WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Міжнародна торгівля послугами та тенденції її розвитку - Реферат

Міжнародна торгівля послугами та тенденції її розвитку - Реферат


Реферат
на тему:
Міжнародна торгівля послугами та тенденції її розвитку
?
План
1. Вступ
2. Сутність та класифікація послуг в міжнародній торгівлі
3. Способи здійснення міжнародних операцій у сфері послуг
4. Особливості міжнародних транспортних послуг та міжнародних поїздок
5. Тенденції сучасної міжнародної торгівлі послугами
6. Висновок
7. Додаток
8. Список літератури
ВСТУП
У загальному виді міжнародна торгівля є засобом, за допомогою якого країни можуть розвивати спеціалізацію, підвищувати продуктивність своїх ресурсів і в такий спосіб збільшувати загальний обсяг виробництва. Суверенні держави, як і окремі особи і регіони країни, можуть виграти за рахунок спеціалізації на виробах та послугах, що вони можуть робити з найбільшою відносною ефективністю, і наступного обміну на товари та послуги, що вони не в змозі самі ефективно робити.
Дана робота присвячена традиційній та найбільш розвинутій формі міжнародних економічних зв'язків - зовнішній торгівлі а саме торгівлі послугами. По вартісним масштабам в загальному комплексі світогосподарчих зв'язків зовнішньоторговельний обмін не тільки послугами, а й товарами продовжує зберігати ведучі позиції. При цьому все більш динамічно в останні два десятиріччя розширюється обмін між країнами в науково-технічної сфері, росте торгівля традиційними (транспорт, страхування, туризм тощо) та новими (збір, збереження та передача інформації, довгострокова оренда обладнання, консультаційні послуги тощо) послугами, які складають, в свою чергу, сферу "невидимої" торгівлі, що швидко розвивається. Ця сфера потребує оновлення торгівельно-політичного інструментарію, тому що митні засоби регулювання стають все менш ефективними, уступаючи місце постійно системі нетарифних бар'єрів.
Мета роботи - дослідити сутність міжнародної торгівлі послугами та її концепції, етапи розвитку міжнародної торгівлі послугами, систему показників розвитку міжнародної торгівлі послугами, розглянути форми міжнародної торгівлі послугами.
Об'єктом роботи є міжнародна торгівля послугами.
Суб'єктом - процес купівлі і продажі, здійснюваний між покупцями, продавцями і посередниками в різних країнах.
Метод роботи - пошуковий, описовий та порівняльний аналіз.
Сутність та класифікація послуг в міжнародній торгівлі
Світовий ринок послуг являє собою сферу обміну послуг між країнами. Поряд із світовими товарними ринками він є невід'ємною частиною міжнародних економічних відносин.
Предметом обміну на цьому ринку є послуги. Вони є результатом функціонування найважливіших сфер людської діяльності: науки, техніки, виробництва, керування.
Під послугами розуміють зміну в положенні інституціональної одиниці, що сталося внаслідок дій і на основі взаємної угоди з іншою інституціональною одиницею.
Послуги і торгівля ними якісно відрізняються від товарів і торгівлі товарами.
Головними характеристиками послуг є те, що їх не можна, на відміну від товарів, побачити і відчути на дотик; вони не піддаються збереженню; торгівля послугами пов'язана з їх виробництвом; експорт послуг означає надання послуги іноземцю, тобто не резиденту, навіть якщо він знаходиться на митній території країни. Однак вищенаведений опис характеристик має обмеження . Деякі послуги можна побачити (наприклад, звіт консультанта на дискеті), деякі з них зберігаються (наприклад, система телефонного автовідповідача).
Різниця між товарами і послугами полягає в тому, як, яким чином уряд надає захист власному виробнику. Якщо виробничі галузі промисловості відгороджуються через встановлення тарифів, кількісних обмежень тощо, то сфера послуг відгороджується головним чином національними нормативами і правилами відносно прямих іноземних інвестицій і участі іноземних постачальників послуг в діяльності національних підприємств.
Захист сфери послуг не можна забезпечити заходами на кордонах через не матеріальний характер послуг, а також тому, що небагато операцій з послугами пов'язані з перетинанням кордонів.
Міжнародні організації систематизують і класифікують послуги, які є предметом міжнародної торгівлі.
Міжнародним валютним фондом розроблений посібник зі складання платіжного балансу, в якому представлений склад послуг, що входять у рахунок поточних операцій. Цим посібником користуються практично всі країни світу.
Класифікація послуг, яка прийнята МВФ, показує платежі між резидентами і нерезидентами і містить 11 секторів:
I. Транспортні послуги
a) Пасажирські перевезення (Міжнародні перевезення пасажирів всіма видами транспорту і надання супутніх послуг);
b) Вантажні перевезення (Міжнародні перевезення вантажів всіма видами транспорту і надання супутніх послуг);
II. Послуги пов'язанні з поїздками
a) Послуги пов'язанні з діловими поїздками ( Товари і послуги, придбані не резидентами, які подорожують у справах);
b) Послуги пов'язанні з особистими поїздками ( Товари і послуги, придбані не резидентами, які подорожують в особистими справах);
ІІІ. Послуги зв'язку;
IV. Будівництво;
V. Страхування;
VI. Фінансові послуги;
VII. Комп'ютерні та інформаційні послуги
VIII. Рояльні та ліцензійні платежі;
IX. Інші бізнес-послуги
a) Посередницькі послуги;
b) Лізинг;
c) Інші ділові, професійні та технічні послуги;
X. Особисті, культурні та рекреаційні послуги
a) Аудіовізуальні послуги;
b) Інші послуги;
XI. Урядові послуги
Світовий банк класифікує послуги за укрупненими групуваннями, при цьому до числа послуг включається рух доходу. Послуги поділяються на дві групи:
І група - факторні послуги, до яких відносяться платежі, що виникають у зв'язку з міжнародним рухом факторів виробництва - капіталу, робочої сили.
ІІ група - не факторні послуги, до яких відносяться інші види послуг, не пов'язані з факторами виробництва. (2, с.265).
Світовою організацією торгівлі в Генеральній угоді про

 
 

Цікаве

Загрузка...