WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Організація експортної діяльності підприємства (на матеріалах ВАТ „Вероніка”) - Курсова робота

Організація експортної діяльності підприємства (на матеріалах ВАТ „Вероніка”) - Курсова робота

фірма-мати не відповідає за діяльність цих офісів, що дає змогу проводити будь-які операції.
Дрібні і середні фірми іноді організовують спільні збутові компаніїї у формі експортних асоціацій. Поширеною формою експортних операцій великих фірм є складальні заводи. Їх мають фірми "Зінгер", "Монтекатіні", "Фіат", "Дюпон". Фірми, що створюють складальні заводи, володіють низкою переваг: скорочуються транспотні витрати, оскільки збут готової продукції наближається до споживача, вартість перевезень зменшується на 20-30%; скорочуються витрати на оплату мита (із напівфабрикатів вони стягуються в менших розмірах); зменшуються витрати на заробітну плату.
У країнах, що розвиваються монополістичні об'єднання створюють змішані збутові компанії. У результаті менший ризик втрати власності, зменшуються податки, використовується місцева збутова мережа.
Великі фірми створюють власний зовнішньоторговельний аппарат за кордоном. До його завдань входить вивчення ринку, умов угод, смаків споживачів. За кордоном експортер може організувати оптові фірми зі збуту продукції. Вони приймають від імпортерів замовлення, пересилають їх своїм фірмам, стежать за виконанням замовлень, беруть участь у здаванні продукції замовникам, роблять із ними фінансові розрахунки, організовують рекламу. Деякі фірми мають склади готової продукції. Тоді їхні функції розширюються, вони демонструють товари і реалізують їх за кордоном.
За кордоном створюються і фірми, що займаються не тільки оптовою, а роздрібною торгівлею. Організація роздрібної торгівлі за кордоном характерна для фірм, що випускають автомобілі, телевізори, взуття, парфумерію й інші товари. Оптові фірми виконують функції через комівояжерів, що є безпосередніми представниками промислових фірм. Вони приймають замовлення, ознайомлюють покупців із товарами, інформують фірму про смаки покупців, іноді є інкасаторами сум, одержуваних від покупців.
1.4. Регулювання експорту
Для збільшення експорту використовують:
1) субсидування експорту - це форма державної політики, яка дає змогу продати на зовнішньому ринку товари вітчизняного виробництва за ціною більш низькою, що часто є нижчою від цін на внутрішньому ринку, а іноді навіть від витрат на виробництво (виробнича собівартість);
2) експортні премії, що можуть бути у двох формах:
- прямі експотні премії - це застосування у формах надання експортерам прямих разових субсидій при експорті товарів;
- податкові пільги - це непрямі експортні премії, коли експортерам надають різноманітні фінансові пільги (звільнення від сплати внутрішніх податків або надання податкових пільг, звільнення від мита або повернення його компанії, яка використовує імпортну сировину або напівфабрикати, що використовувались для виготовлення експортних товарів).
Крім заходів щодо здійснення збільшення експорту існують ще й заходи щодо обмеження експорту. Причинами обмеження експорту є:
- проблеми національної безпеки (заборонений експорт зброї);
- небезпека поширення ядерної зброї;
- збереження природних ресурсів;
- збереження ресурсів для використання всередині країни;
- збереження ресурсів для використання в майбутньому.
Обмеження експорту може здійснюватись в різних формах:
1) експортні квоти;
2) експортні мита (або податки);
3) заборона експорту визначених товарів.
2. Здійснення експортної операції ВАТ "Вероніка"
2.1. Характеристика ВАТ "Вероніка"
Відкрите акціонерне товариство "Вероніка" засноване товариством покупців, в особі голови правління Пінчука І.С., голови ради трудового колективу Михальчук Н.А., голови профкомітету Чернової Г.В., шляхом викупу майна згідно договору купівлі-продажу від 26 січня 1994 року у відповідності із Законом України "Про господарські товариства" та Законом України "Про підприємства в Україні".
Адреса підприємства:
71954 Україна
Рівненська область
м. Дубровиця
вул. Пушкіна, 99
тел./факс 8(04532) 23572.
Товариство займається випуском та продажем серій верхнього жіночого одягу, а саме:
- шуби жіночі каракулеві;
- шуби із штучного хутра;
- шкіряні пальто;
- шкіряні піджаки;
- жіночі спортивні куртки.
ВАТ "Вероніка" успішно здійснює зовнішньоекономічну діяльність (експорт своєї продукції). Основними його контрагентами є:
1) фірма "Dilemma", м. Братіслава, Словаччина;
2) ТЗОВ "Шарм", м. Кіровоград, Україна;
3) фірма "O-Zone", м. Бухарест, Румунія;
4) приватна підприємство "Дексона", м. Санкт-Петербург, Росія;
5) фірма "Sunnie", м. Берлін, Німеччина.
Згідно зі ст. 80 ГК України (ст.24 Закону України від 19 вересня 1991 р. № 1576-ХІІ "Про господарські товариства"; ст. 152 ЦК України) акціонерним товариством є господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій. Акції ВАТ можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах. Акціонери ВАТ можуть відчужувати належні їм акції без згоди на те інших акціонерів та товариства.
Ознаки відкритого акціонерного товариства
1. ВАТ є різновидом господарського товариства. Це означає, що на нього поширюються загальні положення про господарські товариства, з урахуваням специфіки цього виду юридичних осіб.
2. ВАТ - це товариство, що має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості.
3. ВАТ несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства. У свою чергу, акціонери несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій.
4. Згідно зі ст. 154 ЦК України (ст. 82 ГК України) установчим документом ВАТ є статут, який повинен містити відомості про найменування та місцезнаходження , чітко вказувати його вид, предмет та цілі його діяльності, склад засновників та учасників, склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, в тому числі перелік питань, з яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації.
5. Законодавство України поділяє акціонерів на засновників та учасників. Засновниками вважаються особи, яківиконують дії, пов'язані із заснуванням ВАТ. Вони укладають між собою договір, що визначає порядок здійснення ними спільної діяльності зі створення ВАТ. Навідміну від засновників, учасники ВАТ погоджуються зробити внесок до статутного фонду товариства, що створюється, проте не бажають брати на себе будь-які обов'язки із його створення.
6. Процедура створення ВАТ є доволі складною. Крім необхідності укладення договору між засновниками, ч. 4 ст. 26 Закону України "Про господарські товариства" передбачено 4 етапи, що їх повинні пройти засновники для створення ВАТ:
1) зробити повідомлення про намір створити ВАТ;
2) здійснити підписку на акції;
3) провести установчі збори;
4) здійснити державну реєстрацію ВАТ.
7. Керівником відкритого акціонерного товариства являється голова

 
 

Цікаве

Загрузка...