WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Індекс глобалізації - Реферат

Індекс глобалізації - Реферат


Реферат
на тему:
Індекс глобалізації
Індекс глобалізації розраховується під редакцією американського журналу Foreign Policy за допомогою фахівців консультаційно-аналітичного агентства A.T. Kearney для 62 розвинених і країн, що розвиваються.
Індекс визначає ступінь глобалізованості окремо узятої країни за допомогою розкладання цього процесу на окремі складові. Індекс демонструє політичну, соціальну, економічну і технологічну інтеграцію країни у світове співтовариство.
Усього відслідковується 17 різних критеріїв. Серед них рівень міжнародної торгівлі й інвестицій, участь у міжнародних організаціях і програмах, включаючи місії ООН, розвиток міжнародного туризму, кількість телефонних переговорів із зарубіжжям.
Цілих три критерії для визначення індексу глобалізації відведено рівню розвитку в країні мережі Інтернет:
-кількість користувачів
-кількість хостів
-перелік безпечних послуг, за допомогою яких здійснюється комунікація, пошук інформації, а також грошові трансакції.
Індекс глобалізованості вимірює рівень особистих контактів за межами даної країни шляхом комбінування даних про міжнародні телефонні дзвоники, туризм, грошові перекази та інші міжнародні трансакції.
У економіці:
-вимірюється ступінь економічної інтеграції;
-відслідковується рух товарів і послуг, вивчаючи зміну частки кожної країни в міжнародній торгівлі;
-вимірюється відкритість національних економік, зіставляючи внутрішні і світові ціни;
-відслідковуєтья рух грошових потоків, зводячи в таблиці внутрішні і зовнішні потоки прямих іноземних інвестицій і портфельного капіталу, а також платежі іноземним інвесторам і надходження від зовнішніх інвестицій.
Останні роки індикатори глобальної інтеграції демонструють значний ріст. Це можна простежити на пожвавленні туристичного бізнесу, рекордній оцінці трафіку міжнародних телефонних переговорів, поширення та розширення мережі Internet і т.д.
Нові інформаційні технології сприяють процесам глобалізації не тільки шляхом полегшення спілкування, а й певної ідеологізації. Окрім того інформаційні технології дають країнам можливість підтримувати високий ступінь економічної інтеграції один з одним. Найбільш очевидна ця інтеграція на фінансових ринках, що використовують останні інформаційні технології для звертання $1,5 трлн. по усьому світі щодня. Потоки облігацій і акцій відносно 1970 року збільшилися в 54 рази в США, 55 разів - у Японії і 60 разів - у Німеччині.
Але з огляду зменшення обсягів зовнішньої торгівлі спричинених кризами в Латинській Америці, Азії, Росії, складається ситуація, коли глобальна інтеграція на технологічному рівні значно випереджає економічну, оскільки для цієї сфери характерним на сьогодні є уповільнення темпів зростання.
Практичні цифри виявляються дуже несподіваними, починаючи від швидкості і масштабів глобальної інтеграції і закінчуючи впливом глобалізації на різницю в доходах населення, процеси демократизації і ступінь корумпованості окремо узятої країни.
Наприклад США, що має зовнішні риси світового панування, виявляється не є лідером в глобальних інтеграційних процесах. Згідно з цим індексом втягненість тієї чи іншої крани у процес глобалізації співвідноситься з обсягом її міжнародного обміну і з багатством міжнародних зв'язків.
Поряд з "традиційними факторами національної могутності країни (територія, населення, рівень економічного зростання, чисельність армії та ступінь її укомплектування, науково-технічна база, система союзів та ін.) глобалізація висуває на перший план нові фактори сили:
інформаційно-комунікаційний потенціал, положення на світових фінансових ринках, сучасні технології, спроможність впливати через міжнародні організації, ідейно-політичні важелі.
З огляду на це поточний розподіл країн за ступенем глобалізованості є цілком закономірним.
Рейтинг країн за ступенем глобалізації:
1.Ірландія 11.Норвегія
2.Швейцарія 12.США
3.Сінгапур 13.ФранціяІталія
4.Голландія 14.Німеччина
5.Швеція 15.Португалія
6.Фінляндія 16.Чеська республіка
7.Канада 17.Іспанія
8.Данія 18.Ізраїль
9.Австрія 19.Нова Зеландія
10.Великобританія 20.Малайзія
Найбільш глобалізовані країни
Найкраще використали процес глобалізації такі країни як Ірландія, Швейцарія, Сінгапур, Нідерланди, Швеція. Це зумовлено тим, що ці невеликі за розміром країни використали глобальні ринки щоб отримати ті товари, фінансові засоби та послуги, які неможливо отримати чи виробити на національному рівні, а з іншого боку вони глобалізували свої унікальні ресурси ( вигідне географічне положення, унікальні людські, інтелектуальні чи геокліматичні ресурси), що і забезпечило їм місце та певну цінність у глобальному розподілі праці.
Як приклад вдалого використання географічного розміщення можна навести Нідерланди, які крім економічних факторів виграють від свого розташування біля гирла ріки Рейн, що з'єднує країни, на які припадає практично три чверті всієї зовнішньої торгівлі Німеччини. Протягом останнього часу інвестиції в економіку Голландії, так само як і інвестиційні потоки, що направляються з Голландії за кордон, досягли рівня, перевершити який вдалося лише деяким країнам. Масштабні реформи, спрямовані на дерегулювання економіки і підвищення еластичності ринку праці, сприяли збільшенню припливу іноземних інвестицій з 8% ВВП у 1995 році до 19% ВВП у 1998 році. При цьому приплив портфельних інвестицій збільшився за цей же період з 5% ВВП до більш 30% ВВП - тобто досягли найбільшого рівня у світі, що перевищує в

 
 

Цікаве

Загрузка...