WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМіжнародні відносини, Міжнародна економіка → Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності транспортного підприємства на прикладі ТОВ”ТРАНС-ЗАФТ” - Дипломна робота

Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності транспортного підприємства на прикладі ТОВ”ТРАНС-ЗАФТ” - Дипломна робота

транспорту (наприклад, автомобільним ) за одним транспортним документом (наприклад, міжнародною товарно-транспортною накладною - CMR 3) протягом усього шляху прямування (тобто від пункту ввезення на митну територію України до пункту вивезення за межі митної території України). У змішаному сполученні транзит вантажів може бути пов'язаний з їх перевантаженням з одного виду транспорту (наприклад, морського, автомобільного тощо) на інший вид транспорту (наприклад, залізничний тощо), а також з сортуванням, пакуванням, вимірюванням, формуванням партії транзитного вантажу, тимчасовим зберіганням тощо. Зверніть увагу, що всі такі операції здійснюються в зонах митного контролю виключно за рішенням вантажовласника (або уповноваженої ним особи).
Відповідно до положень Закону № 1172-XIV , та вимог МКУ, зокрема, ст. 156-201, до товарів , які переміщуються транзитом через територію України, встановлені певні вимоги. По-перше, транзитні товари повинні перебувати у незмінному стані (не враховуючи змін внаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання) та не повинні використовуватися на території України ні з якою іншою метою, крім транзиту. По-друге, у певних випадках, товар має переміщуватися на території України тільки за наявності дозволу на транзит. По-третє, у випадках, визначених КМУ, транзитний товар має переміщуватися тільки встановленими маршрутами та шляхами. Це обмеження щодо вибору маршруту транзитного перевезення та пунктів проходження митного контролю, зокрема, стосується підакцизних товарів. І остання вимога, що стосується транзитного товару та яка передбачає його доставку до митного органу призначення у строки, визначені митним органом відправлення. Зазначимо, що на виконання цієї вимоги МКУ щодо строків перебування транзитного вантажу на території України, було прийнято Постанову КМУ № 1908, положеннями якої передбачено, що граничні терміни транзиту територією України залежать від виду транспорту, яким здійснюється транзит. В нашому випадку, якщо транзит здійснюється автомобільним транспортом, строк перебування транзитного вантажу під митним контролем не може перевищувати 10 діб . Але ця вимога стосується прямого (прохідного) транзиту. У разі, якщо транзитний вантаж перевозиться кількома видами транспорту і при цьому необхідний час на проведення перевантаження з одного виду транспорту на інший, то такий вантаж може тимчасово розміщуватись на складах митних органів або митних ліцензійних складах. Причому, ст. 158 МКУ чітко передбачено, що час його зберігання на складах у разі перевантаження з одного виду транспорту на інший не включається до строку доставки вантажу до митного органу призначення. Тобто граничний строк перебування транзитного вантажу на території України автоматично збільшується на строк його перебування на митних складах у разі перевантаження з одного виду транспорту на інший.
До товарів, що перебувають під митним контролем і переміщуються транзитом через територію України, може застосовуватися один із таких заходів гарантування доставки цих транзитних товарів від пункту митного органу відправлення до пункту митного органу призначення :
1) надання власником товарів (уповноваженою ним особою) гарантій митним органам;
2) охорона та супроводження товарів митними органами (наприклад, для підакцизних товарів обов'язково);
3) перевезення товарів митним перевізником ;
4) перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення (далі - МДП) 1975 року (Garnet TIR) .
Відповідно ст. 81 МКУ, декларування товарів здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари і транспортні засоби. При транзиті товарів вказане заявлення (декларування) здійснюється методом подання до митного органу вантажної митної декларації (далі - ВМД) за формою "ТР". При цьому автотранспортні засоби, які використовуються для переміщення транзитних товарів через митний кордон України, не потребують окремого декларування, тобто окремої ВМД (ст. 147 МКУ). Відомості про автотранспортний засіб, що перевозить товари, вносяться до ВМД за формою "ТР", книжки МДП та інших супровідних документів. Порядок складання зазначених товарно-супровідних документів та подання їх до митного органу (разом з ВМД за формою "ТР") для декларування ми розглянемо в наступній публікації. Наразі приділимо увагу особливостям складання ВМД за формою "ТР".
Особливості складання ВМД при транзиті
Практичне керівництво для заповнення ВМД міститься в Наказі Держмитслужби № 307. А для транзитних операцій Наказом Держмитслужби № 380 затверджено окремий порядок складання ВМД.
Згідно Наказу Держмитслужби № 380 та зважаючи на вимоги Наказу Держмитслужби № 307 при транзиті декларантом заповнюються такі графи ВМД: A, B, 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 15a, 17, 17a, 18, 19, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 40, 41, 43, 44, 45, 46, 47, 49, 50, 51, 53, 54. Графи 7, 51, 52, C та D заповнюються інспектором митниці. Усі інші графи ВМД не заповнюються .
Особливості заповнення деяких граф ВМД при транзиті відповідно до Наказу № 380 наведені у таблиці 3.2.
В разі, якщо товар перевозиться автомобільним транспортом, відповідно до митного режиму транзиту, після зберігання товарів під митним контролем (в тому числі в митному режимі митного складу) заповнюються ті ж самі рядки і графи, що і при митному режимі транзиту. Особливості встановлені лише для графи18 "Транспортний засіб при відправленні", де наводяться відомості про транспортний засіб, яким здійснюється перевезення товарів до митниці призначення (до пункту пропуску через державний кордон України, через який транзитні товари будуть вивезені з митної території України) та графи 29 "Митниця на кордоні", де зазначаються (згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів) найменування й код митного органу, у зоні діяльності якого розташовано митний ліцензійний склад, склад тимчасового зберігання.
Визначення терміну "транзит" наводиться також і в інших нормативних документах, зокрема, у Законі № 1172-XIV (відповідно до ст. 1 якого "транзит вантажів" - цеперевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України) та Законі № 959-XII ( відповідно до ст.1 якого "транзит товарів" - це переміщення товарів, вироблених за межами України, через територію України без будь-якого використання цих товарів на зазначеній території).
Відповідно до п. 8 Постанови КМУ № 1989 у пунктах пропуску для автомобільного і поромного сполучення контроль за міжнародними перевезеннями товарів автомобільними транспортними засобами здійснюється відповідно до нормативно-правових актів та міжнародних договорів посадовою особою служби міжнародних автомобільних перевезень (СМАП) Мінтрансу.
Порядок здійснення вітчизняним автоперевізником

 
 

Цікаве

Загрузка...