WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Аналіз конфлікту Росія-Грузія (лабораторна) - Реферат

Аналіз конфлікту Росія-Грузія (лабораторна) - Реферат


Лабораторна робота
на тему:
Аналіз конфлікту Росія-Грузія
На даному етапі розвитку міжнародних відносин Україна знаходиться на перехресті інтересів країн Заходу світу (країни Європейського союзу, США) і сходу (Росія), тому Я вважаю доцільним в якості проблемної ситуації в міжнародних відносинах обрати конфлікт між Грузією (яка прийняла бік США) І Росією. Результатах цього дослідження, можуть також бути рекомендаціями, щодо поведінки Україні в сфері міжнародних відносин з цими країнами.
Компоненти інформаційно - аналітичної діяльності:
Мета - мета полягає в тому, щоб визначити сутність, причини та наслідки, тенденції та основний результат в обраній мною конфліктній ситуації.
Сутність - полягає в тому, що деякі домінуючі в міжнародній політиці країни, а саме Росія і США, бажають розширити території свого впливу.
Причина - полягає в тому, що Грузія, як економічно і політичне слабо розвинута країна, намагається знайти собі країну-партнера, яка б могла їм допомогти в вирішені економічно-політичних проблем.
Наслідок - Грузія дозволяє розмістити на своїй території контингент військ США, аморфно відноситься до прохання Росії, щодо сприяння знищенню Чеченських бандитських формувань. Як наслідок збільшується протистояння Росія-США на світовій арені.
Тенденції - тобто подальший розвиток можливий в двох напрямках:
1. Грузії остаточно буде відмовлено в фінансових кредитах США, що стане
причиною закінчення конфлікту між Грузією і Росією, бо Грузія буде
вимушена прийняти сторону Росії.
2. Фінансова допомога з боку США не буде припинена і конфлікт між
Грузією і Росією може розвиватися по висхідній
Основний результат - основним результатом ІАР є вивідна (аналітична) інформація, що формується після детального розбору і аналізу міжнародної Інформації.
Основні завдання ІАР в конкретній ситуації.
o Знайти в інформаційному потоці саме ті факти, що викликають
інтерес, дають найбільш точну та достовірну інформацію, повністю
розкривають сутність, причини та наслідки, а також тенденції розвитку
ситуації.
В даній проблемній ситуації самим складним було знайти саме точні та достовірні факти, бо джерела різних країн надають різну інформацію щодо цього конфлікту. Наприклад інформацію про знищення банд.формувань на кордоні Грузії і Росії інформаційні агентства цих країн подає з зовсім протилежними показниками: Росія повідомляє, що Грузія веде себе пасивно, і що Грузинська армія просто не здатна воювати, при цьому грузинські ЗМІ повідомляють, що армія знаходиться в найкращому стані і тількі економічні причини можуть завадити їй.
o На підставі проведеного глибокого аналізу зробити висновки, та
внести пропозиції, щодо прийняття рішень.
Функції інформаційно-аналітичної діяльності.
Розрізняють такі функції ІАД пізнавальна і перетворююча.
Пізнавальна (гносеологічна) - аналітична, головними проблемами є предмет та джерела пізнання. Головним завданням пізнавальної функції є знайти в потоці міжнародної інформації потрібну інформацію та проаналізувати її.
Щоб дослідити цю проблемну ситуацію було оглянуто (тобто пізнано) багато відкритих джерел, в основному це були ЗМІ. І в процесі пізнання було проаналізовано і вибрано саме ті факти, які на мою думку є найбільш вагоміші.
Перетворююча - це функція синтезу всієї відібраної та проаналізованої інформації.
Після того, як інформація була зібрана і проаналізована відбувся синтез всієї інформації, тобто всі ті шматочки які були зібрані і оброблені склали єдиний образ цієї проблемної ситуації.
Щоб повністю дослідити цю конфліктну ситуацію, мною було обрано такі методи емпіричного пізнання :
Спостереження - сприйняття інформації, обумовлене завданням знайти потрібні факти для повного розуміння і сприйняття обраної конфліктної ситуації.
Опис - відтворення характеристик об'єкта з метою створення у свідомості інших образів цього об'єкта.
На емпіричному рівні ставиться завдання отримати необхідні дані про окремі властивості й відношення об'єктів, впорядкувати їх, систематизувати та описати.
та форми теоретичного пізнання:
Відчуття - це образ який склався на основі спостереження та опису, і є відображенням окремих властивостей предметів пізнання.
Сприйняття - цілісний образ об'єкта, як синтез відчуттів, пов'язаних одне з одним відповідно до того, як пов'язані між собою властивості того чи іншого об'єкту.
Уявлення - цілісне відображення у свідомості предметів і явищ. На відміну від відчуття і сприйняття уявлення формується поза органами почуттів людини.
Для теоретичного рівня характерні поглиблений аналіз емпіричних даних, проникнення в сутність явищ, пізнання причиново-наслідкових зв'язків, внутрішніх тенденцій розвитку.
Обрані рівні та форми ІАР в обраній проблемній ситуації.
Виділяють два рівні ІАР:
o Інформаційний рівень
o аналітичний рівень
З позицій прийняття рішень ще розрізняють оперативний, тактичний і стратегічний рівні ІАР.
Для обраної проблемної ситуації Я обрав :
- інформаційний рівень, що полягає в пошуку, збиранні, зберіганні та
поширенні інформації.
- аналітичний рівень, що полягає в узагальнені, класифікації
інформації, її аналізі і перетворені, розробці висновків, пропозицій,
рекомендацій а прогнозів.
З форм ІАР виділяють:
4 моніторинг (інформаційні зведення й огляди)
4 аналіз зовнішньополітичної діяльності (ефективність прийняття
рішень)
4

 
 

Цікаве

Загрузка...