WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Управління операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоторговельній діяльності - Курсова робота

Управління операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоторговельній діяльності - Курсова робота

Станіслава Пашинського сировину для виробництва шампанських вин, матеріали, обладнання на суму 18225000 $ США та 43743 нім. марок.
Черкаська тютюнова фабрика отримавши у вигляді обладнання, сировини інвестицій на суму 31616724 нім. марок від німецької фірми "Reemtsma Cigarettenfabriben" створила спільне підприємство "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика".
Створення спільного підприємства дало можливість "Черкаській тютюновій фабриці" переобладнати виробництво, покращити технологію і культуру виробництва, опанувати нові марки цигарок, значно підвищити їх якість та зовнішнє оформлення.
За 2004 р. всього випущено 8092,8 млн.шт. цигарок, що складає 92,6 % до випуску 2003 р. Зниження випуску цигарок пояснюється зниженням поставок в Росію, оскільки урядом Росії був введений акцизний збір, зниженням постачання в Середню Азію через скорочення переробки давальницької сировини, зниженням платежеспроможністю населення.
В 2004 р. відвантаження цигарок збільшилося на 154,5 млн. штук. Це відбулося за рахунок збільшення продажу цигарок в Україні на 1488,7 млн. штук, експорту на 284,8 млн. штук, та одночасного зменшення операцій з давальницькою продукцією в 20 раз. В 2004 р. відвантажено 85 млн. штук давальницької продукції, що склало 1 % від загального обсягу відвантаження. В 1995 р. відвантажено 1704,1 млн. штук або 20,3 %. Питома вага давальницької продукції зменшилась з 20,3 % до 1 %, що свідчить про покращення фінансового стану підприємства, покращення власних виробничих потужностей.
Відвантаження цигарок на експорт збільшилось на 288,4 млн. штук. Це свідчить про те, що підприємство збільшило свою конкурентноздатність, підвищило ефективність використання наявних виробничих потужностей, знайшло нові ринки збуту. Надходження грошових коштів від експорту становить 22%. Це свідчить про більш рентабельне виробництво цигарок на експорт, ніж для продажу на внутрішньому ринку країни. Відвантаження цигарок по Україні збільшилось на 1488,7 млн.штук, що свідчить про підвищення попиту на продукцію підприємства.
Левову частку надходжень платежів до бюджету складає податок на добавлену вартість (29% від всіх платежів) акцизний збір (39% від всіх платежів). Загальний рівень оподаткування складає 31%. Такий відносно низький рівень був досягнутий завдяки тому, що підприємство має ряд пільг. Спільне підприємство "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика" звільнено від сплати податку на прибуток, так як в його статутний фонд була внесена кваліфікована інвестиція на суму понад 100000 $ США. Світовий досвід свідчить, що найкращим чином розвивається економіка, економічним зростанням 10-15% на рік, при максимальному оподаткуванню прибутку 10-12%. Оптимальні податки на прибуток 20-30%, при яких досягається економічне зростання 3-6% на рік. В нашому випадку рівень оподаткування прибутку 31%. Коли оподаткування прибутку збільшується до 30-55%, відбувається "звертання" розвитку економіки, оскільки знижується економічна зацікавленість виробників продукції і база для оновлення капіталу. Це призводить до збільшення числа банкрутств та безробіття. Рівень оподаткування прибутку підприємства "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика" дозволяє здійснювати нарощування виробничих потужностей і економічне зростання. Але така ситуація буде спостерігатись тільки на протязі 5 років, коли будуть діяти пільги щодо оподаткування прибутку підприємства. Економіка органічно вимагає ослаблення податкового тиску. Уряду необхідно знизити рівень податкових ставок, знайти оптимальне співвідношення між розмірами грошових коштів, які стягуються з платників податків та ступенем задоволення цими коштами дохідної частини бюджету.
В 2004 році спостерігались великі коливання обсягів обсягів продукції підприємства "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика"на експорт. Найбільший обсяг експортних поставок був в січні 1996 року на загальну суму 2856211 гривен. Після цього на протязі трьох місяців відбувалось падіння обсягів реалізації. Найнижчий обсяг реалізації зафіксований в червні на рівні 1643 гривен. Така ситуація пов'язана з нестабільним попитом на продукцію підприємства на світовому ринку. Звідси нестабільність заключення угод на поставку продукції. На відміну від експорту обсяг реалізації на внутрішньому ринку досить стабільний. Продукція користується стабільним попитом через хорошу якість, та низький рівень цін на запропоновані товари. Різке зростання попиту, а відповідно і обсягів реалізації було в лютому на загальну суму 6760132 гривен. В другий половині 2004 року ситуація з реалізацією на експорт покращилась, на протязі 2 місяців обсяги зростали, а в подальшому коливались незначно аж до жовтня місяця. В 2005 році суми оборотів реалізованих товарів на експорт були стабільними і коливались в межах +/- 200000 гривен. Якщо так буде і в подальшому, то підприємство може розраховувати на стабільну роботу та на тверде положення на зовнішньому ринку. В другий половині 2004 року ситуація на внутрішньому ринку ознаменувалась різким зростанням обсягів продукції в жовтні, далі падінням і постійним зростанням аж до лютого 2005 року, коли обсяг реалізації становив 8010126 гривен. Підприємству дуже вигідно нарощувати обсяги реалізації продукції на експорт, оскільки таки обороти звільняються від сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору,але нажаль експорт займає незначну частину від загальної реалізації.
Спільне українське-німецьке підприємство "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика" за 1996 рік отримало прибуток в розмірі 16764200 гривен, що являється позитивним явищем з точки зору нарощування виробничих потужностей підприємства та розширення виробництва. Занепокоєння визивають збитки від позареалізаційних операцій в розмірі 100000 гривен. Спільне підприємство "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика" своєю діяльністю забезпечує стабільне надходження в бюджет у вигляді податків на загальну суму 29597600 гривен. Такі дані підтверджують вигідність залучення іноземних інвестицій, що дозволяє створити нові робочі місця та покращити використання сировинної бази.
Спільне підприємство "Реемстма - Черкаси тютюнова фабрика" отримало в 2004 році прибуток в розмірі 16764200 гривен. Така форма організації бізнесу являється досить прибутковою в Україні. Це обумовлено рядом пільг, які надаються підприємствам при оподаткуванні їх прибутків. Так до 2003 року спільні підприємства звільнялись від сплати прибуткового податку на протязі 5 років, якщо в їх статутні фонди було внесено кваліфіковану іноземну інвестицію понад 100000 $ США. Такожне оподатковуються доходи підприємств, які були отримані внаслідок здійснення експортних операцій, податком на добавлену вартість та акцизним збором. Українська податкова система стимулює експорт, оскільки експортні операції забезпечують притік в країну іноземної валюти. В остальному ж податки виконують чисто фіскальну функцію, яка полягає в забезпеченні дохідної частини бюджету. В останньому рівень оподаткування в Україні надмірно високий. Після сплати всіх податків - державних і місцевих в розпорядженні підприємства

 
 

Цікаве

Загрузка...