WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Міжнародна торгівля послугами та тенденції її розвитку - Реферат

Міжнародна торгівля послугами та тенденції її розвитку - Реферат

торгівлю послугами запропонована класифікація послуг по 12 секторам і 155 під секторам. (див. додаток 1).
Способи здійснення міжнародних операцій у сфері послуг
Різні характеристики послуг впливають на спосіб, яким здійснюються міжнародні операції. Якщо міжнародні операції з товарами передбачають їх фізичне переміщення з однієї країни до іншої, то тільки деякі операції з послугами передбачають рух через закордон. Однак для більшості послуг час і місце споживання не можна відокремити, що вимагає наближення постачальника послуг до споживача.
Послуги на міжнародному рівні надаються із застосуванням чотирьох способів, зокрема:
1. транскордонне постачання, тобто надання послуг через кордон. Постачальник і споживач послуги не переміщаються через кордон, його перетинає тільки послуга. Прикладами транскордонних операцій можуть бути послуги, що передаються через засоби телекомунікації чи послуги, вкладені в товар, транспортні послуги.
2. споживання за кордоном, тобтопереміщення споживача до країни експортеру.
3. комерційна присутність, тобто створення комерційної присутності в країні, у якій повинні надаватися послуги.
4. присутність фізичних осіб, тобто тимчасовий переїзд фізичних осіб до іншої країни заради надання там послуг. [4, c. 204-211].
Загальна кількість послуг, якими торгують останніми двома способами, значно вища від тих, котрими торгують у випадку застосування перших двох. Однак новітні досягнення комунікаційних технологій і розвиток електронної торгівлі створюють дедалі більше можливостей для компанії надавати послуги в режимі транс кордонного переміщення, не створюючи комерційної присутності в країні-імпортера.
Можливі випадки, коли для надання послуги може використовуватися не один спосіб постачання. Наприклад, певна консультаційна послуга може бути надана засобами телекомунікації і безпосередньо присутніми фізичними особами.
Особливості міжнародних транспортних послуг та міжнародних поїздок
Міжнародний транспорт - це послуги всіх видів транспорту з переміщення предмета транспортної операції, що надаються резидентами однієї країни резидентам іншої країни
Спектр транспортних послуг широкий. Послуги класифікуються в залежності від:
" виду транспорту: водний, наземний, повітряний, космічний, трубопровідний;
" предмета транспортної операції;
" транспортної характеристики товару: сухий, насипний, штучний;
" періодичності перевезення;
" порядку проходження кордону;
" виду транспортно-технологічної системи;
" виду повідомлення;
" географічних районів перевезення [5, c. 387;3, c. 255].
Наразі широко використовуються так звані транспортні кордони, що поєднують на визначених напрямках одразу кілька видів транспорту для перевезення через територію ряду країн з відповідним фінансовим і правовим забезпеченням.
Транспортні послуги розрізняються за наступними категоріями:
" пасажирські перевезення;
" вантажні перевезення;
" послуги з оренду суден, наземного транспорту з командою та оператором;
" послуги з лагодження та ремонту транспорту;
" маневрові послуги;
" послуги щодо спуску на воду, буксирування;
" допоміжні послуши.
На обсяги міжнародної торгівлі можуть істотно впливати транспортні витрати. Транспортні витрати бувають на стільки великими, що роблять експорт і імпорт товарів не вигідними. Це призводить до зниження обсягів торгівлі, рівня спеціалізації країни, розмірів виграшу від торгівлі.
Транспортні витрати можуть впливати на територіальний поділ праці. Так, у видобувних галузях транспортні витрати на перевезення готових виробів є вищими, ніж на перевезення сировини, з якої вони виготовлені. Оскільки кінцева продукція цих галузей значно легше і дорожче сировини, переробні підприємства намагаються розташуватися поблизу джерела видобутку сировини. В обробних галузях транспортні витрати на перевезення готової продукції вищі, ніж на перевезення складових частин, з яких вона виготовлена. Тому складні підприємства розташовують поблизу ринків збуту
Головне місце на ринку транспортних послуг посідають морські перевезення, на котрі припадає 80% усього обсягу вантажообігу в світовій торгівлі.
Обсяг міжнародних морських перевезень щорічно зростає. Згідно з прогнозами до 2007 р. очікується їх щорічний приріст на 4,0%. Показником ринку морських перевезень є вантажопідйомність. Так, у 1990 р. цей показник становив 658,4 млн. т. дедвейт. (5, c. 256).
Ринок морських перевезень зростає за рахунок збільшення тоннажу розвинутих країн, на котрі припадає понад 70% всього торгового світового флоту: Греція, Японія, США, Великобританія, Норвегія, Китай, Росія, Німеччина.
Найбільший торгівельний флот у світі - у Японії. Тоннаж країн Східної і Центральної Європи складає 4% загального світового торгівельного тоннажу, країн, що розвиваються - 19,7%.
Ринок морських перевезень регулюється Брюссельською концепцією про уніфікацію деяких правил про коносамент (1924 р.) зі змінами відповідно до Брюссельського протоколу 1968 р., що визначає взаємини учасників договору морського перевезення і правовий статус коносамента, відповідальність морського перевізника за вантаж. Морські перевезення багажу та пасажирів регулюються Африканською концепцією про морські перевезення пасажирів, транспортних засобів і ручної поклажі.
Міжнародні поїздки являють собою товари і набір послуг, що здобуваються мандрівниками за рубежем, якщо вони знаходяться там менше року і важчаються нерезидентами.
Міжнародні поїздки поділяють на:
" ділові поїздки;
" особисті поїздки.
Найбільш швидко розвиваються ділові поїздки. Їх темпи в двічі перевищують інші види туризму, що пов'язані з інтернаціоналізацією бізнесу. Це торкається як ТНК так і спільних підприємств.
Вартість туристичних послуг постійно збільшується, оскільки сучасні готелі вимагають дуже дорогого устаткування, а створення туристичних центрів - розвитку

 
 

Цікаве

Загрузка...