WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Управління операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоторговельній діяльності - Курсова робота

Управління операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоторговельній діяльності - Курсова робота

оформлення давальницької сировини, що вивозиться за межі митної території України, є подання українським замовником органу митного контролю копії письмового зобов'язання або векселя, авізованого (взятого на облік) державною податковою інспекцією за місцезнаходженням замовника.
9. Підставою для митного оформлення готової продукції, що вироблена з використанням давальницької сировини українського замовника і ввозиться на митну територію України, є подання українським замовником митному органу копії зазначеного письмового зобов'язання або векселя та копії вивізної вантажної митної декларації.
10. Підставою для погашення векселя (письмового зобов'язання) є подання українським замовником державній податковій інспекції копії ввізної вантажної митної декларації на готову продукцію або довідки уповноваженого банку України про повернення валютної виручки.
11. Вивезення за межі митної території України давальницької сировини (у тому числі її частини, що використовується українським замовником для розрахунків з іноземним виконавцем) не підлягає ліцензуванню і квотуванню, за винятком тих видів сировини, на які поширюється спеціальний режим експорту, а також випадків, коли контрактом передбачена реалізація готової продукції в країні виконавця або вивезення її до іншої країни.
12. Вивезення окремих видів давальницької сировини українськими замовниками тимчасово обмежується Кабінетом Міністрів України, якщо це може завдати шкоди економіці країни.
13. За частину давальницької сировини або готової продукції, що використовується для оплати виконаної роботи, український замовник сплачує вивізне (експортне) мито, податки та збори, що справляються при бартерних (товарообмінних) операціях.
14. Готова продукція, вироблена з давальницької сировини українського замовника з урахуванням вимог цього закону, що ввозиться на митну територію України, звільняється від обкладення ввізним митом, податками та зборами (крім акцизних та митних зборів), які справляються при імпорті товарів, і не підпадає під режим ліцензування і квотування.
15. Порядок видачі, обліку і погашення векселів (письмових зобов'язань) встановлюється Міністерством фінансів України за погодженням з Міністерством економіки України.
Стаття 6.
Порядок розрахунків за переробку, обробку, збагачення чи використання давальницької сировини
1. Розрахунки за переробку, обробку, збагачення чи використання давальницької сировини можуть провадитися у грошовій формі, шляхом виділення частини давальницької сировини чи готової продукції або з використанням трьох форм одночасно за згодою замовника та виконавця.
2. Вивезення українським виконавцем частини давальницької сировини або готової продукції, отриманих для оплати виконаної роботи чи продукції, виробленої із зазначеної сировини, здійснюється на загальних підставах.
Стаття 7.
Визначення операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах
1. У разі потреби, за запитом митних органів або державних податкових інспекцій, визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною, зазначених в абзаці третьому статті 1 цього Закону, здійснюється Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України на підставі акта експертизи, виданого Торгово-промисловою палатою України чи регіональними торгово-промисловими палатами.
2. Кабінет Міністрів України або уповноважені ним органи можуть встановлювати інші показники питомої ваги давальницької сировини у загальній вартості готової продукції за окремими видами операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.
Стаття 8.
Облік та статистична інформація про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах
1. Органи Державного митного комітету України та органи Головної державної податкової інспекції України ведуть облік поточних операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах і щомісяця подають оперативну інформацію про це місцевим органам державної статистики України.
2. Облік та опублікування статистичної інформації щодо проведення операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах здійснює Міністерство статистики України.
3. Контракти (договори), на підставі яких здійснюються операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, обліку (реєстрації) не підлягають, за винятком договорів щодо давальницької сировини українського замовника, що вивозиться за межі митної території України, на яку поширюється спеціальний режим експорту, а також у випадках, коли контрактом передбачена реалізація готової продукції в країні виконавця або вивезення її до іншої країни.
Стаття 9.
Державні гарантії при здійсненні операцій з давальницькою сировиною
1. Держава гарантує додержання прав і законних інтересів замовників і виконавців, у тому числі право розпорядження на власний розсуд давальницькою сировиною і продукцією, виготовленою з її використанням.
2. Державні органи несуть відповідальність перед замовниками і виконавцями за дії, що суперечать чинному законодавству і завдають цим суб'єктам господарювання збитків, на умовах і в порядку, передбачених законодавством України.
Стаття 10.
Законодавство про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах
Відносини, пов'язані з державним регулюванням операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, регулюються цим Законом, іншими законодавчими актами та міжнародними договорами України.
Стаття 11.
Заключні положення
Визнати таким, що втратив чинність, ДекретКабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року 52 "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Президент України Л. КУЧМА
м.Київ, 15 вересня 1995 року, 327/95-ВР
Документи, що регулюють облік та оподаткування операцій з ДС
1. Закон України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" від 15.09.95 р. 327/95-ВР.
2. Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями).
3. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.97 р. 283/97-ВР (зі змінами та доповненнями).
4. Указ Президента України "Про деякі зміни в оподаткуванні" від 07.08.98 р. 857/98.
5. Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. 250.
6. Лист Міністерства фінансів України від 16.08.96 р. 18-19123 "Про облік продукції з давальницької сировини".
7. Положення про порядок видачі, обліку, погашення та відстрочення оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання), що видається суб'єктом підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 13.02.96 р. 26.

 
 

Цікаве

Загрузка...