WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Дослідження механізму ЗЕД ТзОВ фірми “Габен” - Дипломна робота

Дослідження механізму ЗЕД ТзОВ фірми “Габен” - Дипломна робота

господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами. Всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України мають право відкривати свої представництва на території інших держав згідно з законами цих держав; мають право на участь у міжнародних неурядових економічних організаціях.
Оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Габен" в зовнішньоекономічній сфері імпортує товари, треба зазначити, що ЗУ "Про зовнішньоекономічну діяльність" визначає товари, що імпортуються на територію України, такими, які підлягають обов'язковій сертифікації на предмет їх відповідності фармакологічним, санітарним, фітосанітарним, ветеринарним та екологічним нормам, якщо відповідні вимоги діють і щодо аналогічних товарів національного виробництва згідно із законами України. До товарів, що імпортуються на територію України, застосовується національний режим їх сертифікації. Закон також визначає принципи зовнішньоекономічної діяльності, види зовнішньоекономічної діяльності, ким і як здійснюється її регулювання, страхування зовнішньоекономічних операції, їх ліцензування та квотування, інше.
Ліцензування, якому підлягає діяльність фірми "Габен", а саме імпорт, роздрібна та гуртова торгівля пестицидами та іншими засобами захисту рослин, розглядається у ЗУ "Про підприємництво", Постанові Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 2003 році" (щороку), Наказі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції "Про порядок ліцензування експорту, імпорту товарів у 2003 році" (видається щороку відповідно до постанови КМУ, вказаної вище).
У ЗУ "Про підприємництво" [17] перелічуються види підприємницької діяльності, які підлягають обмеженню (ліцензуванню). Для здійснення такої діяльності неоюхідно отримати відповідну ліцензію та дотримуватись певних умов і правил здійснення даного виду діяльності (ліцензійні умови), які встановлює КМУ та уповноважений ним орган. Визначається порядок надання ліцензій, потрібні для цього документи. Термін дії ліцензії встановлюється органом, що її видає (в даному випадку Департамент реєстрації та ліцензування Львівської міської ради - на три роки), але неможе бути меншим, ніж три роки. Дія ліцензії може бути продовжена на новий термін за заявою суб'єкта підприємницької діяльності. Сам закон визначає загальні правові, економічні та соціальні засади здійснення підприємницької діяльності (підприємництва) громадянами та юридичними особами на території України, встановлює гарантії свободи підприємництва та його державної підтримки.
Постановою КМУ "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 2003 році" [19] затверджено перелік товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню; перелік озоноруйнівних речовин, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню; перелік продукції, яка може містити озоноруйнівні речовини і експорт та імпорт якої підлягає ліцензуванню (крім продукції, яка перевозиться у контейнерах з особистим майном). Забезпечує ліцензування експорту та імпорту товарів, визначених відповідно до цієї постанови, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції.
Згідно із цією постановою імпорт фірми "Габен" підлягає ліцензуванню, бо це імпорт таких товарів: інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, інші засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин (ліцензії видаються за погодженням з Державним технологічним центром охорони родючості Грунтів Мінагрополітики) з кодами згідно з УКТЗЕД 3808 10, 3808 20, 3808 30, 3808 90 (крім окремих партій, які ввозяться безоплатно з дозволу Мінекоресурсів виключно для державних випробувань, наукових досліджень і демонстраційних дослідів).
У Наказі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції "Про порядок ліцензування експорту, імпорту товарів у 2003 році" [20]затверджено таким, що додається Положення про порядок ліцензування імпорту товарів у 2003 р., дія якого поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності України незалежно від форм власності. Перелічуються документи, потрібні для одержання ліцензії, подається бланк заявки на одержання ліцензії на імпорт.
ЗУ "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" встановлює порядок тарифного і нетарифного регулювання імпорту сільськогосподарської сировини та продуктів її переробки (далі - сільськогосподарська продукція) для створення рівних умов конкуренції між продукцією вітчизняного виробництва та продукцією нерезидентів, а також деякі методи цінової підтримки сільськогосподарських товаровиробників України. Ввізні (імпортні) мита на товари, визначені у статті 6 цього закону, встановлюються та змінюються Верховною Радою України. Сільськогосподарська продукція, яка ввозиться на митну територію України, підлягає обов'язковій сертифікації, санітарно-епідеміологічному, радіологічному, а в разі ввезення об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду - товарів першої - п'ятої, сьомої, десятої, дванадцятої, чотирнадцятої - шістнадцятої, дев'ятнадцятої, двадцять першої, двадцять третьої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності - ветеринарному контролю. При цьому іноземні
сертифікати беруться до уваги виключно у випадках, коли взаємне визнання таких сертифікатів передбачено нормами відповідних міжнародних договорів. Підставою для перевезення через митний кордон України продукції першої - двадцять четвертої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності є сертифікат відповідності, виданий уповноваженим згідно з чинним законодавством органом, або свідоцтво про визнання іноземного сертифіката. КМУ може тимчасово обмежувати ввезення сільськогосподарської продукції з країн, де був оголошений або стосовно яких був оголошений Україною або іншими країнами карантин. Рішення щодо зазначеного обмеження має бути оприлюднено [21].
Керується фірма також ЗУ "Про Єдиний митний тариф України" і ЗУ "Про Митний тариф України". Перший встановлює, що сплата мита відбувається у національній валюті України, КМУ має право змінювати ставки мита щодо товарів і інших предметів, що переміщуються через митний кордон Україні, крім підакцизних товарів (предметів) і товарів (предметів), щодо яких ставки мита встановлені законами України [22]. Другий систематизує згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України. В основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України (товарна номенклатура) покладено Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, яка базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів. Встановлення нових та зміна діючих ставок ввізного мита, визначених Митним тарифом України, здійснюється Верховною Радою України шляхомприйняття законів України з урахуванням висновків

 
 

Цікаве

Загрузка...