WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Валютне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні (на матеріалах ТзОВ “Мегатрейд”) - Курсова робота

Валютне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні (на матеріалах ТзОВ “Мегатрейд”) - Курсова робота

потребують індивідуального дозволу регіонального управління Національного банку України за місцем реєстрації резидента.
Підставою на продовження законодавчо встановлених термінів надходження продукції (робіт, послуг) в Україну згідно п. 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" є наявність висновків відповідних міністерств і відомств, які підтверджують надійність контракту резидента з іноземною фірмою. В інших випадках клопотання щодо продовження зазначених термінів розрахунків Національний банк не розглядає.
Моментом здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь іноземного партнера вважається дата списання коштів з валютного рахунку резидента або дата виписки векселя.
За відсутності на рахунку резидента передбаченої контрактом вільно конвертованою валюти для оплати продукції, що імпортується в Україну, уповноважений банк здійснює конвертацію наявної іноземної валюти у валюту контракту за курсом купівлі.
У випадку, якщо між партнерами досягнуто згоди на оплату продукції в іншій ВКВ, що передбачена контрактом, перерахунок вартості контракту у валюті, в якій буде здійснено платіж, проводиться за крос-курсом на останню дату публікації у "FINANCIAL TIMES" перед здійсненням платежу або за даними системи "REUTERS" на дату здійснення платежу. За відсутності на рахунку резидента передбаченої контрактом валюти оплата продукції, що імпортується в Україну, здійснюється, у разі згоди на це іноземного партнера, у наявній ВКВ, яка перераховується за крос-курсом (на дату здійснення платежу) у валюту контракту, де застосовуються зазначені терміни до перерахованих за кордон валютних коштів у вигляді заставної суми для участі в міжнародних торгах для отримання замовлення на здійснення будівництва чи поставок обладнання для будівництва за кордоном, які після закінчення торгів повертаються резидентам.
Імпортні розрахунки резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, обов'язково потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України.
Резиденти, які купують іноземну валюту через уповноважені банки для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентами, зобов'язані здійснювати перерахунок таких сум на валютні рахунки резидентів. Порушення резидентами передбачених термінів, тягне за собою стягнення пені за кожен день прострочення у розмірі 0.3% від суми не отриманої виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованій за офіційним поточним курсом на день нарахування пені. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати розміру заборгованості.
У разі порушення резидентами зазначених термінів, придбана валюта продається уповноваженими банками протягом 5 робочих днів на міжбанківському валютному ринку України.
2.3. Купівлі іноземної валюти
При купівлі й оплаті платіжних документів у вільно конвертованій валюті слід користуватися Класифікатором .
Кошти у валюті України, призначені резидентом для купівлі іноземної валюти, що відносяться до групи 1 Класифікатора іноземних валют, можуть бути перераховані тільки з основного поточного рахунку або кредитного рахунку, відповідно до типової заявки.
Підставою для купівлі іноземної валюти на Міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) при розрахунках із нерезидентами по торгових операціях вважаються такі документи:
o договір із нерезидентом, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства України, або інший документ, що відповідно до чинного законодавства України має силу договору;
o вантажна митна декларація, у випадку, якщо товар завезений на територію України (вантажні митні декларації, за якими здійснене митне оформлення тимчасово завезених вантажів під зобов'язання про їхній зворотний вивіз, не є підставою для купівлі іноземної валюти);
o акт здачі-приймання, акт виконаних робіт (наданих послуг) або інший документ, що свідчить про надання послуг, виконання робіт;
o документи, передбачені при документарній формі розрахунків (акредитив, інкасо);
o довідка державної податкової адміністрації (інспекції), у якій резидент зареєстрований як платник податків, із вказівкою інформації про основний поточний рахунок резидента в гривнях і поточний рахунок в іноземній валюті, визначений резидентом як рахунок, із якого здійснюються всі перерахування з метою виконання зобов'язань резидента перед нерезидентами в цій іноземній валюті (термін дії довідки - 90 днів).
В оригіналах документів, на підставі яких була куплена іноземна валюта, проставляється оцінка уповноваженого банку про обсяг придбаної валюти. Копії цих документів із позначеною оцінкою завіряються печаткою і підписом керівника (заступника керівника) суб'єкта господарської діяльності або нотаріусом (копія вантажної митної декларації завіряється круглою гербовою печаткою і підписом керівника або заступника керівника відповідної митниці) і зберігаються в уповноваженому банку.
Підставою для купівлі іноземної валюти резидентами (юридичними і фізичними особами, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, крім постійних представництв нерезидентів) при здійсненні неторгових операцій є такі документи:
а) заявки з розрахунком витрат:
o на відрядження за кордон;
o на експлуатаційні витрати транспортних засобів, що виконують рейси за кордон;
б) документи, що мають силу договору і можуть використовуватися контрагентами-нерезидентами відповідно до міжнародної практики:
o для оплати участі в міжнародних виставках, конгресах, симпозіумах, конференціях і інших міжнародних зустрічах;
o для оплати за навчання, лікування, патентування і т.п.;
o для сплати митних платежів;
o для здійснення платежів за користування авторськими правами;
o для відшкодування витрат судових, арбітражних, нотаріальних, правоохоронних органів іноземних держав;
в) укладені трудові договори (контракти) із нерезидентами;
г) рішення судів про сплату за межі України пенсій, аліментів, штрафів іт.п.;
д) угоди між пенсійними фондами про переказ за межі України пенсій в іноземній валюті;
є) угоди між поштовими адміністраціями про сплату за межі України поштових переказів.
Підставою для купівлі іноземної валюти з метою виконання зобов'язань по капітальних операціях і інших зобов'язаннях резидентів в іноземній валюті є такі документи:
o кредитна угода (угода позики), що свідчить про необхідність виконання юридичними особами і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності України зобов'язань в іноземній валюті, довідка з інформацією про стан погашення заборгованості за кредитом (позикою) і документи, передбачені чинним законодавством щодо легітимності виконання таких зобов'язань (реєстраційні свідчення, індивідуальні ліцензії Національного банку України, гарантії Кабінету Міністрів України і т.п.);
o договір про інвестиційну діяльність, у тому числі про інвестиційну

 
 

Цікаве

Загрузка...