ. До обов'язків Департаменту і його відділень на місцях входить також активне сприяння інформаційним органам, просвітницьким закладам і іншим урядовим і неурядовим організаціям (НУО) різних країн. Крім того, - урахування коливань світової суспільної думки у відношенні до діяльності ООН і визначення тієї міри, в якій забезпечується правильне розуміння її роботи.
Структура ДПІ, визначена на основі вищезгаданої резолюції включала 5 відділів: преса і публікації; радіо; кіно і графіка; бібліотека; технічна служба. До середини 1950-х рр. у цій структурі не відбулося істотних змін. У 1955 р. на посаду керівника ДПІ був вперше призначений Заступник Генерального секретаря ООН. Крім того, у порядку експерименту терміном на 2 роки була введена посада заступника Заступника ГСООН із питань інформації. В період 1956-1968 р. у ньому замість 5 старих були сформовані 3 нових відділи: зовнішні зносини; преса і публікації; радіо- та аудіовізуальна служба.
Реорганізація Департаменту 1987 р. проходила важко і розтяглася на декілька років. Кадровий склад ДПІ був скорочений. У оглядовій доповіді, підготовленій у ході реорганізації, підкреслювалася її нагальна потреба. "...Якою б важливою не була роль ООН, вона не є урядом урядів. Її єдина влада - це влада переконання, тому ДПІ являє собою стратегічний і найбільш зручний засіб для реалізації таких повноважень".
Функціональна структура ДПІ не раз видозмінювалася і до середини 1993 р. звелася до таких 4-х підрозділів:
Бюро спікера Генерального секретаря ООН, яке забезпечує зв'язок ГСООН й інших керівників Організації зі ЗМІ. Крім того, воно також відповідає за поширення офіційних документів, прес-релізів і інших інформаційних матеріалів ООН серед акредитованих при Організації журналістів;
Відділ ЗМІ, що займається висвітленням діяльності ООН у ЗМІ, готує теле-, радіо-, фото- інформаційні матеріали. Включає всі підрозділи колишнього Відділу інформаційних материалів за винятком Служби публікації. Крім того, Відділ ЗМІ відповідає за акредитацію і контакти з журналістами, за поширення кіно- і відеопродукції;
Бібліотечно-видавницький відділ відповідає за планування та виконання видавничої програми ООН, графічне оформлення, картографічне забезпечення. Крім того, виконує дослідницькі і довідкові функції, випускає "Щорічник ООН", "Хроніку ООН" і газету "Розвиток бізнесу". У його складі: Відділ-бібліотека ім. Дага Хаммаршельда, видавничий підрозділ, переведений із Відділу обслуговування конференцій, і Служба публікацій із колишнього Відділу інформаційних матеріалів;
Відділ сприяння і зовнішніх зносин забезпечує зв'язок і співробітництво з іншими підрозділами системи ООН і неурядовими організаціями. Розробляє політику, стратегію і програму роботи, випускає тематичні матеріали для поширення по різноманітних каналах, включаючи мережу інформцентрів ООН. Відділ об'єднує колишні: Відділ інформцентрів, Відділ комунікацій і керування програмами, Відділ поширення.
Під час реорганізації 1997р. корінних змін в інформаційних функціях основних підрозділів не відбулося. Відбувся певний перерозподіл обов'язків та додалося декілька нових секцій, які і зараз входять до структури ДПІ. Починаючи з 1 листопада 2002 р. стала діяти нова організаційна структура ДПІ, яка виглядає наступним чином: Служба Інформаційних Центрів ООН (ІЦООН); Відділ стратегічної інформаційної діяльності, що включає Секцію з питань Палестини та Деколонізації; Відділ новин і ЗМІ, до складу якого включені Центр Новин, підрозділ Радіо і підрозділ, що займається здійсненням проекту Сайберскулбас; та Відділ зв'язків із громадськістю, що містить: Секцію Неурядових Організацій (НУО), Бібліотеку ім. Дага Хаммаршельда, Картографічну Секцію, Службу Публікацій та Секцію Продажів і Маркетингу.
Одне з головних питань полягає у тому, чому Організації важливо мати добре розвиту інформаційну структуру і, зокрема, ДПІ. У досягненні своїх цілей ООН покладається на розуміння широкою громадськістю того, що вона робить. Саме в підтримці народів світу полягає гарантія подальшого існування ООН. У цьому зв'язку винятково важливу роль для Організації грає могутня комунікаційна робота. Без роботи ДПІ неможливо досягти основних цілей ООН. Наприклад, миротворча діяльність не буде успішною, якщо люди не зрозуміють того, що намагаються робити миротворці і як вони це роблять. Це означає, що діяльність інформаційної структури ООН служить інструментом для досягнення її головних цілей.
Якщо б ДПІ не було, Організації все одно знадобилась би можливість повідомляти новини про свою діяльність ЗМІ; надавати авторитетні звіти про дискусії і роботу пресі, громадськості, урядам і науковим колам; створювати можливості для акредитації, розміщення, постачання й орієнтування ЗМІ, що базуються в місцях розташування Центральних установ ООН; надавати письмову інформацію, візуальне зображення і звуковий супровід тим ЗМІ, що розташовані поза цих приміщень, і відповідати на запити ЗМІ і представників громадськості з різних куточків земної кулі. До всього цього варто додати здатність підтримувати привабливий і функціональний веб-сайт в Інтернеті.Від цих ключових задач неможливо відмовитись, і неможливо припустити, що ООН зможе вижити, не володіючи можливістю для рішення цих задач.
До цього додаються такі традиційні види діяльності, як екскурсії для відвідувачів, програми брифінгів для шкіл і коледжів, можливість влаштовувати в Центральних установах виставки, що готуються органами ООН і групами за її межами, а також наявність персоналу, здатного організовувати семінари, концерти й урочисті заходи в особливих випадках. Жодна впливова організація в жодній країні світу не

 
 

Цікаве

Загрузка...