WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Дослідження та удосконалення процесу активізації експортної діяльності - Дипломна робота

Дослідження та удосконалення процесу активізації експортної діяльності - Дипломна робота

постачальники пива, тобто самі виробники цього напою і дасть змогу відсіяти дрібних постачальників пива. Експорт до країн далекого зарубіжжя львіського пива для підприємства здійснюється поки-що у незначних обсягах через ряд причин: перш за все це пов'язане із потребою у приведенні продукції ВАТ "Львівська пивоварня" до міжнародних стандартів із маркування та сертифікації продукції, додаткових витрат на зовнішню упаковку, переоснащення лінії упакування і складування продукції, а по-друге, також через надто короткі терміни зберігання товарів -переважно до 4-х місяців. Та все ж таки перед ВАТ "Львівська пивоварня" відкриваються реальні перспективи експорту пива до США, а вже сьогодні львіське можна купити у Росії, Ізраїлі, Молдові та Білорусі, а з 2003 року і в Канаді. У планах львівської пивоварні розпочати експортні поставки пива до Польщі.
2.2. Дослідження макро- та мікросередовища ВАТ "Львівська пивоварня"
2.2.1 Аналіз конкурентного стану ВАТ "Львівська пивоварня".
Проведемо аналіз конкурентного стану ВАТ "Львівська пивоварня" з точки зору його внутрішнього та зовнішнього середовища та можливостей його виходу на закордонні ринки за допомогою SWOT-аналізу ВАТ "Львівська пивоварня" (табл. 2.7).
Таблиця 2.7
Потенційні внутрішні сильні сторони
" Позитивний імідж підприємства
" Найвищі показники росту реалізації у порівнянні з конкурентами
" Наявність фінансових ресурсів
" Ефективний менеджмент
" Досягнення економії витрат через оптимізацію виробничого процесу
" Інтенсивна модернізація виробництва
" Ефективні системи оцінки якості праці і підбору кадрів
" Молодий, лабільний і висококваліфікований колектив Потенційні зовнішні можливості
" Можливість виходу на нові ринку
" Розширення асортименту продукції
" Вертикальна інтеграція (залучення власної збутової мережі)
" Послаблення позицій конкурентів і завоювання більших часток ринку
Потенційні внутрішні слабкі сторони
" Вузький асортимент продукції
" Відсутність власної збутової мережі
" Порівняно низькі обсяги виробництва на відміну від основних конкурентів
" Переважна частка споживачів і прихильників львівського пива розташована у західному регіоні України Потенційні зовнішні загрози
" Вихід на ринок іноземних конкурентів із нижчими витратами виробництва
" Повільний ріст ринку пива
" Зміна політичного курсу держави
" Несприятливе законодавче поле для діяльності підприємства
" Підвищення вимог споживачів до продукції
" Несприятливі демографічні зміни в країні
М.Портер [65] при проведенні аналізу конкурентної позиції і виборі стратегії розвитку підприємства пропонує використовувати так званий "ланцюжок створення цінностей" - систему пов'язаних напрямів діяльності та функцій, що виконуються всередині компанії. Він виділяє п'ять первинних та чотири вторинні елементи, що складають такий ланцюжок на будь-якому підприємстві. Проаналізуємо діяльність ВАТ "Львівська пивоварня" згідно методики М. Портера.
Первинні елементи:
o Матеріально-технічне забезпечення діяльності підприємства. Служба закупівель розпочала перевезення солоду автомобільним транспортом, що дозволило суттєво зменшити транспортні затрати, ввела в експлуатацію новий матеріальний склад оснащений сучасним обладнанням, здійснила заходи щодо зменшення ціни на матеріали, що дозволило зекономити близько 1 млн грн. при суттєвому зростанні якості та асортименту. Для неї 2002 рік став продовженням проекту переходу на фірмову тару. Було закуплено та запущено у виробництво 13,5 млн. шт. фірмової пляшки та 400 тис. шт. фірмової упаковки. Це дозволило проводити розлив більшості сортів "Львівського" у фірмові плашки.
o Виробничі процеси. Планомірна та інтенсивна модернізація виробництва, зведення нових потужностей, підготовка робіт до освоєння інвестицій наступного року. З 2001 році було здійснено великий обсяг робіт з метою збільшення об'ємів випуску пива, а саме: 1. Введено в дію обладнання нового процесу, яке включає в себе: кізельгуровий фільтр фірми "Штайнекер", потужністю 400 гкл / год.; обладнаня системи СІР; обладнання для чистої культури дріжджів; вірлпул; охолоджувач пива та сусла; фільтр для сусла після вірлпула; 2. Введено в експлуатацію 6 нових форфасів та 17 нових ЦКТ ємністю 300 куб. м кожний; 3. Задіяно 2 нових танки гарячої та 1 танк холодної води; 4. Введено в дію холодильно- компресорний цех, встановлено більш потужне обладнання; 5. Проведено реконструкцію котельні; 6. У варильному цеху введено в дію другу солододробилку потужністю 6 т / год. Зменшено час засипання солоду у заторний котел; 7. На складі готової продукції змонтовано та введено в дію систему автоматичного пожежогасіння; 8. Переведено пастеризатор на КЕГ-лінії на охолодження етилен-гліколем; 9. Збільшено проектні потужності вуглекислотної станції та встановлено додаткову ємність під СО 2 об'ємом 45 куб. м ; 10. Введено в дію відділення водопідготовки; 11. Для покращення водопостачання Львівської пивоварні змонтовано систему зовнішнього та внутрішнього водогонів; 12. У зв'язку із збільшенням подачі води на станцію водопдготовки було проведено реконструкцію водонапірної станції, а через збільшення обсягів випуску пива збільшено і проектні потужності вуглекислотної станції. 12 травня 2004 р. запущено нову лінію розливу пива у КЕГи, завдяки введенню у дію обладнання італійської фірми "KOMAK" вартістю 650 тис. євро.
o Матеріально-технічне забезпечення збуту. На підприємстві велику увагу приділено операціям, пов'язаних зі збором, збереженням і фізічною доставкою продукції покупцям. Так, проведено впорядкування старих та зведено несучі конструкції для додаткових нових складів готової продукції, впроваджено програму обліку роботи та витрат автотранспорту, розроблено систему обліку запчастин та ремонту обладнання (DUS III), автоматизовано облік на транспортній прохідній, приведено її обладнання у відповідності до існуючих кращих європейськихзразків.
o Маркетинг і продаж. Значного резонансу набули і маркетингові заходи компанії - святковий тур торгової марки "Львівське" до Дня Незалежності містами Західної України - у Львові, Луцьку, Рівному та Івано-Франківську, Фестиваль пива у Львові, міжнародний фестиваль "Джаз без...", "Різдвяні Легенди" та однойменний телефільм, який транслювався на загальнонаціональному каналі "Інтер" і, звичайно ж, промо-акція "Виграй свою срібну легенду", - що, безсумнівно, мало значний вплив на зростання рівня реалізації продукції пиаоварні. Десятки тисяч прихильників "Львівського" отримали в нагороду оригінальні керамічні кухлі, а троє щасливчиків - унікальні ювелірні вироби, гальби із чистого срібла вагою 1715 грам кожна та із традиційною символікою пива. Значною подією у світі телереклами став вихід в ефір відеоролика "Львівського", який відразу здобув велику прихильність глядачів та найвищі оцінки критики. Тому не дивно, що в умовах жорсткої конкурентної боротьби у цій сфері кліп "Львівського" за оригінальність ідеї та її втілення здобув престижну нагороду "Золота Зірка реклами України", випередивши

 
 

Цікаве

Загрузка...