WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Ринок євровалют: причини появи та принципи функціонування - Курсова робота

Ринок євровалют: причини появи та принципи функціонування - Курсова робота

фінансовихпосередників і не пов'язані з численними законодавчими обмеженнями. Для проведення кредитно-депозитних операцій та інвестиційної діяльності на міжнародному ринку необхідні знання та використання основних законів і механізмів функціонування кредитного, фондового ринку, основ інвестиційної діяльності та механізму управління валютним та кредитним ризиками. [3, с.201]
Структура ринку євровалют:
Програми
Валютні ринки залежно від обсягу, характеру валютних операцій і набору валют, що використовуються в обігу, поділяють на міжнародний та національні ринки. Чим вищий ступінь конвертації національної валюти, тим більшою мірою національний валютний ринок інтегрується в міжнародний. Для країн з вільно конвертованою валютою визначальним є міжнародний валютний ринок, на якому резиденти даної країни можуть здійснювати будь-які операції з валютою. Для нашої країни, як для країни з перехідним типом економіки та неповністю конвертованою валютою, характерним є досить жорстко регульований національний валютний ринок.
Ринок євровалют є дуже конкурентним позабіржовим ринком. Ринок переважно організований як оптовий, на якому сотні дилерів-банків купують-продають валюту, що фактично являє собою купівлю-продаж депозитів, номінованих в іноземних валютах. Юридичні та фізичні особи купують валюту у дилерів валютного ринку на роздрібному ринку за роздрібними цінами, які вищі від оптових. [15, с.16].
У ряді країн функціонують валютні біржі, до функцій яких входить здійснення обміну валют для суб'єктів ринку і формування ринкового валютного курсу. Встановлений на біржових торгах курс називають офіційним валютним курсом.
Угоди з валютою учасники ринку укладають як на біржовому, так і на позабіржовому валютних ринках. Основна частина угод з валютою укладається на позабіржовому міжбанківському ринку. Більшість валютних операцій, що проводяться на ринку, мають спекулятивний характер. Одні торговці валютою безперервно протягом дня купують-продають валюту з метою отримання прибутку від незначних коливань курсів. Інші вибирають надійніші позиції і утримують їх протягом більш тривалого часу. [19, с.51]
Обсяги торгів на зовнішньому ринку кратні мільйонам доларів. Щоденні обсяги угод на міжнародному валютному ринку вимірюються в трильйонах доларів. Більша частина угод укладається в доларах США та євро. Близько 40% - це угоди з іншими валютами, які також часто укладаються при посередництві долара чи євро. Наприклад, у разі потреби продати німецькі марки і купити єни спочатку обмінюють марки на долари, потім за долари купують єни.
Чим більш ліквідний ринок, тим менший розрив між курсами попиту та пропозиції. Причому на початку дня розрив між курсами, як правило, менший, ліквідність ринку вища. Межі коливань курсів валют на євроринку становлять 2-6% (для більшості валют - близько 2%, для нових валют - до 6%).
Суб'єктами валютного регулювання і контролю виступають усі без виключення учасники валютних операцій: уповноважені банки резиденти; юридичні особи-резиденти; фізичні особи - резиденти та нерезиденти.
Таким чином, євровалютний ринок займає значну частину світового ринку, де відбуваються грошові операції. [29, с.105]
Висновки до 1 розділу
Назва "ринок євровалют" через приставку "євро" часто приводить в оману, примушуючи припускати, що засоби розміщені тільки в Європі. Тим часом, виникнувши в цьому регіоні, ринок євровалют охоплює в даний час географічні райони далеко за його межами, включаючи, наприклад, Багамські, Бермудські, Кайманові острови. Крім того, приставка "євро" може створити помилкове припущення, що існує якась нова валюта, відмінна від національних, або нова форма грошей. Ринок євровалют є універсальним міжнародним ринком, що поєднує в собі елементи валютних, кредитних і комісійних операцій, що відбуваються на ньому депозитно-позикові операції часто супроводжуються перекладом ресурсів з однієї валюти в іншу. Таким чином євровалютний ринок - це значна частина світового ринку позичкових капіталів, на якому банки здійснюють безготівкові депозитно-позичкові операції в інвалютах за межами країн-емітентів цих валют, тобто в євровалютах. Близько 50 % операцій ринку євровалюти припадає на Європу. Основним фінансовим центром цього рину є Лондон, де здійснюється 15 % від світового обсягу операцій в євровалюті. Ринок євровалют пройшов довгий етап еволюції, починаючи з 1950 - х років, і зумів за цей час завоювати велику частину потоків капіталу на світовому ринку.
Розділ ІІ. Механізми забезпечення функціонування ринку євровалют
2.1 Особливості реалізації інструментів на ринку євровалют
Єдиним механізмом у сфері міжнародного кредиту є євроринки. Серед них виділяються ринки євродепозитів, єврокредитів і єврооблігацій, які тісно взаємозв'язані переміщеннями засобів і складають ринок євровалют.
Назва "ринок євровалют" через приставку "євро" часто приводить в оману, примушуючи припускати, що засоби розміщені тільки в Європі. Тим часом, виникнувши в цьому регіоні, ринок євровалют охоплює в даний час географічні райони далеко за його межами, включаючи, наприклад, Багамські, Бермудські, Кайманови острови. Крім того, приставка "євро" може створити помилкове припущення, що існує якась нова валюта, відмінна від національних, або нова форма грошей. Ринок євровалют є універсальним міжнародним ринком, що поєднує в собі елементи валютних, кредитних і комісійних операцій. Що скоюються на ньому депозитно-позикові операції часто супроводяться перекладом ресурсів з однієї валюти в іншу. Надзвичайна рухливість засобів на ринку при величезних масштабах операцій робить значний вплив на валютне положення всього капіталістичного світу. Практично на початку свого існування ринок євровалют був частиною валютного ринку.
Ринок євровалют має відносно самостійну і надзвичайно гнучку систему процентних ставок, істотно відмінну від діючих на національних ринках і охоплюючу обширний круг кредиторів і позичальників в різних частинах світу. Маючи відмінності від національних ринків позикових капіталів, ринок євровалют разом з тим тісно з ними пов'язаний, оскільки на ньому використовується практично ті ж види банківських операцій і грошових документів, а також переплітаються грошові потоки. [20, с.6]
Операції на євровалютному ринку здійснюються шляхом встановлення безпосередніх контактів або за допомогою послуг брокерів. Операції, як правило, скоюються за допомогою телефону або факсу з подальшим письмовим підтвердженням, яке є єдиним документом.
Переміщення капіталів з країни в країну за допомогою операцій на ринку євровалют робить істотний вплив на хід післявоєнного економічного розвитку капіталізму, тісно пов'язує міжнародний ринок з національними ринками позикових капіталів. [25, с.15]
Операціями на ринку євровалют займаються євробанки. На відміну від місцевих банків, вони не підлягають регулюванню і контролю з боку уряду тієї країни, де вони функціонують, а також до євробанків не пред'являються

 
 

Цікаве

Загрузка...