WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Індекси глобалізації, порівняльна характеристика національної, регіональної та міжнародної інформаційної політики Франції - Реферат

Індекси глобалізації, порівняльна характеристика національної, регіональної та міжнародної інформаційної політики Франції - Реферат

попереду держав із масштибною економікою. У деяких випадках та сама інтеграція, котра раніше приносилахвилю інвестицій, стала чинником їх припинення.
В майбутні роки продовжиться експансія Інтернету, зокрема у таких країнах, що розвиваються, як Індія і Китай. Новий акцент на боротьбу з тероризмом може позитивно відбитися на ступені міжнародного політичного співробітництва. Незважаючи на те, що першочерговим завданням країн зараз є вихід з поточних економічних труднощів, вони продовжують зміцнювати механізми глобальної інтеграції. провести порівняльний аналіз критеріїв міжнародної, регіональної та національної інформаційної політики (ІП). У 2000 році рівень глобальної інтеграції досягнових висот, завершивши десятиліття небувалого росту міжнародної економічної і політичної активності, а також підвищення мобільності людей, інформації та ідей. Свобода залишиться визначальною характеристикою нашого світу, однак її стабільність не можна приймати за належне. У випадку уповільнення процесів глобалізації основний удар прийдеться саме на країни з високим індексом глобалізованності. Нинішній рейтинг індексу глобалізованості дає ясно зрозуміти: технологічна та персональна інтеграції продовжуються навіть у тих країнах, чий загальний рівень інтеграції є мінімальним.
" провести порівняльний аналіз критеріїв міжнародної, регіональної та національної інформаційної політики (ІП)
Для проведення порівняльного аналізу оберемо одну з країн. Нехай це буде, наприклад, Франція.
Національна ІП: Ключовим орієнтиром ІП держави є подолання цифрового розриву і становлення інформаційного суспільства. Він включає у себе такі компоненти: розвиток інформаційних супермагістралей (із забезпеченням франкомовності мереж), електронного ринку і банківської сфери, лібералізація комунікацій, оновлення інформаційного законодавства, стимулювання наукових досліджень у галузі інформаційного бізнесу, створення систем безпеки інформації і попередження комп'ютерних злочинів, проведення вимірів і моніторинг просування до інформаційного суспільства. План дій наступний: комп'ютеризація шкіл, виконання проектів з підтримки національної культури і розробки національного контенту, розвиток сфери суспільного ІТ сервісу, підтримка малих і середніх підприємств, розвиток електронної торгівлі, сприяння і здійснення інновацій. Усі ці положення документальна зафіксовані в Урядовій Програмі Інформаційного суспільства.
Регіональна ІП: найбільшим регіональним об'эднанням, до якого входить Франція, - це Євросоюз. На цьому рівні ключовою ціллю є забезпечення конкурентноспроможностіта прискореного розвитку економіки Європи. Пріоритетними напрямками роботи є забезпечення доступу населення до дешевого, швидкого і безпечного Інтернету, інвестиції капіталів в людей та їх кваліфікаці, прискорення введення юридичного середовища інформаційного суспільства. Розвиток інформаційної інфраструктури, поширення відповідних послуг в межах Євросоюзу, моніторинг результатів виконання програми.
Міжнародна ІП: на міжнародному рівні Франція намагається вдосконалити інформаційний обмін, підкреслює важливість електронног ринку торгівлі і послуг. В рамках співробітництва з ОЄСР МЗС Франції та Державний комітет з промисловості продовжують активну політику розвитку французьких мультимедійних систем і засобів телекомунікації та аудіовізуального спілкування. На МЗС Франції покладено наступні завдання: забезпечити підтримку позиції держави на міжнародних форумах, в ході візитів, переговорів, неофіційних зустрічей; координувати ініціативи урядових органів, корпорацій, приватних власників щодо співробітництва з ООН/ЮНЕСКО, ЄС, СОТ та іншими організаціями; підтримувати вітчизняних виробників шляхом поширення через дипломатичні установі та інформаційно-культурні центри повідомлень про Урядову Програму з інформаційного суспільства.
Отже, бачимо, що Франція, як і більшість країн світу, зрозуміла зміни, які відбуваються в суспільстві і необхідність їх якомога більш ефективного врегулювання. Для цього було розроблено ряд програм, якими визначається внутрішня, зовнішня, регіональна інформаційна політика. Франція притримується основних принципів, розроблених на зустрічі країн Великої Сімки в Брюселі, лютий 1995 року:
" сприяння динамічній конкуренції в області розвитку телекомунікацій;
" заохочення приватних капіталовкладень у розвиток інформаційної інфраструктури;
" участь у розробці гнучкого, здатного до адаптації, законодавства в сфері інформатизації;
" забезпечення відкритого доступу до інформаційних мереж;
" сприяння наданню громадянам ефективних і доступних інформаційних послуг;
" участь в обговоренні міжнародних проблем побудови глобального IС.
Саме ці принципи закладені Францією в основу її національної ІП. Їх реалізація базується на галузях, де Франція має переваги над іншими країнами. В результаті країна має можливість гідно представляти себе на міжнародному та регіональному рівнях. Тут вже цілі більш розмиті, але формула залишається сталою: сукупність сильних країн дають сильний регіон, котрий здатен захистити твої інтереси. Міжнародні відносини та ефективна міжнародна ІП - основа процвітаючого світу в цілому. Важливо також відмітити передбачену наявність контролю над виконанням усіх задекларованих принципів. На кожному з рівнів визначені документально механізми подібного регулювання. Це допомагає уникнути голослівних фраз та здійснювати постійний моніторинг ситуації, оперативно реагуючи на зміни.
Франція чітко визначилася зі своєю ІП на усіх рівнях та шляхами її реалізації. Держава спраді є одним з передових світових лідерів в галузі ІТ та побудови інформаційного суспільства. Її досвід варто вивчати і застосовувати його елементи на практиці в Україні.
Д ж е р е л а
Сайти:
1. http://www.wdi.ru /World Discusions/
2. http://www.future.museum.ru/part06/060402.htm
3. http://www.isn.ru/index112.shtml
4. http://di.iis.ru:82/arc/infosoc/emag.nsf/BPA/1f41ce7df933b2dfc32568c50027cde3
Книжки:
1. Є.А. Макаренко Міжнародні Інформаційні Відносини, Київ-2002
2. Є.А. Макаренко Європейська Інформаційна Політика, Київ-2000
3. Є.А. Макаренко Інформаційне суспільство, політика, право в програмній діяльності ЮНЕСКО,
Київ -2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...