WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота

Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота

там корупції; (г) підвищення престижу державної служби. Серед основних завдань - раціональний розподіл функцій між органами влади, ліквідація надмірних структур; створення дієвих "зворотніх зв'язків" [16,C.114] контролю з боку ЗМІ та громадськості; чіткий розподіл повноважень і відповідальності між державними органами усіх гілок влади і на усіх її рівнях (центральному, регіональному, місцевому). Перерозподіл функцій державних органів має супроводжуватись відповідним перерозподілом ресурсного забезпечення їх діяльності.
3. Правова реформа: треба закріпити в законодавстві зрозумілі і стабільні "правила гри" на економічному та політичному просторах, які стимулюють ініціативу і дають можливість задіяти інтелектуальний потенціал суспільства. Національне законодавство треба зближувати до стандартів Європейського Союзу. Економічні, політичні та інші права і свободи, задекларовані в Конституції України, мають бути наповнені реальним змістом. Створення надійних правових бар'єрів перед свавіллям чиновників забезпечить успіх адміністративної та економічної реформ.
4. Реформувати соціальну сферу: Держава має довести, що її турбота про громадян, їх права і свободи втілюються в життя. Пересічні громадяни не сприймають таких понять, як дефіцит бюджету, ВВП, обсяги виробництва, соціальні гарантії. Уряду треба назвати реальні строки погашення заборгованості по зарплаті, пенсіях і вчасно розраховуватись з людьми. Треба визначити мінімально необхідні і досяжні рівні медичного забезпечення житлом - гарантувати їх дотримання. Водночас, потрібно визначити досяжні стратегічніорієнтири в зрозумілих для населення термінах (а не у відсотках ВВП, темпів інфляції, дефіциту бюджету). Рівень житлового населення має постійно зростати і поступово наближатися до європейських стандартів.
5. Підвищити ефективність зовнішніх стосунків: Україні потрібна нова зовнішньополітична доктрина, в якій були б визначені пріоритети, стратегія і тактика реалізації зовнішньополітичного курсу держави в нових умовах. Курс на європейську інтеграцію має бути підкріплений потужною інформаційною кампанією в ЗМІ. Необхідно сприяти розвитку економічних контактів регіонів України з іноземними партнерами, маючи за мету поступову децентралізацію зовнішніх економічних зв'язків. Під егідою МЗС доцільно утворити Раду міжрегіонального співробітництва, до якої увійшли б керівники облдержадміністрацій, відповідальних міністрів і відомств. У МЗС також доцільно утворити окреме управління з міжрегіонального співробітництва. Треба провести своєрідну інвентаризацію участі України в міжнародних організаціях і визначити пріоритети використання обмежених ресурсів. Доцільно продовжувати пошук шляхів скорочення ставок внесків України в бюджети міжнародних організацій. Треба підвищити ефективність захисту прав громадян за межами України, оперативно реагувати на кризові ситуації. Доцільно запровадити організований набір громадян для роботи за кордоном ( згідно з визначеними квотами), вдосконалити національну систему підготовки та атестації моряків, інших фахівців відповідно до міжнародних норм. Необхідно нарощувати миротворчий потенціал України, віддавати перевагу участі в пошуково-рятувальних операціях, наданню гуманітарної допомоги, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, тобто "неконфліктних" операціях, що формують позитивний імідж України.
6. Більш активному просуванню іміджу України в світовий інформаційний простір буде сприяти впровадження наступних заходів:
" Створення, за підтримки держави, потужного неурядового Фонду, який би сприяв формуванню позитивного іміджу країни;
" Утворення у складі МЗС групи експертів з PR- технологій для проведення моніторингу зовнішньої політичної та економічної діяльності державних органів з точки зору іміджевого ефекту, підготовки пропозицій щодо координації дій владних структур у просуванні позитивного іміджу України, розробки заходів щодо усунення негативних чинників, що впливають на авторитет держави;
" Організація системи професійної підготовки з PR-технологій для державних службовців, які представляють Україну за кордоном.
" Створення інформаційних центрів при посольствах України із залученням іноземних фахівців, пошук джерел спонсорського фінансування їх діяльності.
" Організація каналу супутникового телебачення для трансляції на зарубіжні країни; розповсюдження державних офіційних видань за кордоном
" Поглиблення співпраці із світовими ЗМІ, підготовки спільних програм (телемостів, ток-шоу); запровадження під егідою МЗС України цільової програми "Світові зірки України" (створення WEB-сторінок, закордонні поїздки відомих у світі українців, поширення матеріалів через ЗМІ тощо)
" Залучення громадських організацій, незалежних експертів до обговорення проблем формування іміджу України, підготовки і проведення окремих заходів.
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1) Адміністративна реформа в Україні: чи вдасться розірвати замкнене коло? Аналітична доповідь Українського центру економічних і політичних досліджень. - Національна безпека і оборона, 2000, №5, с.16.
2) Актуальная геополитическая ситуация и интересы Украины // Тижневий інформаційно-аналітичний огляд.-2000.-№21
3) Бараниця Н.М. Аналіз становища країни //Контракти www.kontrakty.com.ua/
4) Бжезинський Зб. Україна має стати європейською державою // Сучасність. - 1991.-№9
5) Бойко О. П'ять днів які дивували світ // Трибуна.-2001.-№5.- ст..12-14
6) Брифінг з питань ЄС для українських регіональних журналістів http://www.upp.org.ua/analytic_detail.php?analytic_id=44
7) Верховна Рада-Кабінет Міністрів: півтора роки впертого протистояння. -Україна і світ сьогодні,2 жовтня 2004.
8) Вознюк О.Р. Міжнародний авторитет //Людина і політика www.lp-ua.info
9) Володимир Полохало "Помаранчева революція прорвала ізоляцію в світі" www.politdumka.kiev.ua
10) Газета "Europeplusnet" http://www.europeplusnet.info/
11) Газета "Gazeta Wyborcza" www. serwisy.gazeta.pl/wyborcza
12) Газета "Le Monde" http://www.lemonde.fr/
13) Гальчинський А.С. Час національного пробудження. Публіцистичне есе. -К.:НІСД, 2004
14) Губернський Л. На чому ґрунтується міжнародний авторитет //Політика і час.-2002.-№4.
15) Дергачов О. Міжнародне становище України // Політична думка. - 2000.-№2.
16) Державна програма забезпечення позитивного іміджу України на 2003-2006 роки. Ухвалена Кабінетом Міністрів України 15 жовтня 2003 року.
17) Драч М. Франція головує у ЄС: перспективи для України. //Українське слово, 12 липня 2000.
18) Зовнішня політика України: позиції та оцінки громадян // Національна безпека і оборона. - 2002. -№2.
19) Иванов В.Ф Контент-анализ документов // Военный весник.-1991.-№10.
20) Иванов В.Ф. Контент-анализ.-К., 1994.
21) Івченко О. Україна в системі міжнародних відносин: історична ретроспектива та

 
 

Цікаве

Загрузка...