WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Індекси глобалізованості країн світу - Реферат

Індекси глобалізованості країн світу - Реферат


Реферат
на тему:
"Індекси глобалізованості країн світу"
Індекс Глобалізованості розраховується фахівцями журналу Foreign Policy разом з консалтинговою компанією A.T.Kerny другий рік підряд. Для рейтингу Індексу Глобалізованості-2002 використовувалися дані про глобальну інтеграцію країн за 2000 рік. Цього разу, унаслідок більшого включення країн Африки, Центральної і Східної Європи і Південної Азії, оцінювалася участь у світових процесах 62 країн. Зараз у розрахунок Індексу входить 85% світового населення і 90% його виробництва. Крім того, в індекс того року включені нові політичні змінні, котрі визначають ступінь залучення країни в міжнародну дипломатичну діяльність і міжнародну безпеку (оцінювалося членство країн у міжнародних організаціях, участь у міжнародних миротворчих місіях і кількість дипломатичних представництв в інших країнах). Ще одним додатковим критерієм у розрахунку Індексу-2002 став облік останніх прогнозів розвитку тих чи інших тенденцій. Ці зміни дозволили простежити деталі мінливої географії розподілу ступеня глобалізованості, статус ринків, що розвиваються, і вплив глобалізації на урядові витрати.
Підтримувана сильним економічним зростом, глобальна інтеграція в 2000 році значно поглибилася, і більшість індикаторів міжнародного обміну досягли рекордних рівнів. Так, у 2000 році обсяг світового товарного експорту збільшився більш, ніж на 12%, у той час як обсяг торгівлі послугами збільшився на 6,1% - у 3 рази більше в порівнянні з попереднім роком. Рекордного збільшення в 2000 році досягли потоки прямих іноземних інвестицій (FDI) - до $1,27 трлн. у порівнянні з $1,08 трлн. у 1999 році. Велика частина цих інвестицій була результатом процесів міжнародних злиттів і поглинань компаній. Так, у 2000 році прибуток більшості французьких компаній, отриманий від їхніх іноземних філій, майже в 2 рази перевищив їхній доход від внутрішніх продажів. Обсяг закордонних продажів у середньому був рівним обсягу внутрішніх продажів лідируючих компаній Великобританії, Німеччині й Італії.
Сильна світова економіка і безліч подій, зв'язаних з міленіумом, стали передумовою самого бурхливого розвитку туристичної галузі за останнє десятиліття. У 2000 році було здійснено 698,8 млн. міжнародних подорожей, що на 50 млн. більше в порівнянні з попереднім роком.
Підсилилися й інші аспекти інтеграції. Трафік міжнародних телефонних розмов, наприклад, у 2000 році збільшився на 10 млрд. хвилин. Число хостів в інтернеті в 2000 році виросло на 44%, однак, це на 1/3 менше в порівнянні з періодом буму в dot-com індустрії.
Одним словом, у 2000 році рівень глобальної інтеграції досяг нових висот, завершивши десятиліття небувалого росту міжнародної економічної і політичної активності, а також підвищення мобільності людей, інформації й ідей. Воля залишиться визначальною характеристикою нашого світу, однак її стабільність не можна приймати за належне. Проте, у випадку уповільнення процесів глобалізації основний удар прийдеться саме на країни з високим індексом глобалізованості.
Як і в 2001 році, невеликі торгові країни показали великий ступінь інтеграції у світову економіку в порівнянні з їх більш великими сусідами. У 2001 році найбільше глобалізованою нацією був Сінгапур. Цього року в рейтингу лідирує Ірландія, що займала 6-ю позицію в 2001 році.
Сильна пробізнесова політика Ірландії й англомовне населення давно залучали інтерес іноземних компаній, що сприяло трансформації острова в дуже привабливе місце інвестування. Для залучення іноземного капіталу й інвестицій у технологічний сектор у країні були знижені ставки корпоративних податків (і так вже одних з найнижчих у Європі) і був прийнятий Національний план розвитку, метою якого є удосконалення інфраструктури і підвищення ефективності уряду. Приватизація державних активів у телекомунікаційному і банківському секторах позитивно відбилася на рівні інвестицій, у той час як приєднання Ірландії до зони євро значно послабило бар'єри для фінансових потоків в і з інших країн зони євро.
Позитивно на Ірландії позначився і глобальний бум у технологічному секторі. Інвестиції в сектор високих технологій пояснюють постійно збільшується приплив FDI в Ірландію - з $3 млрд. у рік у середині 1990-х років до $20,5 млрд. у 2000 році, чи майже $5,5 тис. на душу населення (у 3 рази більше в порівнянні з $1653 на душу населення у Фінляндії).
Досить високими залишаються й інші показники Ірландії. Наприклад, що розвивається туристична галузь і розвинута телекомунікаційна інфраструктура вивели країну на передові позиції по міжнародних персональних контактах, у той час як швидкий зріст числа користувачів Інтернету забезпечив країні місце серед європейських інтернет-лідерів.
Зсув Сінгапуру на 3-ю позицію в рейтингу Індексу Глобалізованості-2002 відбулося в основному внаслідок погіршення визначених економічних індикаторів країни. Залишаючись ведучою торговою нацією світу, Сінгапур не зміг цілком використовувати переваги глобальних потоків капіталу. Реорганізація основної фондової біржі сприяла залученню додаткового капіталу і позиціонувала країну як майбутній фінансовий центр. Однак Сінгапур, мабуть, виявився менш привабливим у порівнянні з іншими більш великими і більш динамічними центрами. Так, потоки капіталу в Ірландії з 1998 року по 2000 рік збільшилися на $26 млрд., у Сінгапурі їхній приріст склав лише $1,3 млрд.
Проте, Сінгапур утримує високі позиції по інших категоріях, особливо, у відношенні персональних контактів. Країна залишається світовим лідером по трафіку міжнародних телефонних переговорів на душу населення. Так, у 2000 році трафік збільшився на 2,5%, досягши в загальному близько 400 хвилин на людину вихідних міжнародних дзвінків (показник по вхідним міжнародних дзвінках складає 317 хвилин на людину).
Найбільше інтернетизованими країнами залишаються США і Канада. США лідирують за рівнем розвитку інфраструктури інформаційних технологій з 1 інтернет-хостом на кожних 3 жителів, що більш ніж у 3 рази перевищує показники Швеції, Норвегії і Фінляндії і більш ніж у 10 разів перевищує показник Великобританії. У США також розміщено близько 77 тис. зі світових 118 тис. безпечних серверів. Велика частина світового інтернет-контента фізично розміщується в США.
Індекс Глобалізованості в 2001 році показав, що наприкінці 1990-х років скандинавські країни набагато

 
 

Цікаве

Загрузка...