WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Діяльність світової організації інтелектуальної власності. - Реферат

Діяльність світової організації інтелектуальної власності. - Реферат

що підрозділяє всю область техніки на вісьмох основних розділів, 20 підрозділів, 118 класів, 624 підкласу і понад 67 тисяч груп (з який приблизно 10% - "основні групи", а інші - "підгрупи"). Кожній рубриці привласнений символ, що складається з арабських цифр і букв латинського алфавіту.
Відповідний символ вказується на кожному патентному документі (опублікованих патентних заявках і виданих патентах), кількість яких за останні десять років щорічно досягало порядку одного мільйона. Відповідний символ проставляється національним чи регіональним патентним відомством, що публікує патентний документ.
За станом на 15 січня 2001 р. учасниками цієї Угоди були наступні 47 держав: Австралія, Австрія,, Бєларусь, Бельгія, Болгарія, Бразилія, Гвінея, Німеччина, Греція, Данія, Єгипет, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Куба, Киргизстан, Люксембург, Малаві, Мексика, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Корея, Республіка Молдова, Російська Федерація, Румунія, Словаччина, З'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Суринам, Таджикистан, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Уругвай, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швеція, Швейцарія, Естонія і Японія.58
Першими до Угоди в 1975 р. приєдналися Австралія, Австрія, Бразилія, Німеччина, Данія, Єгипет, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Нідерланди, Норвегія, З'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Суринам, Франція, Швеція і Швейцарія. Останніми до Угоди в 2000-2001 р. приєдналися Болгарія, Мексика, Хорватія й Уругвай. СРСР приєднався до Угоди 3 жовтня 1976 р.
Товарні знаки. Власники зареєстрованих т.з. мають виняткові права не дозволяти третім сторонам використовувати ідентичні чи подібні знаки на товари, що схожі на ті, стосовно яких зареєстровано т. з. якщо таке використання призвело б до ймовірної плутанини.
Угода ТРІПС вимагає від країн-членів не запроваджувати щодо використання т. з. спеціальних вимог, які б, наприклад, могли б заподіяти шкоду їх здатності відрізняти товари чи послуги одного підприємства від товарів чи послуг інших підприємств. Угода також зобов'язує країни скасовувати практику надання дозволів на використання іноземних т. з. тільки тоді, коли вони поєднуються з іншим т. з. вітчизняного походження.
Країни члени мають можливість вільно визначати умови ліцензування і передачі прав на т.з. Однак власники зареєстрованих товарних з. не повинні бути зобов'язанні давати ліцензію на використання т. з. Крім того, вони мають право передавати права на товарний знаків з передачею підприємств, якому належить т. з. або без такої передачі.
Захист, що надається власнику зареєстрованого т. з. , базується на припущені, що він використовуватиме його в торгівлі. Закони більшості країн передбачають скасування т. з, якщо він не використовується в продовж визначеного часу.
Угода ТРІПС закладає деякі положення яких варто дотримуватися при скасуванні т. з. через їх не використання . Вона передбачає що будь-який зареєстрований т. з. може бути анульованим лише в результаті безперервного терміну не використання знака, щонайменше впродовж 3-х років. При цьому необхідно враховувати обставини, що виникають незалежно від волі власника іноземного т. з., наприклад, торговельні обмеження на імпорт товарів і послуг , що охороняється товарним з. Більше того використання, наприклад, ліцензіатом повинно визнаватися як використання власником т.з.
Промислові зразки. Угода ТРІПС зобов'язує країни-члени забезпечувати охорону промислових зразків, які повинні бути новими чи оригінальними. Власник захищеного зразка має виняткове право на його використання і може перешкоджати третім сторонам, які не одержали його згоди створювати , продавати чи імпортувати вироби, скопійовані чи значною мірою скопійовані із захищеного зразка.
Охорона закритої інформації. В угоді ТРІПС містяться положення які вимагають, щоб закрита інформація - комерційна таємниця чи ноу-хау - користувалися захистом. Такий захист вживається до інформації секретної, що має комерційну цінність через свою таємність, яка підпадає під розумні заходу, щоб тримати її в секреті. Угода не вимагає, щоб закрита інформація трактувалася як форма власності, про те вона застерігає, що особа, яка на законних підставах має контроль над такою інформацією, повинна мати можливість перешкоджати її розголошенню, одержанню чи використанню іншими особами без її згоди таким чином, що не суперечить комерційній практиці.
Права інтелектуальної власності обмежені за термінами. Мінімальний період охорони відрізняється залежно від країни.
Мінімальний період охорони:
- патентів - 20 років з моменту подачі заяви на патент:
- товарних знаків - 7 років з моменту початкової реєстрації і кожного поновлення реєстрації. Реєстрація відновлюється на невизначений термін
- промислових зразків - що найменше 10 років.
Власники прав інтелектуальної власності втрачають своє рево, якщо закінчується термін захисту. Після цього ПІВ можуть використовуватися будь-яким членом суспільства, без звернення за дозволом до будь якого власника права власності.
Х метою забезпечення того, щоб поліпшений і посилений захист ПІВ не позначався негативно на передачі технологій на розумних комерційних умовах, передбачається, що країни можуть вживати відповідні заходи, включаючи законодавчі, для запобігання власниками інтелектуальної власності зловживання своїми правами, а також прийняттю практики, яка стримує торгівлю чи несприятливо впливає на передачу технологій.
В угоді сформульованій зобов'язання урядів країн-членів передбачати у своєму національному законодавстві процедури і гарантії, спрямовані на те,щоб забезпечити ефективну реалізацію ПІВ. Вимоги до процедури:
1 повинні мати справедливий характері ґрунтуватися на принципах рівноправності;
2 не повинні бути складними, дорогими, встановлювати нереальні терміни, ввести до не обґрунтованих затримок;
3 повинні передбачати можливість звертання в судові інстанції для перегляду остаточних адміністративних рішень і права виносити спірні питання на судові розгляди.
Виконання угоди від утримання урядами положень, що містяться в ньому, контролює Рада з торгівельних аспектів інтелектуальної власності.
Уряди різних країн часто прагнуть обмежити з тих чи інших причин передачу технологій. Так, обмеження експорту новітньої технології пояснюється бажанням утримати технологічне лідерство на світовому ринку чи міркуванням національної безпеки. Обмеження імпорту технології часто пов'язане з необхідністю зниження іноземної конкуренції, збереження робочих місць чи невідповідністю національних стандартів іноземним технологіям.
З метою виконання міжнародних угод країни-учасниці вводять державний контроль за продажем технічних досягнень, що можуть бути використані для створення хімічної, бактеріологічної ракетної зброї. Особливому контролю піддається вивезення технологій, призначених для створення продукції, що має мирне призначення, але які можуть бути використані і для виробництва зброї масового знищення.
Державні механізми міжнародного технологічного обміну бувають прямі, що здійснюються органами експортного контролю, методами мирного і прикордонного контролю, і непрямі, які здійснювання через державну систему реєстрації патентів і торгівельних знаків.
Права, що охороняються за Женевською конвенцією про охорону інтересів виробників фонограм від незаконного відтворення їх форм.
Прийнята 26 жовтня 1971 року. В ній беруть участь 70 держав. Щоб прийняти участь в Конвенції потрібно бути:
" членом ООН;
" або спеціалізованої установи ООН.
Охорона за Конвенцією здійснюється шляхом надання національного режиму тільки за ознакою громадянства.
Захист надається тільки від виготовлення дублікатів фонограм без згоди виробників, тобто:
- незаконне тиражування;
- заборона ввозу дублікатів, тиражування здійснюється з комерційною метою;
- від розповсюдження таких дублікатів
Існують три механізми захисту:
" національне законодавство;
" спеціальне законодавство в галузі суміжних прав;
" законодавство про недобросовісну конкуренцію;
" кримінальне законодавство

 
 

Цікаве

Загрузка...