WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Державний брендінг Фінляндії - Реферат

Державний брендінг Фінляндії - Реферат

технічних новинок. Щільність мережі мобільного зв'язку у Фінляндії найвища у світі. Більш 70 % населення мають стільникові телефони. По кількості користувачів Інтернету Фінляндія також займає перше місце у світі.
Основною задачею фінської економічної політики є постійне нагромадження "капіталу знань" і збереження передових позицій в області технологій. В умовах світової конкуренції для невеликої країни - це єдиний спосіб вижити.
Швидше всього нагромадження наукомістких технологій відбувається у Фінляндії в сфері інформаційних і комунікаційних технологій, що поєднує компанії інформаційний і комунікаційний сектори. Ця сфера включає мережу сотень дрібних і середніх підприємств, а також швидко зростаючий сектор операторів і послуг, ядром яких, безсумнівно, є Nokia.
Nokia початку свою діяльність у 1865 році під керуванням гірського інженера Фредеріка Ідестама. Компанія займалася виробництвом деревної маси на ріці Nokia - звідси і назва компанії.
У 1898 році була заснована фірма Finnish Rubber Works Ltd, а в 1912 році - Finnish Cable Works Ltd. Поступове володіння цими компаніями перейшло в руки декількох власників. У 1966 році три компанії злилися в корпорацію Nokia.
До початку 90-х років Nokia являла собою багатогалузеву компанію. Ще в 70-х роках відділ електроніки був невеликий. Основним напрямком діяльності компанії було виробництво кабелів, гуми і папери. На початку 80-х років Nokia почала процес зміцнення своїх позицій на ринку споживчої електроніки і телекомунікацій, купила кілька європейських електронних компаній. Завдяки придбанню нових компаній і історичних передумов у 1986-88 р. у Nokia було вже не менш одинадцяти виробничих ліній.
З кінця 80-х років Nokia перетерпіла значні зміни. Протягом декількох років компанія придбала і продала кілька бізнес-одиниць. З багатогалузевого конгломерату Nokia трансформувалася в компанію, що займається винятково інформаційними і комунікаційними технологіями. У період швидкого продажу власності і нових придбань на чолі посібника компанії стояла команда молодих менеджерів на чолі з Йорма Олліла. Під його керівництвом Nokia стала найбільшою у Фінляндії і ведучою у світі компанією мобільного зв'язку. Частка ринку компанії в області стільникових телефонів складає близько 30 %, залишаючи далеко за своїми основними конкурентами Motorola і Ericsson.
Nokia перетворилася в багатонаціонального гіганта маленької країни. Її внесок у фінську економіку дуже значний. Обсяг експорту однієї компанії Nokia більше, ніж у паперової промисловості - сектора, що раніше домінував в економіці. Безсумнівно, вона відіграє ведучу роль у сфері інформаційних і комунікаційних технологій. Однак Nokia не єдина компанія: цей кластер нараховує близько 3000 дрібних і середніх підприємств, близько 300 з який є прямими постачальниками Nokia, відомими як члени її мережі.
Прямий внесок Nokia у фінську економіку можна коротко відобразити в такий спосіб:
Внесок Nokia у
ВНП 4 %
Ріст ВНП 1.5 % пунктів
Бізнес-сектор 35 %
Обсяг експорту 25 %
Загальна зайнятість 1 %
Зайнятість у виробництві 5 %
Існує безліч прикладів успішної роботи Nokia в області інформаційних і комунікаційних технологій. Своєю появою і наступним ростом цей сектор зобов'язаний взаємодії різних технічних і економічних факторів. Історія показує, що, незважаючи на істотну роль виробництва телекомунікаційного устаткування в промисловому перетворенні Фінляндії в останні роки, саме організація мережі, а не виробництво устаткування підготувала ґрунт для розвитку сектора.
Починаючи з 90-х років промислова політика перетерпіла значні зміни. Особливий акцент робився на інноваціях, а також на необхідності установити національні пріоритети при розподілі убогих науково-технічних ресурсів. У той же час підкреслювалося, що ринок сам повинний визначити переможців. Інформаційні і комунікаційні технології розглядалися як сильна сторона національної економіки.
Ідучи в цьому загальному напрямку, інформаційні і телекомунікаційні технології перетворилися для Національного агентства технологій (Tekes) у задачу першорядної важливості. У системі вищого утворення інформаційним і комунікаційним технологіям також була приділена особлива увага.
У результаті економічного розвитку останнього десятиліття в міжнародній конкурентній боротьбі Фінляндія стала спеціалізуватися на секторі високих технологій і, зокрема, на інформаційних і комунікаційних технологіях. Завдяки експорту інформаційних і комунікаційних технологій зовнішня торгівля Фінляндії в області високих технологій дає більше прибутку, чим у будь-якій іншій країні Європейського союзу, за винятком Ірландії. Ще на початку 90-х років у цій сфері торгівлі дефіцит був вище за середній.
Міжнародні дослідження 90-х років (IMD і WEF) показали, що Фінляндія є однією із самих конкурентноздатних країн світу. Основними причинами цього є високий науковий і технологічний рівень, високий рівень утворення і швидка інтернаціоналізація. Фінляндія є одним з найбільш передових виробників і користувачів інформаційних і комунікаційних технологій. Порівняльні дослідження показують, що базова структура економіки, включаючи технологічну і соціальну інфраструктуру, підвищує конкурентноздатність нації до рівня вище за середнє.
Міжнародна конкуренція перетворюється в боротьбу за інвестиції у високі технології і кваліфіковану працю, країни і регіони борються за капітал і високо освічений персонал. Завдяки технічному розвитку Фінляндія значно збільшив свої переваги як країни, сприятливої для розміщення компаній.
Вирішальним для майбутнього Фінляндії й іншоїЄвропи буде ефективність адаптації інформаційних і комунікаційних технологій у різних сферах. Фінляндія пішла далеко вперед як виробник і користувач інформаційних і комунікаційних технологій. Проте, у застосуванні інформаційних технологій вона явно відстає від, наприклад, Сполучених Штатів. У результаті технічного розвитку засобів масової інформації, інформаційні технології і телекомунікації зливаються в єдиний сектор, що частково контролюється великими міжнародними компаніями. У цій "історії" роль Фінляндії буде полягати в спеціалізації й організації мереж компаній, а також у встановленні партнерських відносин як усередині країни, так і на міжнародному рівні.
Звісно, що головним елементом, який представляє державний бренд Фінляндії на світовій арені є корпорація Nokia. Але не треба й принижувати внесок й туристичної індустрії. Схильність фінів до зимових видів спорту спричинило розвиток інфраструктури туристичної галузі в середині країни. А впровадження інформаційних технологій, зріст телефонної комерції дало змогу Фінляндії вийти на перше місце в Європі по обслуговуванню туристів в зимовий період року. Але й на цьому фіни не зупинились, і зараз створено багато туристичних програм які розраховані на залучення туристів в Фінляндію в літній період року. Але знов таки використовуючи власні неповторні природні ресурси. Завдяки залученню інвесторів вдалося построїти турбази на яких є термальні джерела, душе широко рекламується велосипедний туризм в Фінляндії. А отже гасло, якого дотримуються всі туристичні компанії Фінляндії - "Країна тисячі озер" є не просто рекламним гаслом, а й тим стержнем, на якому тримається державний бренд країни.
Все це з року в рік переконує всіх, що фіни не просто мовчазний народ. За мовчанням криється великий потенціал щодо перетворень у власній країні.
Отже, лідируюча позиція на ринку інформаційних технологій, швидке впровадження цих технологій в користування на рівні уряду, підтримка вітчизняних виробників програмного забезпечення ІТ, високий рівень використання радіо та телекомунікаційних мереж, високий коефіцієнт використання Інтернету (60% населення, в той час як в Україні лише 6%), широке використання електронної комерції формує наше уявлення про Фінляндію, а отже і Фінляндський національний бренд.
До того ж наявність на території Фінляндії офіційної резиденції Санта-Клауса, з дитинства формує у нас симпатію до цієї маленької, але дуже потужної країни.
Використанні джерела:
1. http://finland.cimo.fi/
2. http://www.weforum.org/site/homepublic.nsf
3. http://www.finlandia.ru
4. http://www.allfinland.fi
5. http://www.finntur.fi
6. http://www.wdi.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...