WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Індекс глобалізації - Реферат

Індекс глобалізації - Реферат

два рази рівень Німеччини і Франції й у п'ять разів - рівень Великобританії.
У Швеції і Швейцарії, де невеликий внутрішній ринок і висококваліфікована робоча сила, є здатність конкурувати в будь-якому місці світу через розвиток глобальних компаній. На ступінь глобалізованості невеликих країн впливає ще безліч інших факторів. Сінгапур активно сприяє міжнародному туризму ( на одного мешканця Сінгапуру припадає три туристи). Окрім того він значно перевершує інші країни в ступені міжнародних контактів між людьми і вихідних міжнародних дзвоників на душу населення, що складають 390 хвилин у рік. Не зважаючи на високі обсяги торгівлі та рівень прямих іноземних та портфельних інвестицій, повна приватизація і прямий контроль над Інтернетом створили гальмуючий ефект у цій країні.
З огляду на це можна зазначити, що Інтернет відіграє значну роль у процесі глобалізації. Розвиток Інтернет технологій також дозволив Швеції і Фінляндії досягти високого ступеня інтеграції з усім іншим світом, і надалі вона, як видно, буде поглиблюватися швидше і швидше. Можливо, саме цим країнам у найближчі роки призначено стати лідерами в процесах глобалізації, змістивши з цієї позиції Сінгапур.
У цей же час, значний відрив невеликої кількості країн від усього іншого світу і відсутність яких-небудь зрушень у багатьох країнах, що залишаються за процесами глобалізації, дає можливість стверджувати, що внайближчі роки розривши між першою й останньою групами країн буде тільки збільшуватися.
Цифрова безодня
Проблема "цифрової нерівності" - питання, що активно обговорюється в усьому світі.
Мова йде про збільшення "цифрової нерівності" як усередині окремих країн, так і між розвиненим і світом, що розвивається, що нагадує скоріше "цифрову безодню" (див. графік). Практично вся економічна активність, що має відношення до інформаційних і комунікаційних технологій сконцентрована в розвитому світі. Наприклад, у більшості країн Африки кількість активних користувачів Інтернет не перевищує декількох сотень.
Однак серед розвинених країн також існує значне "цифрова нерівність". Інтернет широко розповсюджений у США, а також сусідньої з ними Канаді. Вже в 1998 році більш 25% населення обох країн були користувачами Інтернету, зараз цей показник перевищує 40%. США і Канада також є лідерами по використанню безпечних послуг в Інтернету, що дозволяють займатися електронною торгівлею.
Однак найбільше широко Інтернет розповсюджений у країнах Скандинавії. У 1998 році користувачі Інтернетом у Швеції складали 39% усього населення, зараз їхня кількість перевищує 45%. Фінляндія і Норвегія є лідерами серед країн по кількості інтернет хостів, у кожній з цих країн на 1000 користувачів Інтернетом приходиться більш 70 серверів, зв'язаних прямо з Всесвітньою Павутиною. Ці три скандинавські країни практично цілком переорієнтували свої традиційні виробництва і інженірінг на роботу в сфері інформаційних технологій. Крім того, усі три країни продовжують відкривати свої границі назустріч торговим і інвестиційним потокам, будучи, таким чином, безумовним прикладом глобальної інтеграції. На сьогодні у Швеції і Фінляндії знаходяться дві самі великі компанії по виробництву мобільних телефонів - Ericsson і Nokia. Це дозволило цим країнам зайняти третє і п'яте місце в Індексі найбільше глобалізованості країн світу. Так завдяки можливості приєднання до Інтернету за допомогою мобільного телефону більш 60% населення Стокгольма користаються його послугами - це найвищий показник серед усіх міст світу. Що ж стосується Фінляндії, капіталізація її телекомунікаційного гіганта Nokia перевищує ВВП цієї країни. Природно, така величезна компанія займає значну частку в обсягах торгівлі й інвестиційних потоків Фінляндії.
Рівність, воля, корупція і глобалізація
Критики глобалізації часто говорять про те, що вона збільшує нерівність у доходах населення усередині країни. Однак дані цього дослідження не дозволяють простежити яку-небудь залежність між різницею в рівнях доходу і ступенем глобалізації в окремо узятій економіці. Так, на деяких високо глобалізованості знову виниклих ринках (таких як Польща, Ізраїль, Чехія, Угорщина) розподіл доходів серед населення значно більш порівнянне, ніж на деяких знову виниклих ринках, що займають нижні ступіні Індексу Глобалізованості (таких як Росія, Китай і Аргентина). Є і виключення: Малайзія, наприклад, є більш глобалізованою, ніж Польща, однак різниця в рівні доходів її населення також вище. Проте, більшість країн, як розвитих, так і що розвиваються, попадає під загальну модель: більш глобалізованою країні характерний менший розрив у рівні доходів її населення.
Такі дані дають можливість зробити висновок про те, що нерівність у доходах в окремо узятій економіці залежить скоріше від історії економічного розвитку цієї країни, темпів росту її економіки, рівня цін і оплати праці, розвиненості соціальної сфери і політики в сфері утворення, чим від глобалізації і лібералізації торгівлі.
Крім того, зіставлення даних Індексу глобалізованості з даними Індексу економічної волі, розроблювального Freedom House, дає можливість простежити очевидну кореляцію в цих двох індексах. Більш глобалізовані країни мають, як правило, більше цивільних прав і політичних воль.
Також просліджується надзвичайно висока кореляція між Індексом глобалізованості і ступенем корумпованості країн, вимірюваним міжнародною незалежною організацією Transparency International, що припускає очевидну взаємозалежність ступеня глобалізованості країни і "чистоти" її уряду.

 
 

Цікаве

Загрузка...