WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота

Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти - Дипломна робота


Дипломна робота
Імідж України в країнах Європейського Союзу: внутрішньо та зовнішньополітичні контексти
?
ЗМІСТ
ВСТУП...........................................................................................................3-7
РОЗДІЛ 1. ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ У ВІТЧИЗНЯНИХ ТА ЗАРУБІЖНИХ ПУБЛІКАЦІЯХ..............................................................
1.1 Дослідження іміджу України українськими науковцями.............
1.2 Пріоритети внутрішньої політики в Україні на сучасному етапі....
1.3 Стратегічні напрями зовнішньополітичного розвитку України на сучасному етапі ...........................................................................................
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ІМІДЖУ УКРАЇНИ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ............................................................
2.1 Моделювання системи іміджу України в країнах Європейського
Союзу....................................................................................................
2.2 Оцінка іміджу України респондентами ..........................................
2.3 Українська проблематика в європейській пресі..............................
ВИСНОВКИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ...............................................................
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ......................................
ДОДАТКИ......................................................................................
ВСТУП:
Ніхто нам не збудує держави,
Коли ми самі її собі не збудуємо
І ніхто з нас не зробить нації,
коли ми самі нацією не схочемо бути
В'ячеслав Липинський [13,C.3]
Україна - це європейська держава з багатими культурними традиціями і великим майбутнім. Вона має добрі стосунки із сусідніми країнами і за короткий період після проголошення незалежності "перестала бути лише об'єктом дій інших держав, перетворилася на рівноправний суб'єкт міжнародного права"[28,C.102].
Відмовившись від ядерної зброї, Україна в складних геополітичних умовах здійснює відкриту зовнішню політику і розраховує зайняти гідне місце у світовій спільноті. Україна має вигідне геополітичне положення; вона розташована на перетині міжнародних транспортних шляхів. Природа наділила Україну багатим сировинним потенціалом, родючою землею і сприятливими кліматичними умовами. Науково-технологічний і освітній рівень України залишається дуже високим і має потенціал для розвитку. Незважаючи на нинішні складні соціально-економічні проблеми, переважна більшість населення підтримує демократичні засади державної влади в Україні. Існує багато чинників, які ускладнюють формування її позитивного міжнародного іміджу. Україна має бути надійним і передбачуваним партнером. Внутрішня політична стабільність, поступальний розвиток економіки - це основа для формування позитивного іміджу України. Це також необхідна передумова успіху реформування українського суспільства, зміцнення ролі і місця України у світі [48].
Актуальність: Перехід України до ринкових відносин, політичні зміни, проведення соціально-економічних реформ, розширення міжнародного співробітництва, розвиток демократизації суспільства в умовах постійних зрушень у науково-технічній сфері, становлення інформаційного суспільства обумовлює зростання потреб та вимог до рівня інформаційно-аналітичного забезпечення та захисту свого інформаційного простору, а також до забезпечення позитивного іміджу країни на міжнародній арені [2,C.12].
На сучасному етапі позитивний міжнародний імідж будь-якої держави свідчить про її економічну та політичну силу, процвітання та високий рівень культурного розвитку і є показником авторитетності та успішності дій тої чи іншої країни на світовій арені. Позитивний імідж держави безпосередньо пов'язаний із ставленням до нього світової спільноти, так і її власних громадян. Від іміджу держави залежить і рівень патріотизму країни її мешканців [49,С.627].
Про значення "іміджевого фактора"[41,C.28] або міжнародної репутації країни й її керівників для забезпечення її повноцінного функціонування на зовнішньополітичній сцені, зокрема для прискорення процесу входження до демократичної спільноти, написано й сказано багато й у нас, і за кордоном. Відзначено й те, що особливої ваги фактор, про який ідеться, набуває для тих суспільств і держав, які долають перешкоди трансформаційного періоду, намагаючись при цьому наздогнати тих, хто пішов уперед.
Міжнародний імідж України має внутрішній і зовнішній виміри [14,C.4]. Розуміння важливості внутрішнього і зовнішнього виміру іміджу України, а тим більше - вдале поєднання цих двох аспектів у політиці держави могло б дати відчутний позитивний результат. Імідж України значною мірою залежить від змісту, характеру і координації дій її державних органів на міжнародній арені. Дійсно, заохочувати іноземні інвестиції, кредити і туристів в Україну або трансконтинентальні транспортні потоки через її територію можна лише одним шляхом - створюючи достойні умови для життя, насамперед, громадян своєї власної держави. Без цього не буде демократичної і стабільної України, в якій хотіли б жити українці і якою б бажали співпрацювати іноземці [37].
Імідж країни складається з багатьох чинників: це і рівень розвитку права, судочинства, демократії, культурні особливості, але найважливішими показниками, мабуть, є політична "вага" [33,C.18]на міжнародній арені та економічний фактор.
Тому зараз є надзвичайно важливо знати, як Європейська спільнота сприймає Україну і що заважає тому, щоб вона сприймалася як високорозвинена країна.
Об'єкт: імідж України в країнах Європейського Союзу.
Предмет: особливості внутрішнього та зовнішньополітичного іміджу України.
Проблема: проблема полягає у встановленні внутрішнього і зовнішнього іміджу України. Імідж України вже певною мірою сформувався і треба говорити не про проблему встановлення, а про зміну [3]. Якщо Україна сприймається як корумпована держава, то у цій ситуації вже є добра ознака - люди знають про таку країну. У цій ситуації необхідно продемонструвати бажання боротися з корупцією.
Оскільки існує два виміри міжнародного іміджу України, то з одного боку, він відбиває внутрішні проблеми, багаторічна невирішеність яких стримує розвиток українського суспільства і, з другого боку, Європа хотіла б бачити Україну надійним і передбачуваним партнером, стабільною демократичною державою, яка не створює проблем для інших, а навпаки - збагачує європейський економічний, культурний, науковий та інформаційний обмін. Водночас не повинно бути двох іміджів - для внутрішнього користування і на продаж [23,C.13].
Часто доводиться чути від деяких відомих політиків та експертів, що вся проблема в тому, що про Україну знають дуже мало і ця інформація найчастіше спотворюється. Через певний період ( припустимо років 5) ця проблема може постати у зовсім

 
 

Цікаве

Загрузка...