WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Проблеми реалізації зовнішньоекономічних контрактів ПП „Малярчук” (Бакалаврська робота) - Реферат

Проблеми реалізації зовнішньоекономічних контрактів ПП „Малярчук” (Бакалаврська робота) - Реферат

додатку К.
Недоліками такої форми власності (приватне підприємство) можна назвати:
1. нестабільність доходів;
2. проблематичність одержання кредитів;
3. ризик втрати власного капіталу і майна;
4. велике фізичне і психологічне навантаження;
5. обмеженість масштабів бізнесу;
6. велика залежність від зовнішнього середовища;
7. слабка конкурентоспроможність.
Для виходу на міжнародні економічні зв'язки керівництво протягом 2003 року здійснювало маркетингове дослідження ринку, а саме, вивчалася кон'юнктура українського ринку. Аналіз кон'юнктури мав на меті виявити попит на товари, які мали імпортуватися в країну. В результаті маркетингового дослідження ринку було виявлено, що:
" в Україні існує стабільний попит на вище перераховані послуги, а зокрема на комп'ютерні як з боку державних установ так і приватних. Також існує тенденція до зростання попиту, оскільки, багато "сільських територій" взагалі некомп'ютеризовані, а це особливо важливо для молодого покоління, яке після шкіл, продовжуючи навчання, навіть не знає як виглядає комп'ютер;
" технічні та якісні характеристики комп'ютерного обладнання зробленого в Україні не зовсім відповідають нормативним вимогам або взагалі неякісне, а імпортне - цілком відповідає стандартам;
" товари, які пропонуються для імпорту є конкурентоспроможними і відповідають параметрам висока якість за помірні ціни;
" оскільки більшість державних закладів фінансується з державного бюджету, не кожен з них зможе одразу оплатити вище згадані послуги, тому в результаті дослідження виявлено, що потрібно надавати короткострокові кредити та знижки на масові закупки;
" найдоцільнішою формою закупівлі товару українським покупцем є непрямі переговори, тобто залучення посередників, оскільки імпортні поставки на найближчий період не носитимуть регулярний характер. А ПП "Малярчук" надає торгово-посередницькі послуги.
І в другій половині 2004 року ПП "Малярчук", вивчивши кон'юнктуру ринку вирішило остаточно виходити на міжнародні зв'язки. Аналіз зарубіжних виробників комп'ютерного обладнання і комплектуючих давав незаперечні переваги фірмі-виробнику "SAMSUNG ELECTRONICS". По-перше, широко розповсюджена фірма; по-друге, це стабільна фірма; по-третє, існують зручні транспорті сполучення для транспортування техніки, які дозволять зекономити на додаткових витратах ресурсів і часу.
Керівництво ПП "Малярчук" виходило на міжнародні зв'язки з фірмою "SAMSUNG ELECTRONICS" способом направлення запиту виробнику, де було зазначено назва товару, його кількість та дата поставки. Пізніше ПП "Малярчук" отримало комерційний лист з пропозицією провести переговори, а також проформу контракту із загальними умовами поставки від виробника. ПП "Малярчук" в свою чергу направило виробнику лист про наміри почати переговори щодо укладання контракту.
На переговори щодо укладання контракту керівник ПП також брав конкурентний лист, який містить комерційні і технічні відомості про товар із одержаних від фірм пропозицій і служить для порівняння їх основних показників.
Проведення переговорів, стосовно імпорту 7000 штук різних комп'ютерних систем на загальну суму 57830 Дол. без ПДВ, відбувалось на основі зустрічі контрагентів у місті Коломия. Оскільки переговори велися тет-а-тет, то учасники переговорів можуть створити більш повне уявлення один про одного, адже є змога спостерігати за жестами, поведінкою, мімікою, емоціями людей. Такої можливості при листуванні або телефонуванні контрагенти не мають. З іншого боку недоліком цієї форми ведення переговорів є значна вартість їх проведення, пов'язана з приїздом делегацій, їх розміщенням, проживанням тощо.
Ділові переговори проводилися між власником ПП "Малярчук" Малярчуком Романом Дмитровичем та представником "SAMSUNG ELECTRONICS" в особі В. Цірат за участю спеціалістів. До числа спеціалістів належали: експерти з питань стосовно предмету контракту і переговорів, юрист, головний бухгалтер.
Сторони при проведенні переговорів поставили перед собою завдання досягнути своєчасної згоди на справедливих і взаємовигідних комерційних умовах, дотримуючись принципів чесної та справедливої ділової практики. Покупець мав змогу оглянути та оцінити рівень технології виробництва і підготовки товарів, а також мав змогу порівняти, запропоновану Продавцем, ціну з цінами конкурентів на аналогічну продукцію.
Переговори проводилися у місті Коломия двома мовами із залученням перекладача. Відповідно до цього, контракт складається двома мовам ("2 примірники ідентичного змісту, для кожної сторони по одному примірнику кожного тексту").
При проведенні переговорів розглядалися питання відповідальності сторін при невиконанні або неналежному виконанні умов контракту. Встановлений 15-денний термін задоволення претензій кожної із сторін та штраф у розмірі 10% від суми контракту за односторонню відмову від виконання умов контракту.
В результаті переговорів Сторонами укладався спільний проект контракту, в якому була врахована фактична домовленість, досягнута Сторонами. Друкує текст контракту та оформляє додатки і копії Сторона, що приймає, тобто Продавець ("SAMSUNG ELECTRONICS"). Провелася робота з уточнення окремих статей контракту, що веде до укладення контракту загалом.
Після узгодження проекту контракту сторони приступили до його підписання.
У додатку Л підтверджено фотознімком, що в магазині "Ренесанс" виставлена на продаж продукція фірми "SAMSUNG ELECTRONICS".
Вище наведено процедуру першого виходу ПП "Малярчук" на міжнародні економічні зв'язки. З кінця 2004 року між українським та німецьким, чеським та іншими закордонними підприємствами було укладено 5 експортно-імпортних контрактів.
Застосування функції планування проявляється насамперед у формулюванні цілей діяльності підприємства як на найближчі терміни: зараз це захоплення більшої частки внутрішнього ринку, переоснащення обладнання; так і на майбутнє - розширення асортименту та номенклатури продукції, нарощення темпів та обсягів продаж.
Для досягнення поставлених цілей ПП "Малярчук" активно використовується маркетингова стратегія та стратегія зростання, які полягають у проведенні ефективної маркетингової політики та зміцнення позицій відповідно.
Найбільшою перешкодою для реалізації поставлених цілей та використання запланованих стратегій є фактори зовнішнього середовища.
Зважаючи на значні обсяги зовнішньоекономічної діяльності, дуже відчутний вплив на роботу підприємства мають і міжнародні події та міжнародне оточення, а це, зокрема, суперечки, що точаться навколо Європейського Союзу та ЄЕП, ставки мит.
На рисунку 2.1.1 наведена організаційна структура ПП "Малярчук".
Рис.2.1.1. Організаційна структура ПП "Малярчук"
До бухгалтерії підприємства входить один чоловік: головний бухгалтер, до компетенції якого входить функції бухгалтерського обліку, статистичної звітності, економічного аналізу підприємства, податкового планування, планування економічної та фінансово-кредитної діяльності.
Торгово-посередницький відділ - 2 працівники. Займаються пошуком потенційних клієнтів для реалізацією

 
 

Цікаве

Загрузка...