WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Зовнішньо-торгова документація - Реферат

Зовнішньо-торгова документація - Реферат

прикріплюється до векселя
o дебет-ноту - повідомлення, яке посилається однією СТОРОНОЮ іншій стороні, про запис дебет-рахунку створює право вимоги цієї суми;
o кредит-ноту - повідомлення, що посилається однією стороною іншій.
5. Страхові документи
П'ята група документів - страхові документи - відбивають взаємовідносини між страховиком та страхувальником. Роль страховика полягає у відшкодуванні збитків, яких зазнав страхувальник від нещасного виг іку, проти сплати страхової премії. До страхових документів належать:
o страховий поліс - документ, що видається страховиком, який підтверджує договір страхування та містить умови укладеного договору, в якому страховик зобов'язується за конкретну плату відшкодувати страхувальнику збитки.
Зарейсовим полісом об'єкт страхування страхується на певний період. За змішаним полісом об'єкт страхується як на певний рейс, так і на певний строк. o генеральний поліс - це договір тривалого характеру між страхувальником та страховиком. У ньому зазначається строк його дії, обсяг та границі відповідальності страховика, строки платежу страхової премії та інші спеціальні умови і застереження;
o страховий сертифікат - документ, котрий видається страховим товариством страхувальнику, який засвідчує, що страхування було здійснено і що був виданий поліс. На вимогу страхувальника він може обмінюватися на страховий поліс, оскільки у багатьох країнах законодавство визнає як судовий доказ тільки страховий поліс;
o страхове оголошення (декларація) - документ, який використовується, якщо страхувальник повідомляє своєму страховику докладні відомості про окремі відправлення,
o рахунок страховика - документ, що видається страховиком із зазначенням суми виконаного страхування з вимогою оплати цієї суми;
o ковернот - документ, який видається страховиком для повідомлення страхувальника про те., що його інструкції щодо страхування виконані,
o абапдон - відмова вантажо- або судновласника від своїх прав на застраховане майно на користь страховика при зобов'язанні останнього сплатити страхувальнику повну страхову суму;
o договір страхування - угода між страхувальником та страховиком, що регулює їх взаємні зобов'язання відповідно до умов даного виду страхування
o поліс валютований - поліс по морському страхуванню, в якому зазначена страхова сума;
? претензія - вимога, що пред'являється страхувальником страховику у зв'язку з настанням страхового випадку
? франшиза - умови страхового договору, які передбачають звільнення страховика від відшкодування збитків, що не перевищують певного резерву.
6. Транспортні документи
Шоста група документів - транспортні документи - це документи, що виписуються вантажоперевізником в засвідчення того, що товар прийнятий ним до перевезення. При морських перевезеннях - це коносамент, морська накладна, штурманська та докова розписки. При залізничних перевезеннях - це залізнична накладна, дорожня відомість; при авіаперевезеннях - це універсальний транспортний документ. Діє також низка міжнародних конвенцій.
До документів, що забезпечують перевезення, належать: розписка в отриманні вантажу, гарантійний лист; авторське свідоцтво про транспортування; підтвердження на фрахтування тоннажу; заява-вимога про відправку; фрахтовий рахунок; повідомлення про прибуття (вантажу); повідомлення про виникнення перешкод до поставки вантажу; повідомлення про виникнення перешкод у перевезенні вантажу; повідомлення про поставку; вантажний маніфест; фрахтовий маніфест; контейнерний маніфест та інші.
Коносамент (Віїї о/іайіщ, В/Ь) - документ, що видається судновласником вантажовідправнику у засвідчення прийняття вантажу до перевезення морським шляхом. Коносамент виконує три основні функції: засвідчує прийняття судновласником (перевізником) вантажу до перевезення, є товаророзпорядчим документом, свідчить про укладення договору перевезення вантажу морським шляхом, по якому перевізник зобов 'язується доставити вантаж: проти подання документів. "
джатися цим товаром. Для того, щоб продати товар, який знаходиться у дорозі і який представлений коносаментом, товаророзпоряднйку досить продати або відступити свої права по коносаменту.
Якщо ж під вантаж фрахтується ціле судно або його частина, договір морського перевезення оформляється так званою чартер-партією, або чартером.
Розписки в отриманні вантажу, доставці - документ, що видається перевізником або його агентом, який підтверджує одержання для перевезення вантажів,
Вантажний маніфест - документ, в якому перераховуються товари, з яких складається Фрахтовий маніфест - документ, який містить ту ж інформацію, що і вантажний маніфест, а також додаткові дані, які стосуються оплати, що збирається за перевезення, витрат тощо.
7. Транспортно-експедиторські документи
Сьома група документів - транспортно-експедиторські документи -оформляють виконання експортером різного роду операцій з експедирування, оброблення вантажу, складування, організації перевезення, зокрема перевантаження товару, зберігання та перетарювання у дорозі тощо.
Доручення експедитору на виконання певних операцій оформляється спеціальним документом, який називається по-різному: відвантажу вальне доручення, транспортне доручення або транспортна інструкція.
Відвантажувальне доручення - документ,виписується вантажовідправником або вантажоотримувачем звичайно на бланку транспортно-експедиційної фірми і містить перелік операцій,
Експедиторські інструкції - документ, що видається експедитору і містить інструкції відносно заходів, які він має вжити для експедирування зазначених у ньому товарів.
Повідомлення експедитором агента-імпортера - документ, котрий видається експедитором у країні-експортері та повідомляє експедитора у країні-імпортері проекспедирування зазначених у ньому вантажів.
Повідомлення експедитором експортера - документ, котрий видається експедитором та повідомляє експортера про заходи, вжиті для виконання отриманих інструкцій.
Рахунок експедитора - рахунок, що видається експедитором із зазначенням наданих послуг
Експедиторське свідоцтво про отримання вантажу) - необоротний документ, що видається експедитором з метою підтвердження того, що він узяв на себе відповідальність за конкретну партію вантажу
Складська розписка експедитора - документ, котрий виписується експедитором, який виступає як завідуючий
Розписка в отриманні товарів.
Товароскладська квитанція видається власником складу
Ордер на видачу товару - документ, що видається стороною, яка має право давати розпорядження про видачу зазначених у ньому товарів названому вантажо-отримувачу
Ордер на оброблення вантажу -.
Перепустка на товар - документ, котрий дає право на вивезення зазначених у ньому товарів з території порту,.
Документи на портові збори -документи, в яких зазначається вартість наданих послуг, зберігання.
8. Митні документи
Восьма група документів - митні документи - необхідні для оформлення переходу товарів через митний кордон. До цих документів належать такі: митна декларація, експортні, свідоцтво про походження товару, консульська фактура, транзитні документи, ветеринарні, санітарні та карантинні свідоцтва тощо.
Митна декларація - заява розпорядника вантажу, подана ним митниці для виконання митних формальностей при імпорті чи експорті товарів.
Деякі країни дозволяють подання імпортером або експортером тимчасової або попередньої декларації. Митна декларація може мати декілька форм залежно від того, обкладається товар митом чи ні.
Експортні та імпортні ліцензії - документи, які видаються спеціальними державними органами за наявності у країні експорту та імпорту контролю над ввезенням або вивезенням даних товарів Ця заява оформляється на спеціальне який звичайно складається з двох частин: самої заяви та ліцензії, тощо.

 
 

Цікаве

Загрузка...