WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Індекси глобалізації, порівняльна характеристика національної, регіональної та міжнародної інформаційної політики Франції - Реферат

Індекси глобалізації, порівняльна характеристика національної, регіональної та міжнародної інформаційної політики Франції - Реферат


Реферат
на тему:
Індекси глобалізації, порівняльна характеристика національної, регіональної та міжнародної інформаційної політики Франції
Індекс Глобалізації-2003
Індекс Глобалізованості розраховується фахівцями журналу Foreign Policy разом з консалтинговою компанією A.T.Kerny четвертий рік підряд. Для рейтингу Індексу Глобалізованості-2003 використовувалися дані про глобальну інтеграцію країн за 2000 рік. Цього разу, унаслідок більшого включення країн Африки, Центральної і Східної Європи і Південної Азії, оцінювалася участь у світових процесах 62 країн. Зараз у розрахунок Індексу входить 85% світового населення і 90% світового виробництва. При складанні рейтингу аналітики враховують чотири основних параметри. Це економічна інтеграція - обсяг міжнародної торгівлі, інвестицій та різного роду виплат (у тому числі зарплат), що здійснюються з перетинанням державних кордонів; персональні контакти - зокрема, міжнародні поїздки і туризм, обсяг міжнародних телефонних переговорів, поштових відправлень та переказів. Крім того, враховується кількість користувачів Інтернету і кількість інтернет-серверів, а також залученість країни в міжнародну політику, зокрема членство у міжнародних організаціях та кількість посольств. Цього року в індекс також включені нові політичні фактори, котрі визначають ступінь залучення країни в міжнародну дипломатичну діяльність і міжнародну безпеку (оцінювалося членство країн у міжнародних організаціях, участь у міжнародних миротворчих місіях і кількість дипломатичних представництв в інших країнах). Ще одним додатковим критерієм у розрахунку Індексу-2002 став облік останніх прогнозів розвитку тих чи інших тенденцій. Ці зміни дозволяють простежити деталі мінливої географії розподілу ступеня глобалізованності, статус ринків, що розвиваються, і вплив глобалізації на урядові витрати.
Двадцятка найбільш глобалізованих країн світу
1. Ірландія Підтримувана сильним економічним ростом, глобальна інтеграція в 2002 році значно поглибилася, і більшість індикаторів міжнародного обміну досягли рекордних рівнів. Так, у 2000 році обсяг світового товарного експорту збільшився більш, ніж на 12%, у той час як обсяг торгівлі послугами збільшився на 6,1% - у 3 рази більше в порівнянні з попереднім роком. Рекордного збільшення в 2000 році досягли потоки прямих іноземних інвестицій (FDI) - до $1,27 трлн. у порівнянні з $1,08 трлн. у 1999 році. Велика частина цих інвестицій була результатом процесів міжнародних злиттів і поглинань компаній. Так, у 2000 році прибуток більшості французьких компаній, отриманий від їхніх іноземних філій, майже в 2 рази перевищив їхній прибуток від внутрішніх продажів. Обсяг закордонних продажів у середньому був рівним обсягу внутрішніх продажів лідируючих компаній Великобританії, Німеччині й Італії.
Сильна світова економіка і безліч подій, зв'язаних з мілленіумом, стали передумовою самого бурхливого розвитку туристичної галузі за останнє десятиліття. У 2000 році було здійснено 698,8 млн. міжнародних подорожей, що на 50 млн. більше в порівнянні з попереднім 2001 роком. Підсилилися й інші аспекти інтеграції. Трафік міжнародних телефонних розмов, наприклад, у 2000 році збільшився на 10 млрд. хвилин. Число хостів в інтернеті у 2000 році виросло на 44%, однак, це на 1/3 менше в порівнянні з періодом буму в dot-com індустрії.
Відповідно до проведеного дослідження, Ірландія другий рік підряд утримує першу позицію в рейтингу глобалізації країн світу. Вона значно випередила інші відкриті економіки світу, такі як Сінгапур (4 місце) та нова Зеландія (15). Ірландія також має найвищий ступінь економічної інтеграції. Вступ країни в зону євро значно ослабив бар'єри, котрі раніше існували щодо потоків капіталів в інші країни ЄС. Позитивним явищем також став бум інформаційних технологій, який стимулював потужні інвестиції таких компаній, як Microsoft, Intel, Gateway.
Зсув Сінгапуру на четверту позицію пояснюється погіршенням визначених економічних індикаторів країни. Сінгапур не зміг цілком використати переваги глобальних потоків капіталу. Реорганізація основної фондової біржі сприяла залученню додаткого капіталу і позиціонувала країну як майбутній фінансовий центр. Однак, Сінгапур, виявився найменш привабливим у порівнянні зі ншими більш великими і більш динамічними центрами.
2. Швейцарія
3. Швеція
4. Сінгапур
5. Нідерланди
6. Данія
7. Канада
8. Австрія
9. Великобританія
10. Фінляндія
11. США
12. Франція
13. Норвегія
14. Португалія
15. Чехія
16. Нова Зеландія
17. Німеччина
18. Малайзія
19. Ізраїль
20. Іспанія
Україна
2003 року Україна зберегла свої позиції у світовому рейтингу за рівнем глобалізації, обігнавши за цим показником Росію, яка ще у 2001 випереджала нас на дві позиції в підсумковій таблиці, а за останній рік опустилась на цілих шість сходинок (з 45 на 51). Як повідомило агентство Washington ProFile, за підсумками минулого року Україна посіла 42-ге місце у світі за рівнем глобалізації. Зокрема Україна обігнала Росію за рівнем залучення економіки у світову економічну систему (за цим показником Україна посіла 35-те місце, Росія - 51-ше), за обсягами міжнародної торгівлі (11-те і 40-ве місця), за людським чинником (43-тє і 54-те місця). Водночас за кількістю громадян країни, які відвідали інші країни, Україна та Росія посідають відповідно 34-те і 33-тє місця.
Водночас, Росія випереджає Україну за кількістю міжнародних організацій, у роботі яких вона бере участь (12-те і 22-ге місця відповідно), а також за кількістю інтернет-серверів (41-ше і 45-те місця). Для порівняння агентство відзначає, що за останнім показником Великобританія посіла 9-те місце, далі йдуть Фінляндія, США та Франція, на 15-й позиції - Чехія, на 17-й - Німеччина, на 32-й - Польща, 35-й - Японія, 51-й - Китай. Крім того, експерти наголосили, що 2002 року у світі стало менше туристів, які здійснюють подорожі в інші країни, а також зменшилися обсяги міжнародної торгівлі. Упорядники індексу підкреслили, що рівень економічної інтеграції особливо помітно знизився в Західній Європі.
Висновки
Як і в попередніх рейтингах індексу глобалізації, у 2003 році маленькі нації, котрі займаються торгівлею, виявились

 
 

Цікаве

Загрузка...