WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота

Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота

імідж, який набула Україна в Європі і світі, потребує ретельного і неупередженого перегляду. Ми велика європейська нація з великою європейською культурою. Україна є найбільшою за територією європейською країною, п'ятою за кількістю населення; має промисловий, сільськогосподарський і військовий потенціал - все, щоб відігравати провідну роль в європейських і світових справах. Якщо нас не переслідує комплекс меншовартості, то ми повинні це визнати і про це говорити. На жаль, європейська спільнота не знає іншої України - європейської держави з багатими історичними і культурними традиціями, високим науково-технологічним і освітнім потенціалом, працелюбством і гостинними людьми. Недостатня присутність України в міжнародному інформаційному просторі ускладнює просування позитивного іміджу нашої держави в світі. Проте відзначається важливим вирішення внутрішніх проблем для формування позитивного авторитету України.
Дослідження підтвердили помітний розрив між високим рівнем політичного діалогу з європейськими партнерами і неадекватною економічною основою зовнішньої політики України. Визначальним чинником створення позитивного іміджу України є здатність її політичного керівництва чітко сформулювати і реалізувати цілі, які б відповідали місцю держави у світових процесах та її реальним можливостям. Активізація зовнішньої політичної діяльності не дасть відчутного результату без прискорення економічних реформ, підвищення рівня життя населення,утвердження дійсно демократичних засад в українському суспільстві.
Рішучі дії оновленої влади по виводу України з кризи, покращенню внутрішньої ситуації, створенню сприятливого інвестиційного клімату, турбота про інтелектуальний потенціал суспільства дали б змогу покращити імідж України, сформувати ставлення до неї як до надійного партнера, країни, що має великі перспективи.
Важко сказати, що може статися через кілька років та байдужість нашого народу може призвести до того, що може відбутися справжній відхід України від декларованої зараз Європейської тенденції. Україна може залишитися позаблоковою державою, а щоб цього не сталося треба йти до вирішення усіх внутрішніх і зовнішніх проблем.
Українська помаранчева революція, крім усього іншого, кардинально змінила сприйняття України та українців у світі. Та неприхована й щира симпатія, з якою Європа й світ як на рівні органів державного управління, державних діячів і політиків, так і на рівні ЗМІ й інших інститутів громадянського суспільства поставилися до "помаранчевих" і особисто до Віктора Ющенка, поширилася на всю країну. Є всі підстави стверджувати, що Україна не просто істотно поліпшила свій зовнішній імідж, а, по суті, вперше з моменту здобуття незалежності одержала його в такому обсязі й у такому масштабі. Питання тепер полягає в тому, щоб з максимальною користю для країни та її громадян використати той потенціал і ту позитивну енергію, що їх покликали до життя події листопада-грудня 2004 року.
Основні завдання, які стоять нині перед Україною - це завершення переговорів з ЄС щодо надання ним Україні статусу країни з ринковою економікою, вступ до СОТ, асоційоване членство в Союзі та, нарешті, приєднання до Європейського Союзу як повноправного й повноцінного його члена, що дасть можливість повністю визначити імідж України в країнах ЄС як країни європейського зразка з цілком позитивним авторитетом.
Треба також відзначити, що імідж будь-якої держави - багатофакторний феномен, тому для формування та забезпечення позитивного іміджу України потрібні поєднання економічного зростання, соціально-політичної стабільності, забезпечення обороноздатності країни та розвиток демократичних засад в управлінні державою. Однією з найважливіших передумов забезпечення позитивного іміджу України є здійснення системної, узгодженої і послідовної роботи всіх органів влади.
Державна іміджеві політика має забезпечити узгоджені дії органів державної влади та громадських організацій на цьому напрямі на основі використання економічного, інтелектуального та культурного потенціалу українського суспільства. Всередині країни ця політика має спрямовуватися на висвітлення фактичних здобутків і позитивних зрушень, підтримувати впевненість населення у її незмінній меті - забезпечувати своїм громадянам належний рівень життя. Забезпечення позитивного іміджу Україна має стати загальнонаціональною ідеєю, яка б згуртовувала навколо себе багатоетнічне українське суспільство.
Перейшовши на вищій рівень свого соціально-економічного розвитку, Україна має усвідомити, що перед нею тепер стоять нові виклики. ЇЇ подальший розвиток у глобалізованому світі прямим чином залежить від того, чи зможемо ми побудувати свій імідж як серйозного партнера, від того, чи здатні ми захистити свої інтереси як держави. Це стосується всього спектру зовнішньої політики, але найбільший вплив на нас справить наше вміння побудувати рівноправні стосунки саме з нашими сусідами. В наших спільних інтересах - намагатися досягти у цьому найбільшого і взаємовигідного успіху.
Формування позитивного зовнішнього іміджу України - це важливе завдання загально-національного масштабу. Воно потребує спільних цілеспрямованих і послідовних дій офіційної влади й позиції, державних органів і громадських організацій, бізнесових структур і ЗМІ, мільйонів громадян України і численної української діаспори за кордоном [15,C.106].
Отже, для покращення іміджу України в країнах Європейського Союзу необхідно:
1. Реформувати економіку: Основними орієнтирами є створення нових робочих місць, зростання реальних доходів і платоспроможного попиту населення, відновлення позицій вітчизняного виробника на внутрішньому ринку, залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій у реальний сектор економіки, зниження енергоємності ВВП, нарощування економічного потенціалу шляхом підтримки перспективних галузей, скорочення питомої ваги сировини (напівфабрикатів) у структурі експорту, посилення позицій України на міжнародних ринках, диверсифікація джерел постачання енергоносіїв, зменшення обсягів зовнішньої заборгованості, відновлення кредитоспроможності України, зменшення державного втручання в діяльність суб'єктів господарювання. Треба створити в Україні привабливий інвестиційний клімат, спростити систему оподаткування, забезпечити прозорість прийняття державних рішень (насамперед, стосовно приватизації і надання кредитів під гарантії Уряду), забезпечити реальне право приватної власності на землю.
2. Адміністративна реформа: Скорочення чисельності державних структур і числа державних службовців не повинно бути її головною метою. Головними цілями цієї реформи мають стати: (а)підвищення ефективності дій влади відповідно до завдань, що стоять перед державою на нинішньому етапі; (б)забезпечення прозорості прийняття рішень і персоніфікованої відповідальності за їх реалізацію; (в) ліквідація глибинних причин хабарництва

 
 

Цікаве

Загрузка...