WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Класифікація нетарифних методів ЗЕД - Реферат

Класифікація нетарифних методів ЗЕД - Реферат

зазначених Законом товарів та їх державної реєстрації;
- обов'язкової сертифікації не тільки харчових продуктів та продовольчої серовини а також сокупних матеріалів;
- установленням відповідного порядку їх ввезення в Україну, а також здійсненням контролю за його дотриманням.
Статтею 16 Закону (93) зазначається, що ввезення на митну територію України імпортних харчових продуктів, продовольчої сировини і сукупніх матеріалів допускається за умови виконанням імпортером правил їх реєстрації та сертифікації. Імпортер зобов'язаний застерегти у ЗЕ контракті показники якості та безпекі імпортованих товарів, а державні структури - забезпечити відповідний контроль.
Контроль за дотримання порядку ввезення харчових продуктів, продовольчої серовини та сукупних матеріалів на митну територію України статтею 17 Закону (93) покладених на державну митну службу України, митні органи якої мають право здійснювати митне оформлення імпортованої продукції для вільного використання лише за наявності:
- сертифіката відповідності;
- ветеринарного дозволу на харчові продукти та сировину рослинного походження;
- карантинного дозволу на харчові продукти та сировину рослинного походження;
- маркування харчових продуктів і продовольчої серовини згідно з законодавством України.
ВИМОГИ ДЛЯ ПАКУВАННЯ ТА МАРКУВАННЯ ПРОДУКЦІЇ ЯКА ІМПОРТУЄТЬСЯ НА ВНУТРІШНЬО УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК.
Розглядаючи до пакування та маркування слід керуватись тим, що "матеріали, які використовуються у прцесі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації, пакування та маркування харчових продуктів контактують з тимипродуктами, але самі не придатні для споживання".
Маркування має здійснюватись державною мовою України та інформувати про:
- загальну назву харчового продукту;
- номінальну кількість харчового продукту установлених одиницях виміру;
- склад харчового продукту, якщо він виготовлений з кількох складників із зазначенням переліку назв, використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок ібарвників;
- енергетичну цінність та дату виготовлення;
- строк придатності до споживання чи дату закінчення строку придатності до споживання;
- умови зберігання та умови використання;
- найменування та адресу виробника та місце виготовлення;
- відсоток сторонніх синтетичних доміжків;
- застереження що до вживання харчового продукту дітьми, якщо він ниє дитячим харчування.
Санітарно гігієнічні вимоги,
ВИСНОВОК.
Нетарифне обмеження, за своїм походженням, є комплексом національних адміністративних заходів, які рідко повязані безпосередньо з зовнішньою торгівлею, але виконують функції регулятора експортних та імпортних операцій. Засоби нетарифного регулювання, на перший погляд, не мають такого сутьєвого впливу на зовнішню торгівлю, як митно-тарифні, але у звязку з своїми національними походженням та національними особливостями застосування стають впливовим регулюючим фактором у торгівельних відносинах різних країн.
Головна мета кількісних обмежинь як засобу нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності полягає у захисті внутрішнього ринку від проникнення товарів іноземного виробництва. У який спосіб, відбувається захист відчезняного товаровиробника, коли застосування митно-тарифних засобів регулювання вичерпало себе або їх дія, з погляду держави, недостатньо ефективна. У цьому разі держава застосовує методи кількісного обмеження експорту чи імпорт
Методи побічного протекціонізму полягають у наявності певних стандартів, застосуванні внутрішніх податків і особливих правил стосовно імпортних товарів, що створює нетарифні перешкоди на шляху проникнення товарів на внутрішній ринок країни імпорту. В разі виконання цих вимог зростає ціна товару, що у сукупності є важелем протекціонізму щодо товарів вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку країни імпорту.
Потреба у державному стимулюванні експортної стратегії та тактики вітчизняних товаровиробників викликала запровадження у практику зовнішньоторговельної політики прямих та опосередкованих субсидій, розвитку державного механізму кредитної політики з метою підвищення конкурентоспроможності національних товарів на світовому торговельному ринку шляхом зменшення вартості експортованого товару, як наслідку надання державних субсидій та кредитів. Найбільш гострим проявом конкурентної боротьби на зовнішньому ринку є експорт товарів за демпінговими цінами, утвореними шляхом використання експортних субсидій, який спрямований на завоювання монопольного становища на зовнішньому ринку.
Правове забезпечення зовнішньоторговельної політики як засіб нетарифного регулювання закріплюється міжнародними торговельними договорами та визначає принципи торговельних відносин різних країн, визначає режим перебування іноземних товарів. Двосторонніми дого-ворами може бути встановлено режим найбільшого сприяння, який забезпечує надання імпортним товарам певних пільг зі сплати імпортного мита.
До обмежень митного оформлення як засобу нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності можна віднести державну реєстрацію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, окремих торговельних операцій та їх облік, національні особливості декларування та методи оперативного регулювання.
Державний механізм регулювання цін імпортованих товарів та розрахунків за зовнішньоторговельними операціями по імпорту утворюють додатковий засіб нетарифного регулювання, який проявляється у навязуванні державної цінової політики по певних групах імпортованого товару та ускладненні процедури валютних розрахунків.
Хоча пропонована узагальнена класифікація засобів та методів нетарифного регулювання ЗЕД не є загальнопринятою, вона дає уявлення про наявність барєрів у здійснені експортно-імпортних операцій, визначає сукупність методів можливого державного впливу на ввезення-вивезення певних товарів та дозволяє здійснити попередні розрахунки можливих фінансових витрат, повязаних з експортом чи імпортом товарів.
Використана література
1. Конституція України. - К., 1996.
2. Митний кодекс України (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України).
3. М.С. Муравьева Украинская таможня, справочник - 95, составление и общая редакция, изд. "Либра", Киев, 1995г.
4. С. Терещенко Основи митного закодовства України. К. "Агуст" - 2001

 
 

Цікаве

Загрузка...