WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Система та структура органів центрального апарату Державної митної служби України, їх повноваження та правова основа діяльності - Контрольна робота

Система та структура органів центрального апарату Державної митної служби України, їх повноваження та правова основа діяльності - Контрольна робота

органів України є обов'язковими для виконання громадянами та службовими особами.
Працівники митних органів України при виконанні покладених на них обов'язків керуються тільки законом, діють в його рамках і підпорядковуються тільки своїм безпосередньому та прямому начальникам. Ніхто інший, за винятком уповноважених службових осіб, у випадках, передбачених законом, не вправі втручатися в законну діяльність працівників митних органів України.
Втручання в діяльність працівників митних органів України тягне за собою відповідальність за законами України.
Непокора законному розпорядженню або вимозі працівника митного органу України при виконанні ним своїх службових обов'язків - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот карбованців, а на службових осіб - до п'ятисот карбованців.
Непокора законному розпорядженню або вимозі працівника митного органу України при виконанні ним своїх службових обов'язків - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот карбованців, а на службових осіб - до п'ятисот карбованців.
Образа працівника митного органу України при виконанні ним своїх службових обов'язків, якщо це не тягне за собою кримінальної відповідальності, - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот карбованців і на службових осіб - у розмірі до п'ятисот карбованців або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а у разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Погроза нанесення легких тілесних ушкоджень, побоїв або інших насильницьких дій щодо працівника митного органу України при виконанні ним своїх службових обов'язків - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до двохсот карбованців і на службових осіб - у розмірі до п'ятисот карбованців або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а у разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
При здійсненні митного контролю та оформлення не допускається заподіяння іншим державним органам, громадянам та підприємствам шкоди, приниження честі і гідності громадян та вчинення інших неправомірних дій.
Митні органи України та їх службові особи, які допустили неправомірні дії щодо інших державних органів, громадян та підприємств, несуть відповідальність перед ними відповідно до Митного Кодексу України та інших актів законодавства України.
Шкода, заподіяна іншому державному органу, громадянину та підприємству неправомірними діями митних органів України та їх службових осіб при виконанні цими особами службових обов'язків, відшкодовується на загальних підставах.
Скарги на неправомірні дії митних органів України та їх службових осіб, які порушують права громадян, подаються та розглядаються у порядку, що встановлюється Митним Кодексом України, законами України, що визначають порядок оскарження до суду неправомірних дій органів державного управління та службових осіб, які порушують права громадян, та іншими законодавчими актами України.
Скарги підприємств на неправомірні дії митних органів України та їх службових осіб подаються, якщо інше не передбачено Митним Кодексом України, у Державну митну службу України.
Скарга розглядається і рішення по ній виноситься у п'ятнадцятиденний строк, а якщо скарга потребує додаткового вивчення, - у місячний строк.
При здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно нормативно-правові акти, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.
У випадках, коли чинним законодавством передбачена можливість проведення митних процедур без подання декларації, застосовується законодавство, чинне на день здійснення таких процедур.
Особа, яка вчинила порушення митних правил або інше правопорушення, передбачене Митним Кодексом України, підлягає відповідальності на підставі норм, що діють під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за порушення митних правил та інші правопорушення, передбачені Митним Кодексом України, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження у справах про порушення митних правил та інші правопорушення, передбачені Митним Кодексом України, ведеться на підставі законодавства, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Висновок
Порядок переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митне регулювання, пов'язане з встановленням та справлянням митних платежів, процедури митного контролю та оформлення, боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил, інші заходи, спрямовані на реалізацію державної митної політики України, становлять митну справу.
Митна справа є складовою частиною зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України. У митній справі Україна дотримується визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших міжнародних норм і стандартів.
Засади митної справи визначаються виключно законами України.
Забезпечення здійснення митної справи відповідно до Митного Кодексу України, законів України; встановленняставок митних зборів; координація діяльності Державної митної служби України та інших органів державної влади при вирішення питань, що стосуються митної справи; подання на розгляд Верховної Ради України пропозицій щодо митної системи України здійснюється Кабінетом Міністрів України.
Безпосереднє керівництво митною справою покладається на Державну митну службу України.
Законодавство України з питань митної справи становлять Конституція України, Митний Кодекс України, закони та інші нормативно-правові акти з питань митної справи, видані на основі та на виконання Конституції України, Митного Кодексу України та законів України.
Список використаної літератури
1. Конституція України. - К., 1999. - 81 с.
2. Митний кодекс України. Відомості Верховної Ради (ВВР) 1992, N 16, ст.203.
3. Закон України "Про митну справу в Україні". Відомості Верховної Ради (ВВР) 1991, № 44, ст.575.
4. Наказ "Про реорганізацію структури центрального апарату Державної митної служби України" ВВР 11.03.2002, № 132.
5. Указ Президента України "Про Державну митну службу України", N 216/98 від 23.03.98.
6. Державне управління в Україні. Навч. посібник. / За заг. ред. В.Б. Авер'янова. - К.: СОМИ, 1999. - 266 с.
7. Коваль Л.В. Адміністративне право: Куpс лекцій для студентів юpид. вузів та фак./ Відп. pед. І.Д. Боpис.- 3-є вид. - К.: Вентуpі, 1998. -
207 с.
8. Колпаков В.К. Адміністративне право України. - К., 2001. - 752 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...